Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Defro buduje olbrzymią halę produkcyjną i ma duże plany na przyszłość

Marzena Smoręda
Nowa hala produkcyjna ma powierzchnię 10 tysięcy metrów kwadratowych - mówi Dariusz Błaut.
Nowa hala produkcyjna ma powierzchnię 10 tysięcy metrów kwadratowych - mówi Dariusz Błaut. Dawid Łukasik
Imponujące jest tempo w jakim rozwija się spółka DEFRO, której zakład produkcyjny jest ulokowany w Rudzie Strawczyńskiej w powiecie kieleckim. Nie dziwi więc fakt, że to największy w kraju i jeden z największych w Europie producent szerokiej gamy urządzeń grzewczych.

Już wkrótce do użytku zostanie oddana kolejna hala produkcyjna, a w planach są kolejne inwestycje. Obecnie działania firmy koncentrują się na poszukiwaniu wykwalifikowanej kadry pracowników.

Firma DEFRO powstała w 2000 roku, choć jej początki sięgają lat 70. XX wieku. Początkowo ajmowała się świadczeniem usług ślusarsko-spawalniczych. Z czasem rozpoczęto produkcję kotłów centralnego ogrzewania.

DEFRO dysponuje nowoczesnym skomputeryzowanym zakładem produkcyjnym. Stale rozbudowywany i unowocześniany park maszynowy składa się z kilku bloków technologicznych. Atutem firmy jest posiadanie własnego biura konstrukcyjnego, umożliwiającego kompleksową realizację projektu – od opracowania po wielkoseryjną produkcję. Ponadto na każdym etapie projektowania wykorzystywane jest własne laboratorium badawcze - jedno z najbardziej innowacyjnych w kraju. Na jego infrastrukturę składają się stacje badawcze oraz instalacje dzięki którym możliwe jest realizowanie prac badawczo rozwojowych z zakresu czystych technologii paliw stałych dla jednostek o mocy do 1 MW.

DEFRO to firma o ugruntowanej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym. Jest wiodącym producentem kotłów klasy 5 oraz Ecodesign, spełniających najbardziej restrykcyjne wymagania co do emisji i sprawności, której sprostać mogą tylko najlepsze urządzenia w Europie. Niedawno DEFRO rozszerzyło ofertę o produkty z linii DEFRO HOME – wkłady kominkowe i piecyki pelletowe. Wyjątkowa jakość wykonania, najwyższa klasa bezpieczeństwa oraz wysoka sprawność urządzeń sprawiły, że spotkały się one z przychylnym przyjęciem na rynku.

Co cechuje piecyki i wkłady kominkowe DEFRO? – Między innymi nowoczesna stylistyka, wyjątkowa wizja ognia, komora paleniska wyłożona wysokiej jakości żarobetonem, szkło witroceramiczne z sitodrukiem, system dopalania spalin, wysoka wydajność czy wkłady z centralnym doprowadzeniem powietrza. Produkty z linii DEFRO HOME – wkłady kominkowe i piecyki pelletowe - to nie
tylko źródła ciepła, ale również elementy wystroju wnętrza, coraz chętniej wybierane przez klientów remontujących czy budujących dom - mówi Dariusz Błaut, przedstawiciel działu marketingu DEFRO.

Rozszerzenie oferty bezpośrednio przełożyło się na decyzję o rozbudowie zakładu i zwiększeniu zdolności produkcyjnych

Okazało się, że dotychczas wykorzystywane obiekty spółki DEFRO, których powierzchnia przekracza 20 tys. metrów kwadratowych są niewystarczające do zaspokojenia potrzeb rynku. A należy podkreślić, że dziennie hale montażowe opuszcza 150-200 sztuk urządzeń grzewczych różnego typu. W związku z tym wybudowano nową halę produkcyjną o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych – mówi Dariusz Błaut.

- W nowym obiekcie wytwarzane będą zarówno produkty z linii DEFRO HOME jak i kotły na biomasę – pellet - na które, w związku z wprowadzeniem regulacji prawnych w zakresie emisji spalin, będzie zwiększone zapotrzebowanie. Ale sama powierzchnia produkcyjna to nie wszystko. Intensywnie poszukujemy zarówno wykwalifikowanej kadry pracowników jak i osób pragnących zdobyć nowe doświadczenie. Już wkrótce ruszy Kampania Rekrutacyjna, której celem jest obsadzenie wolnych stanowisk spawaczy, mechaników, lakierników, automatyków i operatorów CNC. Co warte podkreślenia, poszukujemy również kobiet, które już teraz pracują w naszej firmie i świetnie dają sobie radę. Szacujemy, że w związku z uruchomieniem nowej hali zatrudnienie zwiększy się o co najmniej 120 osób. – mówi Dariusz Błaut i dodaje.

Oddanie do użytku wraz z pełnym zapleczem socjalno-produkcyjnym planowane jest już jesienią. Ta wielomilionowa inwestycja zapewne przyczyni się do umocnienia pozycji DEFRO jako lidera rynku. – Dotychczas nasze moce przerobowe pozwoliły na dostarczanie do 40 tysięcy kotłów rocznie. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji tego przedsięwzięcia, poziom produkcji znacząco wzrośnie - mówi Dariusz Błaut.

Obecnie trwają prace związane z wyposażeniem obiektu. Zakończono montaż lakierni proszkowej, której koszt szacowany jest na 1 milion euro, a w trakcie realizacji jest linia do lakierowania korpusów wkładów kominkowych za około 2 miliony złotych.

Należy zaznaczyć, że DEFRO kładzie równie duży nacisk na obsługę posprzedażową i gwarancyjną. Dzięki rozbudowanej sieci wsparcia technicznego Centrum Serwisowe szybko i wydajnie reaguje na zgłoszenia klientów, zapewniając im w ten sposób bezawaryjne działanie produktów. DEFRO stale rozwija sieć serwisu i współpracuje oraz cyklicznie szkoli dystrybutorów oraz instalatorów z całej Polski.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Chętnie oglądasz teleturnieje? Sprawdź się! [QUIZ]
Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


Dzień Matki 2018 - prezenty na Dzień Matki? TOP 10
Drogie paliwo w Polsce? Zobacz ile za paliwo zapłacisz na świecie!

Czy umiesz ochronić się przed kleszczem?
Sprawdź się, czy dobrze znasz polskie seriale! (QUIZ)ZOBACZ TAKŻE: FESTIWAL WINA I SERA W SANDOMIERZU

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Defro buduje olbrzymią halę produkcyjną i ma duże plany na przyszłość - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia