MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co działo się w naszym regionie? Prezentujemy wydarzenia gospodarcze mijajacego roku

opr. /MS/
W sierpniu otwarto w Kielcach największa galerię handlową w regionie świętokrzyskim. Galeria Echo jest też największym centrum zakupowym w Polsce.
W sierpniu otwarto w Kielcach największa galerię handlową w regionie świętokrzyskim. Galeria Echo jest też największym centrum zakupowym w Polsce.
Strefa Biznesu prezentuje wydarzenia gospodarcze, które miały miejsce w III kwartale 2011 roku.

 

LIPIEC

Salon Toyoty w Kielcach

Ogromny salon ekspozycyjny, supernowoczesne lakiernia i blacharnia, olbrzymi podziemny parking –zakończyła się rozbudowa kieleckiego salonu autoryzowanego dealera Toyoty. Rozbudowa salonu samochodowego trwała dokładnie rok i odbywała w dwóch etapach. Jako pierwszy został oddany do użytku powiększony salon sprzedaży, w którym jest nie tylko więcej miejsca do ekspozycji samochodów, ale także kawiarenka czy stanowiska komputerowe dla klientów. Teraz przyszła kolej na lakiernię i blacharnię. Łącznie powierzchnia rozbudowanej stacji Toyoty zwiększyła się z 1600 do 3200 metrów kwadratowych.

 

Fabryka Porcelany AS Ćmielów

Fabryka Porcelany AS Ćmielów w Ćmielowie swoimi ręcznie zdobionymi i dekorowanymi produktami upamiętnia i promuje ważne wydarzenia. Nie mogło więc zabraknąć specjalnego wyrobu z okazji objęcia przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.

 

Specjalny Porcelanowy Puchar Prezydencja Polski swoją dekoracja nawiązuje do polskich barw narodowych (kolory biały i czerwony) oraz barw Unii Europejskiej (niebieska pokrywa pucharu ze złotymi gwiazdami). Z jednej strony pucharu znajduje się napis „Prezydencja Polski” i wizerunek orła białego w złotej koronie. Natomiast po drugiej jego stronie umieszczony został napis w języku angielskim „Polish Presidency”, a poniżej niebieska mapa krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz data sprawowania przez Polskę Przewodnictwa w Radzie UE.

 

Centrum konferencyjno-bankietowe

 

Wesela, bankiety, konferencje oraz imprezy okolicznościowe – w miejscowości Przyjmo w gminie Miedziana Góra wkrótce otwarcie centrum konferencyjno-bankietowego.

Nowoczesny budynek, ładnie zagospodarowany ma służyć przede wszystkim na wesela. Właściciel chce tu organizować też inne imprezy okolicznościowe, jak również bankiety i konferencje. Dla gości przygotowano też 18 pokoi dwuosobowych. W budynku znajduje się również sauna, siłownia, stoły bilardowe.

 

Supon

 

Jubileusz 11-lecia prywatyzacji obchodził kielecki Supon. Wiąże się on z finalizowaniem przejęcia przez tę spółkę Suponu w Katowicach. W ubiegłym roku firma przejęła pracowników, obecnie trwają ostatnie czynności z zakupem kilkuhektarowych katowickich nieruchomości.

 

Cersanit i Politechnika Świętokrzyska

 

Studenci będą uczyć się zawodu w Cersanicie, a firmie przybędzie dobrze wyszkolonych fachowców. 6 lipca podpisano umowę o współpracy pomiędzy firmą Cersanit SA a Politechniką Świętokrzyską w Kielcach.

Dzięki tej umowie studenci i absolwenci Politechniki Świętokrzyskiej będą odbywać praktyki i staże zawodowe w firmie Cersanit S.A. Kielecka uczelnia będzie też prowadzić prace naukowo-badawcze we współpracy z firmą Cersanit.

 

Jezierski Markowe Okna

11 lipca przy alei Solidarności 15b w Kielcach, firma Jezierski Markowe Okna otworzyła drugi w mieście, a kolejny w Świętokrzyskiem autoryzowany salon sprzedaży. Równocześnie uruchomiła punkt handlowy w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Sokolej 19.

 

Afor w Borkowie

Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy Afor w Borkowie rozbudowuje się. Rozpoczęto budowę dużej karczmy, w której będą odbywały się imprezy rekreacyjne, a nasi goście będą mogli się pobawić.

 

Świętokrzyskie liderem wzrostu

Województwo świętokrzyskie zanotowało w 2010 roku w stosunku do roku 2007 najwyższy w kraju wzrost Produktu Krajowego Brutto na mieszkańca! Za nami znalazły się znacznie silniejsze ekonomicznie województwa - małopolskie, łódzkie i wielkopolskie. Takie dane opublikowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w Raporcie - Polska 2011.

Świadczy to o tym, że mieszkańcy naszego regionu pracują najwydajniej w kraju. To zaangażowanie i efektywność produkcji wszystkich przedsiębiorstw i pracowników przekłada się na rewelacyjne wyniki świętokrzyskiej gospodarki.

 

Grupa Barlinek

W konkursie „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju”, zorganizowanym przez miesięcznik Forbes i firmę doradczą PwC Barlinek SA został doceniony za współfinansowanie sadzenia młodych drzewek. Tę inicjatywę uznano za jedną z siedmiu najlepszych dobrych praktyk w kraju.

 

Stolbud Włoszczowa

Stolbud Włoszczowa został doceniony przez profesjonalistów za najlepsze okna i drzwi. Cenę i wysoką jakość docenili specjaliści z branży budowlanej i za to firma otrzymała aż dwa wyróżnienia - Budowlana Marka Roku 2010 - jedno w kategorii okna elewacyjne, drugie w kategorii drzwi wewnętrzne.

 

Galeria wyposażenia wnętrz w Kielcach

 

Nowa Galeria DeLamu działa w Kielcach przy ulicy Zagnańskiej na terenie Kieleckiej Fabryki Mebli ma dla nich ciekawe propozycje. Wszyscy, którzy urządzają czy wykańczają swoje domy, mieszkania, biura czy gabinety będą mogli wprowadzić do swoich wnętrz oryginalne dodatki znanej już od 30 lat niemieckiej firmy Kare Design.

Elmar Handel

 

Elmar Handel - jedna ze spółek należąca do Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego ELMAR S Mariana Glity z Jędrzejowa - złożyła do sądu wniosek o upadłość.

 

Rzetelni w biznesie

 

Monika Bartosiewicz–Nowak, właścicielka kieleckiej galerii Ambiente oraz Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce odebrali w Warszawie nagrody na gali „Rzetelni w Biznesie”, której patronuje przewodniczący parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek oraz prezydent RP Bronisław Komorowski.

 

Fabryka Porcelany As Ćmielów

 

Kolekcja 47 porcelanowych obrazów przedstawiających małpy na tle architektury wszystkich krajów Europy właśnie wróciła z I wystawy zagranicznej w Wietnamie. Sensacyjny odbiór kolekcji przez około 40 zaproszonych na wystawę ambasadorów z całego świata to wielki sukces Fabryki Porcelany AS Ćmielów.

 

Odlewnie Chemar

 

Waldemar Rasała, prezes zarządu Odlewni Chemar, został odwołany ze stanowiska. Decyzję o jego dymisji podjął Mirosław Marcinkowski, prezes Chemaru SA, czyli spółki-matki odlewni.

 

Grupa Barlinek

Giełda Papierów Wartościowych ogłosiła skład Respect Indeksu. Kielecka firma Barlinek już po raz drugi znalazła się w prestiżowym gronie 22 przedsiębiorstw, które zachowują najwyższe standardy odpowiedzialności społecznej biznesu.

 

Bank Spółdzielczy we Włoszczowie

Włoszczowski Bank Spółdzielczy, podczas XX Krajowego Święta Bankowości Spółdzielczej w Skierniewicach, otrzymał wyróżnienie w konkursie „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”. W ubiegłym roku na działalność filantropijną przeznaczył 70 tysięcy złotych.

 

Galeria Echo

Rozpoczęły się prace przy budowie dodatkowego pasa ruchu alei Solidarności: od Galerii Echo do skrzyżowania z aleją 1000-lecia Państwa Polskiego. Klientom galerii ułatwi to komunikację i rozładuje ruch samochodowy.

 

Elmar Handel

Sąd Rejonowy w Kielcach oddalił wniosek o upadłość jędrzejowskiej spółki Elmar Handel, należącej do Mariana Glity, złożony na początku lipca. Tym samym firma musi teraz sama poradzić sobie z ogromnymi długami.

 

Społem PSS otworzyło supermarket Gama

Mnóstwo osób zgromadziło się przy ulicy Klonowej 54, gdzie był otwierany nowy supermarket Gama. Kielczanie byli zainteresowani jakie towary i w jakich cenach będą mogli nabyć w nowych delikatesach.

 

SIERPIEŃ

Targi Kielce

 

Odbyły się XXIV Międzynarodowe Targi Branży Sportowej i Outdoorowej KIELCE SPORT–LATO, największa tego typu impreza w Polsce. W Targach Kielce pokazano najnowocześniejszy sprzęt i najmodniejszą odzież sportową.

 

Kolporter

Kielecki Kolporter na razie nie wejdzie na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Firma wyjaśnia, że decyzja o odłożeniu debiutu na później spowodowana jest sytuacją na warszawskim rynku giełdowym.

 

Kolporter miał wejść na giełdę jesienią 2011 roku co zapowiedział oficjalnie podczas ubiegłorocznych uroczystych obchodów 20 lecie firmy jej właściciel Krzysztof Klicki. Kolporter poinformował jednak, że odstąpił w 2011 roku od swoich planów giełdowych.

 

Cersanit

Wielkie zmiany w jednej ze spółek grupy największego świętokrzyskiego przedsiębiorcy Michała Sołowowa. Odwołano prezesa i wiceprezesa zarządu Cersanitu!

 

Zarząd kieleckiej spółki giełdowej Cersanit Spółka Akcyjna poinformował, że Rada Nadzorcza Spółki Cersanit odwołała z funkcji prezesa zarządu spółki Mirosława Jędrzejczyka, a z funkcji wiceprezesa zarządu Grzegorza Saniawę. Nie poinformowano o przyczynach zmian kadry ani o tym o tym, kto zastąpi ich na stanowiskach.

Odwołanie prezesów przyjęto wśród specjalistów ze sporym zaskoczeniem. Rada Nadzorcza nie podała żadnego uzasadnienia takiej decyzji.

 

Dobry Wybór

Kolporter S.A. otworzył kolejny w Kielcach sklep spożywczy należący do sieci „Dobry Wybór”. Klienci będą mieli możliwość nie tylko kupowania produktów spożywczych i biletów na imprezy sportowe, ale i opłacania swoich rachunków.

 

To już czwarty sklep z naszej sieci, który został otworzony w Kielcach. Znajduje się przy ulicy Jana Chryzostoma Paska.

 

Amfiteatr Kadzielnia i Centrum Kultury w Jędrzejowie

Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach i Centrum Kultury w Jędrzejowie dostały się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja roku 2010”.

 

Dobry wybór

Firma Kolporter otworzyła piąty już sklep z sieci „Dobry Wybór” w Kielcach, który mieści się na ulicy Toporowskiego.

 

Najlepszy biznesplan

To będzie pierwszy tego typu żłobek w województwie świętokrzyskim i jeden z nielicznych w Polsce. Opiekę znajdą tu ciężko chore dzieci. Powstanie dzięki temu, że kielczanka Olga Banasik wygrała ostatnio ogólnopolski konkurs na najlepszy biznesplan własnej firmy. Pokonała rywalki z całej Polski.

 

Galeria Echo

Mieszkańcy naszego województwa tłumnie przybyli, gdy swe podwoje otwierało największe w Polsce centrum handlowe – kielecka rozbudowana Galeria Echo.

Centrum Handlowe w Skarżysku-Kamiennej

 

Uroczyście otwarto nowe centrum handlowe w Skarżysku-Kamiennej. Wybudowała je firma Tal anc Co. W mieście pojawią się kolejne duże sklepy znanych marek

W Skarżysku – Kamiennej centra handlowe rosną jak grzyby po deszczu. W 50 – tysięcznym mieście obecnych jest już większość sieci marketów spożywczych, przy ulicy Spółdzielczej buduje się kolejny supermarket Lidl.

 

W galerii Hermes znalazło się wiele markowych sklepów odzieżowych, pojawiły się markety budowlany i drogerie. Niedawno otwarto największą placówkę handlową sieci Kaufland. Właśnie przy niej w ciągu kilku miesięcy firma Tal anc Co wybudowała kolejne centrum handlowe.

 

Świętokrzyscy milionerzy

W województwie świętokrzyskim mamy 239 milionerów. Tak wynika z raportu Izby Skarbowej w Kielcach za 2010 rok. To więcej osób niż w roku 2009, ale mniej niż w 2008. Większość najbogatszych to przedsiębiorcy, ale kilka osób zarabia minimum milion rocznie, pracując na etacie!

 

Kolporter Spółka Akcyjna

Swoje pięć minut, nie pierwsze i na pewno nie ostatnie, w dziadzinie sportu miał też w sierpniu Kolporter Spółka Akcyjna. Został wyłącznym licencjonobiorcą i dystrybutorem w Polsce oficjalnych pluszowych maskotek na mistrzostwa Europy w pił-ce nożnej Euro 2012 – Slavek i Slavko!

 

Bank Spółdzielczy w Końskich

Bank Spółdzielczy w Końskich obchodzi stulecie. Jubileusz placówki obchodził podczas Dni Końskich.

 

Domgoss

Kielecka firma Domgoss zmienia branżę. Otwiera salony z bielizną. 13 sklepów ze sprzętem AGD i RTV będzie miało nowego właściciela.

 

Świętokrzyska sieć elektromarketów, należąca do kieleckiej firmy Domgoss SA jest konsolidowana z partnerami z Grupy Mediaexpert. Oznacza to, że nowym operatorem 13 sklepów będą partnerzy Domgossu z grupy Mediaexpert, w tym głównie Terg Sp. z o.o.

 

Becher

Zakończyła się budowa luksusowego biurowca w centrum Kielc. To już druga kamienica, jaką kielecki deweloper stawia w tej okolicy, zmieniając ten fragment miasta. Już wprowadzają się do niej pierwsi właściciele. Nowy budynek usługowo-biurowo-handlowy Becher Platinum zaprojektowała firma Dobra Forma, a wybudowała kielecka firma Becher. Stanął on na rogu ulicy Cichej i alei IX Wieków Kielc i zupełnie odmienił tę część miasta, która do tej pory kojarzyła się jedynie z ruderami i walącymi się kamienicami. Elegancki pięciokondygnacyjny biurowiec ze sklepami na parterze zdobi teraz ten fragment miasta.

 

MAN Bus

Produkcję korpusów piętrowych autobusów turystycznych Neoplan, Starliner oraz Cityliner uruchomiono w zakładzie MAN Bus w Starachowicach

 

Inwestycja kosztowała około 3,5 miliona euro i dała dodatkowe 182 miejsca pracy. W większości są to dobrzy spawacze, przeszkoleni w ośrodkach szkolenia koncernu MAN. Jest nadzieja na kolejne inwestycje, dające miejsca pracy.

 

North Food Polska

Dwie restauracje wchodzące w skład kieleckiej spółki North Food Polska otwarto w Galerii Echo w Kielcach. Wkrótce w galerii będzie też uruchomiony kolejny, trzeci gastronomiczny lokal. Spółka ma plany ekspansji na całą Polskę.

 

Chodzi o trzy restauracje: Wokman, North Fish oraz Yummie. Z tej ostatniej kielczanie będą mogli skorzystać w galerii najprawdopodobniej w listopadzie.

 

WRZESIEŃ

Targi Kielce

W Kielcach odbył się XIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego – największa w Polsce wystawa sprzętu wojskowego. Otwierali go ministrowie obrony narodowej Tomasz Siemoniak i spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Przyjechali goście z całego świata.

 

HERCU Pneumatic

Produkująca urządzenia pneumatyczne firma HERCU Pneumatic przeniosła swoją siedzibę. 2 września uroczyście przecięto wstęgę do nowoczesnego budynku, który powstał w podkieleckiej Bilczy.

 

Bumar Amunicja

Skarżyska fabryka amunicji zmienia nazwę. Teraz zamiast Zakładów Metalowych Mesko będzie Bumar Amunicja. Taką decyzję podjęło zgromadzenie akcjonariuszy spółki.

Collar Textil

 

Opatowska szwalnia Collar Textil została sprzedana. Na razie nie wiadomo kto jest nabywcą, za jaką cenę odkupił majątek upadłej spółki i w jakiej branży działa ta firma. Informacji tych na razie nie chce ujawniać Hubert Kochanowski, syndyk masy upadłościowej Collar Textil.

 

W Kielcach odbyła się największa w kraju i trzecia pod względem wielkości w Europie wojskowa wystawa. Zaprezentowane zostanie na niej najnowocześniejsze uzbrojenie. Na uroczyste otwarcie przyjechali ministrowie, generalicja i goście z całego świata.

 

Honorowy konsulat Rumunii

Wielkie wydarzenie dyplomatyczne i gospodarcze w Kielcach. Z udziałem ministra spraw zagranicznych otwarto honorowy konsulat Rumunii w Kielcach.

 

Elitarna Szkoła Językowa

2 września otwarto Elite Language School. Mieści się w centrum Kielc, w nowoczesnym biurowcu Becher Platinum przy alei IX Wieków Kielc. Proponuje pełen komfort nauki – kameralne grupy i klimatyzowane sale lekcyjne.

 

Pilkington Automotive

Przedsiębiorstwo Pilkington Automotive w Polsce, które wchodzi w skład Grupy NSG, zbuduje w Chmielowie nowoczesną fabrykę szyb samochodowych. Nowy zakład powstanie w miejscowości Chmielów, znajdującej się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, 30 kilometrów na południe od istniejącego zakładu produkcyjnego w Sandomierzu. W fabryce produkowane będą szyby przednie, boczne i tylne dla samochodów osobowych i ciężarowych.

 

Ekobox

Świętokrzyskie ma czwartą spółkę na rynku giełdowym dla małych i średnich firm. Ekobox, firma inżynieryjna, budująca sieci elektroenergetyczne, zadebiutowała w piątek na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Odlewnie Chemar

Andrzej Sławuta został wybrany na stanowisko prezesa zarządu Odlewni Chemar, spółki-córki Chemaru S.A.

 

Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Nasi przedsiębiorcy napotykają na problemy, prowadząc działalność gospodarczą, a kandydaci do parlamentu twierdzą, że mają pomysły na ich rozwiązanie. Obie strony prezentowały swoje racje w poniedziałek, w Targach Kielce, na pierwszej Świętokrzyskiej Debacie Gospodarczej, zorganizowanej przez Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

 

Wtórpol

Skarżyska firma Wtórpol wprowadza nową strategię rozwoju. Jest nią inwestowanie w sieć własnych sklepów z używaną odzieżą.

 

– Staramy się rozwijać tę gałąź naszej działalności. Dziś mamy ponad 60 firmowych sklepów, głównie w Polsce południowo – wschodniej. Dajemy pracę około 400 osobom – informuje Leszek Wojteczek, właściciel Wtórpolu.

Skrzydła 2011

Po raz szesnasty wręczyliśmy Skrzydła 2011 – nagrody gospodarcze województwa świętokrzyskiego. 21 laureatów otrzymało dyplomy i statuetki za najlepsze świętokrzyskie pro-dukty, usługi i marki. Konkursowi po raz pierwszy patronowało Ministerstwo Gospodarki z wicepremierem Waldemarem Paw-lakiem na czele.

 

Targi Kielce

 

Wydarzeniami tegorocznych targów TRANSEXPO była premiera pierwszego w Polsce autobusu z napędem elektrycznym i pierwsza w kraju wystawa zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej. I jedna, i druga przyciągnęła rzesze fanów motoryzacji.

 

„Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie”

Cztery świętokrzyskie mleczarnie dołączyły do elitarnej sieci „Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie”. Są to zakłady w Pierzchnicy, Chmielniku, Wodzisławiu i Opatowie.

 

Targi Kielce

 

28 września, ruszają w Kielcach trzydniowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz Aluminium & Nonfermet. Największa impreza targowa w Polsce dla branży odlewniczej i jedna z najważniejszych tego typu w Europie potrwa trzy dni.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia