MKTG SR - pasek na kartach artykułów

DEFRO inwestuje i szybko podbija europejskie rynki

Elżbieta Święcka
- Stawiamy na rozwój, nowoczesne technologie i ekologię - mówi Robert Dziubeła, właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego DEFRO w Rudzie Strawczyńskiej.
- Stawiamy na rozwój, nowoczesne technologie i ekologię - mówi Robert Dziubeła, właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego DEFRO w Rudzie Strawczyńskiej. Łukasz Zarzycki
Rodzinna firma w ciągu czterech dekad stała się potentatem wśród producentów kotłów grzewczych. Dzięki kolejnym inwestycjom DEFRO z Rudy Strawczyńskiej zdobywa kolejne rynki w Europie. Dwie hale produkcyjno-magazynowe, rozbudowa parku maszynowego i nowoczesne laboratorium badawcze - to tylko niektóre z ostatnich inwestycji Przedsiębiorstwa Wielobranżowego DEFRO. Ich koszt w latach 2014-2015 przekroczył 36 milionów złotych.

- DEFRO wyrosło na fundamentach firmy rodzinnej dzięki przemyślanej strategii rozwoju, uwzględniającej strategię biznesu i rodziny. Wypracowana pozycja lidera branży grzewczej motywuje do dalszych działań, które wspierają rozwój przedsiębiorstwa. Lata 2014-2015 to szereg ważnych inwestycji prorozwojowych, infrastrukturalnych i społecznych - mówi Robert Dziubeła, właściciel przedsiębiorstwa.

Najnowocześniejsi w Polsce

Na początku 2015 roku oddano do użytku halę produkcyjno-magazynową z zapleczem socjalno-technicznym. Zakończyła się też budowa piątej hali. Dzięki tym inwestycjom powierzchnia produkcyjna zakładu przekroczyła 20 000 metrów kwadratowych. 

- Unowocześniona została także linia technologiczna. Rozbudowano park maszynowy, wzbogacając go między innymi o  nowoczesne centrum gnące Salvagnini P2Xe oraz Prima POWER EBe4 - pierwsze tego typu w Polsce urządzenia pozwalające na pełną automatykę procesu obróbki materiału od momentu podania odpowiedniej blachy aż do uzyskania finalnego kształtu. Posiadanie tak nowoczesnego parku maszynowego zapewnia stuprocentową powtarzalność elementów i minimalizuje ryzyko wystąpienia pomyłek. Unowocześniliśmy także laboratorium badawcze. Obecnie jest ono jednym z najbardziej innowacyjnych w kraju. Na jego infrastrukturę składają się stacje badawcze oraz instalacje, dzięki którym możliwe jest realizowanie prac badawczo-rozwojowych z zakresu czystych technologii paliw stałych dla jednostek o mocy do 1 MW. Koszt modernizacji laboratorium przekroczył 1 milion złotych - opowiada przedsiębiorca.

Ekologia to przyszłość

DEFRO opracowało nową linię kotłów spełniającą wymogi najwyższej, 5. klasy normy dotyczącej sprawności cieplnej i granicznych wartości emisji zanieczyszczeń w spalinach.

- Jest to najlepsza klasa, gdzie obowiązują najbardziej restrykcyjne wymagania co do emisji i sprawności, a sprostać im potrafią tylko najlepsze urządzenia w Europie. Kocioł spełniający klasę 5. to gwarancja najniższej emisji tlenku węgla, pyłów i węgla organicznego do atmosfery oraz wysokiej sprawności, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. Urządzenia takie objęte są często programem dofinansowań do ceny zakupu kotła. W tej klasie królują urządzenia przystosowane do spalania biomasy: kotły z palnikami pelletowymi oraz zgazowujące drewno. Jako jedni z nielicznych opracowaliśmy i wdrożyliśmy kotły przystosowane do spalania węgla, które spełniają wymagania 5. klasy - mówi Robert Dziubeła.

Szczególny nacisk firma kładzie na rozwój kotłów na biomasę, w tym jednostek o mocy do 900 kW. 

- Są to nasze własne konstrukcje, w których zastosowano szereg innowacji w zakresie optymalizacji procesu spalania, poprawy bezpieczeństwa i komfortu pracy. Opracowane rozwiązania zostały zgłoszone do ochrony patentowej. Według Instytutu Energetyki Odnawialnej kolejny rok z rzędu przedsiębiorstwo utrzymało pozycję lidera pod względem sprzedanych kotłów na biomasę z udziałem w rynku na poziomie 24,45 procent - zaznacza nasz rozmówca.

Podbijają kolejne rynki w Europie

Ekspansja DEFRO na rynki europejskie, w tym tak wymagające jak niemiecki, austriacki czy francuski, już jest faktem.

- Celem przedsiębiorstwa jest stworzenie sieci sprzedaży na Wyspach Brytyjskich oraz w Skandynawii. Obecnie eksport stanowi około 12 procent całej sprzedaży - poziom docelowy, to 20 procent - podkreśla Robert Dziubeła. 
 

Ponad 40 lat doświadczenia

Tradycje działalności Przedsiębiorstwa Wielobranżowego DEFRO, którego siedziba i zakład produkcyjny mieszczą się w Rudzie Strawczyńskiej w gminie Strawczyn sięgają lat 70. ubiegłego wieku. Obecnie jest to największy producent kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe w Polsce i jeden z największych w Europie. Przedsiębiorstwo angażuje się w życie społeczne, wspiera organizacje dobroczynne i sportowe, postępuje etycznie oraz dba o ochronę środowiska naturalnego. Pomaga najbardziej potrzebującym, tak by ofiarowana pomoc była wykorzystana również w celach rozwoju intelektualnego dzieci i szkolnictwa. DEFRO było w 2012 w grupie inicjującej założenie Platformy Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe, która integruje producentów ekologicznych źródeł ciepła na paliwa stałe. 
 
 
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia