MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zobacz, jak wygląda zakład produkujący kultowy Majonez Kielecki - prezydent Kielc w ramach akcji "Bliżej biznesu" w zakładach Społem. Film

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Prezydent Kielc Bogdan Wenta odwiedził Wytwórczą Spółdzielnię Pracy Społem, gdzie produkowany jest kultowy Majonez Kielecki.
Prezydent Kielc Bogdan Wenta odwiedził Wytwórczą Spółdzielnię Pracy Społem, gdzie produkowany jest kultowy Majonez Kielecki. UM Kielce
„Bliżej biznesu” - to nowy projekt realizowany przez Urząd Miasta Kielce, a w jego ramach prezydent Kielc odwiedza lokalne firmy. Na pierwszą wizytę wybrał Wytwórczą Spółdzielnie Pracy Społem, w której produkowany jest między innymi kultowy Majonez Kielecki, ocet, musztardy, kechupy i snacki.

W siedzibie Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem”, producenta kultowego Majonezu Kieleckiego

Władze Kielc poprzez cykl bezpośrednich wizyt w siedzibach firm, chcą przybliżać aktualne potrzeby przedsiębiorstw oraz rozmawiać o tym, jak można wspierać ich rozwój poprzez tworzenie korzystnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej.

Pierwsza wizyta Prezydenta Kielc Bogdana Wenty w ramach cyklu „Bliżej biznesu” złożył w siedzibie Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem”, producenta kultowego Majonezu Kieleckiego. WSP „Społem” to firma z przeszło 100-letnim doświadczeniem o silnej marce, która cieszy się zaufaniem konsumentów oraz partnerów biznesowych w kraju i za granicą.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta przedstawił założenia projektu „Bliżej biznesu” i zaproponował kierunki współpracy.

- Chcemy lepiej poznać i efektywniej pomagać rodzimym firmom, które tworzą miejsca pracy i mają kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego miasta. Chcemy być samorządem przyjaznym przedsiębiorcom, na bieżąco rozpoznawać i rozwiązywać ich problemy, np. poprzez sprawną obsługę procesu inwestycyjnego czy promocję ich produktów oraz usług na arenie ogólnopolskiej i zagranicznej

- podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc. 

Przedstawiciele WSP „Społem” mówili o planach inwestycyjnych dotyczących budowy nowej hali produkcyjnej. Inwestycja to efekt intensywnego rozwoju firmy oraz nieustannie rosnącego zapotrzebowania na Majonez Kielecki. Pierwsze prace obejmują przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej.

- Potrzebujemy rzetelnego partnera, który pomoże nam uzyskać odpowiednie zgody i zezwolenia w związku z budową nowej hali. Nie ukrywam, że liczymy na dobrą współpracę z samorządem na tym polu oraz na uzyskanie ewentualnych ulg podatkowych – mówi Adam Jamróz, prezes zarządu WSP „Społem”.

Prezydent zwiedził też hale produkcyjne, te dostępne dla osób z zewnątrz, bo część jest zamknięte ze względów sanitarnych.

- Projekt „Bliżej biznesu” zakłada nie tylko zacieśnienie kontaktów władz miasta i przedstawicieli Urzędu Miasta z lokalnymi przedsiębiorcami. Chcemy również przedstawić działalność tych firm mieszkańcom i turystom. Lokalne firmy nie tylko tworzą miejsca pracy i innowacyjne projekty, ale włączają się również w wiele inicjatyw społecznych i dlatego chcemy, aby kielczanie mogli lepiej poznać naszych przedsiębiorców - wyjaśnia Anita Lagierska, zastępca dyrektora Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej, Urzędu Miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia