Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

100 hektarów pod zabudowę dla inwestorów na pograniczu Końskich i Korytnicy

Piotr STAŃCZAK
Oficjele przecinają wstęgę, otwierając tym samym nowe tereny inwestycyjne na pograniczu Końskich i Kornicy.
Oficjele przecinają wstęgę, otwierając tym samym nowe tereny inwestycyjne na pograniczu Końskich i Kornicy. UMiG Końskie
Na pograniczu Końskich i Kornicy oddano do użytku nowe tereny pod inwestycje. Powstały drogi, kanalizacja i wodociąg.

Prawie 24 miliony złotych kosztowała budowa infrastruktury technicznej – dróg, kanalizacji i wodociągu w Końskich oraz sąsiadującym z miastem sołectwem Kornica. Tereny czekają na inwestorów.

Konecki samorząd otrzymał na stworzenie obszaru pod inwestycje niespełna 13 milionów złotych z Unii Europejskiej (Regionalnego Programu Operacyjnego).

400 działek czeka

Na pograniczu Końskich i Kornicy powstało sto hektarów uzbrojonego terenu, na którym można budować, inwestować. W sumie do zagospodarowania będzie około czterysta działek, 41 procent terenu należy do gminy. W planach jest włączenie go do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice – podstrefy Końskie. Obszar znajduje się przy budowanej obwodnicy Grójec - Nowe Miasto nad Pilicą – Końskie – Łopuszno - Jędrzejów.

Szansa na rozwój

3 października odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji. – Wykonawcy (głównym była firma Strabag z podwarszawskiego Pruszkowa – przyp. PST) szybko i dobrze zrealizowali zadanie. Będzie ono miało duże znaczenie dla rozwoju miasta i okolic, ma dać nowe miejsca pracy i pomóc przedsiębiorcom  – podkreślał burmistrz Końskich Michał Cichocki, dziękując przy tym wszystkim, którzy przyczynili się do budowy terenów.

Zachęta dla firm

Włodarz miasta i gminy przeciął wstęgę w towarzystwie członkiń zespołu ludowego „Korniczanki” z Kornicy. Towarzyszyli mu w tym: członek zarządu województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak, starosta konecki Bogdan Soboń, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kowalczyk, dyrektor kieleckiego oddziału Strabag Piotr Mazur oraz ksiądz Wiesław Koseła, proboszcz tutejszej parafii. – Liczymy na to, że ulokują się tu firmy nowoczesne, które potrafią konkurować z innymi na rynku krajowym – podsumował Jan Maćkowiak.

Sprawdziliśmy
Stworzenie terenów przemysłowych w Końskich i Kornicy kosztowało 24 miliony złotych. Najwięcej, bo około 12 mln. zł przeznaczono na drogi. Kanalizacja deszczowa wraz z oczyszczalnią pochłonęła 5,7 mln., kanalizacja sanitarna z przepompownią ścieków 2,7 mln., zaś wodociąg 1,2 mln. złotych.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia