Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chcesz wciąć szybką pożyczkę na Święta? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

marzena
sxc.hu
Właśnie zaczął się szturm na parabanki. Przed świętami zainteresowanie szybkimi pożyczkami pieniędzy, jak co roku jest rekordowo duże. Średnio pożyczamy 1300 złotych.

Najczęściej bez oprocentowania, w kilkanaście minut i często nawet z dojazdem do domu oferują szybki kredyt finansowy dla poratowania domowego budżetu firmy pożyczkowe, które przed okresem Bożego Narodzenia wzmagają swoją aktywność na rynku.

Czytaj także: Michał Cielibała: Wszystkim, którzy chcą przed świętami wziąć chwilówkę, radzę chłodną kalkulację, czy to się im opłaci

Szybka gotówka
U niektórych pieniądze pożyczyć można od ręki, i jak zachęcają, bezpiecznie i tanio. Ofert na rynku jest zatrzęsienie, i jak pokazuje doświadczenie, chętnych na gotówkę nie brakuje.
Co oferują ludziom w potrzebie firmy? - Polską tradycją są bogate święta, czyli z suto zastawionym stołem, prezentami pod choinką. A skąd na to brać pieniądze, jeśli pensje są bardzo skromne? Ratunkiem dla takich ludzi jest szybki kredyt. Bardzo wygodny, bo bez wielu formalności, jakie trzeba spełnić w banku. Wśród moich klientów jest też sporo ludzi, którzy w Biurze Informacji Kredytowej mają złą historię i o kredycie w instytucji finansowej wówczas nawet nie mają co marzyć - mówi pani Barbara, która w imieniu jednej z takich firm udziela pożyczek.
Gorący okres
- W firmie pożyczkowej, w której pracuję, zaczyna się właśnie okres żniw. Podobny do tego, który  ma miejsce we wrześniu, kiedy to na wyprawki do szkoły, zakup opału na zimę w domowych budżetach brakuje pieniędzy. Ludzie pożyczają zazwyczaj niewielkie  kwoty - tysiąc lub dwa tysiące złotych i te sumy zwrócone w krótkim czasie kosztują niewiele. Problemem jest jednak koszt ubezpieczenia takiej pożyczki - wyjaśnia.
- Trzeba mieć świadomość, podejmując pożyczkę, że chociaż jej oprocentowanie nie jest wysokie, ogromny koszt dla pożyczkobiorcy stanowi kwota obowiązkowego ubezpieczenia kredytu. Najczęściej przewyższa pożyczaną kwotę - mówi pani Barbara.
Brać czy nie?
Jak wynika z naszej sondy ulicznej, zazwyczaj obawiamy się takich decyzji i firm pożyczkowych nie darzymy zaufaniem. Są jednak sytuacje, w których na pożyczkę zdecydować się trzeba. Kolejny raz przed świętami Bożego Narodzenia z pomocą potencjalnym pożyczkobiorcom przychodzi Narodowy Bank Polski, który prowadzi kampanię "Nie daj się nabrać. Sprawdź zanim podpiszesz". Akcja ma na celu ostrzeżenie przed niebezpiecznymi pożyczkami i zapoznanie, na co trzeba zwrócić uwagę, nosząc się z myślą o "chwilówce". Informacje pod adresem: zanim-podpiszesz.pl
  Chociaż maksymalne oprocentowanie pożyczek wynosi 12 procent, wiele firm pożyczkowych oferuje je z oprocentowaniem, kóre może przekraczać tysiąc procent. Dlatego podpisanie umowy może prowadzić do utraty dorobku całego życia i rodzinnych dramatów.  Szacunki Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, skupiającej tylko część firm pożyczkowych, wskazują, że firmy te udzieliły w 2013 roku kredytów i pożyczek o wartości 2,7 miliarda złotych, a wartość ich należności z tego tytułu wyniosła 3,1 miliarda złotych - informuje Narodowy Bank Polski.

Marzena Smoręda
[email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia