Nasza Loteria

Apetyt na zakupy wyraźnie hamuje

marzena
W kwietniu bieżącego roku sprzedaż detaliczna spadła o 6,1 procent wobec ubiegłorocznego wzrostu na poziomie 20,7 procent.
W kwietniu bieżącego roku sprzedaż detaliczna spadła o 6,1 procent wobec ubiegłorocznego wzrostu na poziomie 20,7 procent. archiwum
W Świętokrzyskiem znów spadła sprzedaż hurtowa i detaliczna. W hurtowniach była w kwietniu w porównaniu z ubiegłorocznym kwietniem niższa o 9,5 procent, a w sklepach detalicznych o 6,1 procent.

W naszym regionie znów spadła sprzedaż hurtowa i detaliczna. Prawie przez cały 2011 rok handel systematycznie poprawiał swoje wyniki. Pierwsze hamowanie popytu zaczęliśmy odczuwać w naszym regionie jesienią. Od tamtej pory z miesiąca na miesiąc oszczędzamy i ograniczamy zakupy, bo rośnie bezrobocie, a towar na sklepowych półkach jest coraz droższy.

W kwietniu bieżącego roku ceny detaliczne większości towarów i usług konsumpcyjnych były wyższe niż przed rokiem. Przeciętne zatrudnienie w skali roku zmniejszyło się o 0,5 procent, W ujęciu rocznym wzrosło wprawdzie w sektorze przedsiębiorstw przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto i wyniosło 5,1 procent. Poprawiły się też zarobki mieszkańców Świetokrzyskiego, zarówno w sektorze produkcyjnym, jak i usługowym, ale o pracę jest coraz trudniej. Stopa bezrobocia osiągnęła bardzo wysoki poziom 15,4 procent.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

l
lider
To nie jest wina kupujących, tylko sprzedających, których przybywa dość sporo. A mając coraz to większą konkurencję nie dziwię się, że spada sprzedaż. Już niedługo będzie więcej sklepów niż kupujących.
???
Jaki kryzys??? Jaka drożyzna??? Jakie bezrobocie??? Przecież w tefałenie stale mówią, że tuskowa Zielona Wyspa to raj na Ziemi. Niesiołowski też tak mówił, to czemu, głupie lemingi, mu nie wierzycie???
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia