MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czystka w świętokrzyskich urzędach skarbowych. Odwołano już większość naczelników

esw
W piątek, 8 kwietnia nastąpiły zmiany na stanowisku naczelników urzędów skarbowych w Kazimierzy Wielkiej i Sandomierzu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy władze zmieniły się już w dziesięciu z piętnastu urzędów działających w regionie świętokrzyskim.

Obecnie pełniącym obowiązki Naczelnika Urzędu Skarbowego w Kazimierzy Wielkiej jest Jacek Lech, natomiast pełniącym obowiązki Naczelnika Urzędu Skarbowego w Sandomierzu jest dotychczasowa zastępca naczelnika tego urzędu  - Dorota Zębala. Oboje pełniący funkcje naczelników mają wieloletni staż pracy w administracji podatkowej.

Zmiany w urzędach skarbowych w regionie rozpoczęły się w lutym tego roku. 2 lutego Szefem Izby Skarbowej w Kielcach, w miejsce Andrzeja Sipty został Sławomir Podkówka. 12 lutego, decyzją Ministra Finansów, nastąpiła zmiana naczelników obu kieleckich urzędów skarbowych. Obecnie Pierwszym Urzędem Skarbowym w Kielcach kieruje Katarzyna Jankowska, natomiast Drugim Urzędem Skarbowym kieruje Jerzy Michałkiewicz.

Jerzy Michałkiewicz zastąpił na stanowisku dotychczasowego naczelnika, pełniącą obowiązki naczelnika Annę Łączkę, a Katarzyna Jankowska, naczelnik Jolantę Kumor. Oboje nowi naczelnicy mają wieloletni staż pracy w administracji podatkowej, w tym także na stanowiskach kierowniczych.

Kolejne zmiany nastąpiły w tym samym miesiącu. Od 18 lutego, Urzędem Skarbowym w Ostrowcu Świętokrzyskim kieruje Mirosław Sejdziński, w miejsce Małgorzaty Spadło. Nowy naczelnik dotychczas był zastępcą naczelnika w tym urzędzie.

 W Urzędzie Skarbowym w Opatowie szefem został w miejsce Tomasza Kwietnia Dariusz Przysucha, wieloletni pracownik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W Starachowicach obowiązki naczelnika pełni ku Paweł Dulewicz, wieloletni pracownik Urzędu Skarbowego w Skarżysku-Kamiennej, który fotel naczelnika starachowickiego urzędu przejął po Arturze Jarosińskim.

W tym samym miesiącu nastąpiły zmiany na stanowiskach naczelników urzędów skarbowych w naszym regionie również w Jędrzejowie, Końskich i Pińczowie.

Obowiązki naczelnika jędrzejowskiej jednostki pełni Tomasz Jasiński, który zastąpił Jerzego Michałkiewicza. Urzędem Skarbowym w Końskich kieruje Jolanta Szapsza, natomiast Urzędem Skarbowym w Pińczowie Edyta Kwiatkowska-Woźniak. W Urzędzie Skarbowy w Końskich uprzednio naczelnikiem był Michał Kletowski. Natomiast w Urzędzie Skarbowy w Pińczowie uprzednio naczelnikiem była Maria Zyguła-Koziara.

Czy to koniec zmian kadrowych w naszej skarbówce? Prawdopodobnie nie. Przy poprzedniej zmianie ekipy rządu, wymieniono wszystkich naczelników urzędów. Na razie zmiany nie nastąpiły jeszcze w Świętokrzyskim Urzędzie Skarbowym w Kielcach, oraz urzędach w Busku-Zdroju, Skarżysku-Kamiennej, Staszowie oraz Włoszczowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia