20 lat ożarowskiej „Inicjatywy”. Przedsiębiorcy mają nowy sztandar (ZDJĘCIA)

Andrzej Nowak
Udostępnij:
W Ożarowie świętowano 20 lat istnienia Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców „Inicjatywa”.

Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców „Inicjatywa” rozpoczął się od mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Podczas nabożeństwa, ksiądz kanonik Jan Ziętarski poświęcił nowy sztandar.

Dalsza część uroczystości odbyła się w restauracji „Lumen”, gdzie zaproszeni goście zaraz po wejściu wbijali w deskę pamiątkową symboliczne gwoździe. Część oficjalną rozpoczął prezes „Inicjatywy”, Jerzy Cieciura, który poprosił o wprowadzenie sztandaru. Po odegraniu hymnu przywitał gości uroczystości i przedstawił krótką historię stowarzyszenia.

- To dla nas wyjątkowy, historyczny dzień, mamy swój sztandar, który wpisuje się w dziedzictwo miejscowych organizacji- mówił prezes. - Praca w stowarzyszeniu jest społeczna, finansujemy nasze działania ze składek prywatnych. Stowarzyszeniem kierowali: Adam Winiarczyk, Anna Stoltz, Jerzy Cieciura, Małgorzata Olaś. Naszym celem jest integracja społeczności, inicjowanie różnych przedsięwzięć. Współpracujemy z okolicznymi instytucjami. Podziękowanie składam gminie i powiatowi, instytucjom przedsiębiorców z całego regionu. Dziękuję wszystkim członkom „Inicjatywy”.

Podczas uroczystości Honorową odznakę Rzemiosła „Rzemiosło – za Zasługi” nadawaną przez Prezydium Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego otrzymali burmistrz Ożarowa Marcin Majcher i zastępca burmistrza Paweł Rędziak. Wręczyli ją prezes Izby Rzemieślniczej w Kielcach Krzysztof Orkisz i dyrektor Izby Rzemieślniczej w Kielcach, Piotr Prędota. Okolicznościowe grawertony z podziękowaniem za współpracę ze stowarzyszeniem trafiły do starosty Tomasza Stańka, wicestarosty Małgorzaty Jalowskiej, starszej Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Opatowie Teresy Gajewskiej, dyrektora Ośrodka Kultury w Ożarowie Mariana Susa.
- Życzyłbym sobie, aby takich stowarzyszeń powstawało więcej w kraju i aby mieli tak dobra współpracę z miejscowym samorządem jak w Ożarowie- mówił Krzysztof Orkisz, prezes Izby Rzemieślniczej w Kielcach. - Dziękuję prezesowi że jest pracowitym i skromnym człowiekiem.

Poseł Andrzej Kryj przekazał prezesowi Jerzemu Cieciurze grawerton od marszałka Andrzeja Bętkowskiego. Nie ukrywał, że dwadzieścia lat świadczy o tym, że pomysł przedsiębiorców był sprawdzony, by działać razem, wymieniać się doświadczeniami. Obecny zarząd wspomniał tych, którzy działali wcześniej.

– To oznacza, że z ogromnym szacunkiem odnosicie się do swoich kolegów- mówił parlamentarzysta.- Sztandar to symbol, który jednoczy, integruje, skupia ludzi o szlachetnych celach.

– 20 lat to wspaniały okres wzajemnego szacunku wobec siebie – powiedział burmistrz Marcin Majcher. – Życzę zdrowiej konkurencji. By ta aura obecna wokół przedsiębiorców uległa trochę zmianie. Wszystko w rękach stanowiących prawo. Życzę aby wasza praca była doceniania, szanowana przez wszystkich.

W imieniu samorządu powiatowego wicestarosta Małgorzata Jalowska podziękowała za 20-letnią działalność, pogratulowała nowego sztandaru. Podkreśliła, że przedsiębiorczość jest ważna dla gospodarki. Symboliczny grawerton wręczyła razem z radnymi powiatowymi Wojciechem Majcherem i Bogusławem Włodarczykiem.

Były starosta opatowski Bogusław Włodarczyk życzył satysfakcji z wykonywanej pracy. Przypomniał, że przedsiębiorcy zawsze są solą ziemi, środowiska, w którym działają, bo tworzą miejsca pracy. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ożarowie Halina Dragan życzyła dużo zdrowia i dalszego rozwijania swych biznesów.

Starsza cechu Teresa Gajewska pogratulowała owocnej działalności na rzecz przedsiębiorczości. Życzyła dalszej, dobrej działalności oraz kolejnych pięknych jubileuszy.

W części artystycznej wystąpili podopieczni instruktora ośrodka kultury Sławomira Lutyńskiego- Zuzanna Pastuszka i Oskar Juryś, którzy mają na koncie wiele sukcesów artystycznych, są laureatami konkursów o zasięgu krajowym i zagranicznym. Jubileusz zakończył prawdziwy bal przedsiębiorców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Materiał oryginalny: 20 lat ożarowskiej „Inicjatywy”. Przedsiębiorcy mają nowy sztandar (ZDJĘCIA) - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie