Centralne Biuro Śledcze w Kieleckich Kopalniach Surowców Mineralnych

marzena
Śledztwo dotyczy domniemanych nieprawidłowości podczas prywatyzacji firmy i niewłaściwych decyzji inwestycyjnych.
Śledztwo dotyczy domniemanych nieprawidłowości podczas prywatyzacji firmy i niewłaściwych decyzji inwestycyjnych. archiwum
Udostępnij:
Śledztwo trwa od maja tego roku.

Nie Centralne Biuro Antykorupcyjne jak informowaliśmy w niedzielę, lecz Centralne Biuro Śledcze zjawiło się w Kieleckich Kopalniach Surowców Mineralnych. Na polecenie prokuratora ma zabezpieczyć dokumentację.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach prokurator Rafał Orłowski, przekazał nam za to informacje, z których wynika, że w ubiegły czwartek, 19 lipca, w siedzibie Kieleckich Kopalń Surowców Mineralnych zjawili się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. – Przyjechali do firmy na polecenie prokuratora nadzorującego postępowanie, prowadzone obecnie już nie przez Prokuraturę Rejonową Kielce-Wschód, lecz Prokuraturę Okręgową w Kielcach. Mieli oni za zadanie zabezpieczyć dowody, które są istotne dla merytorycznego rozstrzygnięcia sprawy – powiedział Rafał Orłowski.

Śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości w Kieleckich Kopalniach Surowców mineralnych prowadzone jest od maja 2012 roku. Wszczęła je Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w sprawie ewentualnych nieprawidłowości podczas prywatyzacji firmy, niewłaściwych decyzji inwestycyjnych, podejmowanych przez zarząd spółki, które mogły doprowadzić do złej kondycji firmy, a także doprowadzenia do złego rozporządzania mieniem spółki przez kilkuset jej kontrahentów w związku z niewywiązywaniem się KKSM z finansowych zobowiązań wobec nich. Obecnie prowadzone jest ono w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
as
trele morele i tak nic z tego
 
Dodaj ogłoszenie