MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa Galerii Korona nie będzie wstrzymana? Pojawiły się nowe fakty

Elżbieta ŚWIĘCKA [email protected]
Prawdopodobnie prace przy budowie Galerii Korona nie zostaną wstrzymane, bo w przyszłym tygodniu ma być wydana nowa decyzja środowiskowa.
Prawdopodobnie prace przy budowie Galerii Korona nie zostaną wstrzymane, bo w przyszłym tygodniu ma być wydana nowa decyzja środowiskowa.
Wszystko wskazuje na to, że prace na budowie Galerii Korona Kielce nie zostaną jednak wstrzymane. Nowa - poprawiona - decyzja środowiskowa ma być gotowa w przyszłym tygodniu i to ma rozwiązać problem.

Przypomnijmy: Samorządowe Kolegium Odwoławcze, po skargach kielczan, uchyliło w zeszłym roku decyzję środowiskową w sprawie budowy Galerii Korona Kielce. Pozwolenie na budowę zostało wydane z rygorem natychmiastowej wykonalności i bez względu na odwołanie prace się rozpoczęły.

 

Po wycofaniu przez inwestora, spółkę Church Land Development skargi na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego i umorzeniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny postępowania w tej sprawie decyzja SKO zobowiązującą prezydenta Kielc do wydania nowej decyzji środowiskowej jest ważna. Najprawdopodobniej jednak prace nie zostaną wstrzymane, bo w przyszłym tygodniu ma być wydana nowa decyzja środowiskowa.

 

Samorządowe Kolegium Odwoławcze miało zastrzeżenia do pierwszego dokumentu wydanego przez miasto. Chodziło między innymi o to, że powinien być wydany jeden dokument, wspólny dla budynku galerii handlowej oraz dróg dojazdowych. Tymczasem miasto przygotowało dwie odrębne decyzje.

 

- Do Urzędu Miasta żadne pismo z sądu jeszcze nie wpłynęło. W tym samym czasie, kiedy toczyło się postępowanie przygotowywana była nowa dokumentacja. Brakuje nam ostatniego dokumentu, który powinniśmy otrzymać najpóźniej na początku przyszłego tygodnia i nowa, poprawiona decyzja środowiskowa będzie już gotowa. Powinno to zakończyć cały proces. Przygotowując nowy dokument uwzględniliśmy wszystkie okoliczności i teraz każda ze stron powinna być usatysfakcjonowana. W związku z tym, że dokumenty są już praktycznie gotowe nie ma podstaw do zawieszenia prac budowlanych – mówi Robert Urbański, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Kielc.

 

Informacja o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego jak na razie nie dotarła też do siedziby inwestora ani na samą budowę. – Żadne pismo jeszcze do nas nie przyszło. Kiedy dokumenty dotrą wtedy będzie można coś więcej powiedzieć – mówi Stanisław Kowal, dyrektor kontraktu na budowie Galerii Korona Kielce.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia