ZUS zaprasza do pracy niepełnosprawnych studentów

Redakcja
Udostępnij:
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca studentów z niepełnosprawnością do odbycia praktyk i staży zawodowych w swoich oddziałach.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych we wszystkich swoich oddziałach (42 w Polsce), inspektoratach (218) i biurach terenowych (65) zatrudnia obecnie prawie 48 tysięcy pracowników. 850 z nich to osoby z niepełnosprawnością - głównie w stopniu umiarkowanym. Szukając najbardziej wykwalifikowanych pracowników - także wśród osób z niepełnosprawnością - ZUS nawiązuje współpracę z uczelniami wyższymi.

- Niewiele zgłasza się do nas osób z niepełnosprawnością chętnych do podjęcia pracy. Postrzegają nas jako zbiurokratyzowaną organizację, która wypłaca im świadczenia, a nie jako potencjalnego pracodawcę. Chcielibyśmy to zmienić, także przez działania na rzecz studentów i absolwentów wyższych uczelni - twierdzi Alicja Trojanowska, dyrektor Departamentu Spraw Pracowniczych ZUS.

ZUS poszukuje fachowców wielu specjalności, takich jak: prawo, administracja, zarządzanie, finanse, polityka społeczna, informatyka. Ze względu na rozbudowaną strukturę może zaoferować praktyki i staże tak w dużych, jak i w niewielkich miejscowościach w całej Polsce.

Studentom z niepełnosprawnością ZUS oferuje praktyki, które trwają od dwóch do ośmiu tygodni i prowadzone są głównie w czasie wakacji. Staże zawodowe są już dłuższe. Trwają od trzech do sześciu miesięcy, aby jak najwięcej osób mogło wziąć w nich udział.

Staże zawodowe to dla pracodawcy doskonała okazja, aby sprawdzić pracownika, nie nawiązując z nim stosunku pracy. Stażysta może zaś nie tylko nabyć nowe doświadczenia i umiejętności, ale też wzbogacić swoje CV. Jak zapewnia ZUS, staż odbyty w jego strukturach będzie atutem przy naborze kandydatów do stałego zatrudnienia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie