Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Diamenty po raz szósty. Zobacz laureatów

red
Laureaci Diamentów Świętokrzyskich z patronami i organizatorami na scenie hotelu Binkowski w Kielcach podczas uroczystej gali, od lewej: Robert Glinkowski - prezes Polska Press Grupa ,oddział Kielce; Wojciech Legawiec - prezes Uzdrowisko Busko Zdrój, Sebastian Chwałek - wiceminister spraw wewnętrznych; Monika Lipnicka - firma Wtórpol, Wiesław Tkaczuk - dyrektor firmy Effector; Arkadiusz Siwko - prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Waldemar Skowron - prezes Mesko, Stanisław Wróbel - redaktor naczelny "Echa Dnia", Ryszard Pizior - wiceprezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Włoszczowa, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Beata Radek - dyrektor z Polskich Składów Budowlanych, Alojzy Kubiak-prezes firmy Sulphur, Władysław Jacewicz - dyrektor Wodociągi Kieleckich , Kamil Suchański - prezes firmy Ekobox, Zdzisław Ciecierski - Lewiatan i Tomasz Lorencik- marka Boramax.
Laureaci Diamentów Świętokrzyskich z patronami i organizatorami na scenie hotelu Binkowski w Kielcach podczas uroczystej gali, od lewej: Robert Glinkowski - prezes Polska Press Grupa ,oddział Kielce; Wojciech Legawiec - prezes Uzdrowisko Busko Zdrój, Sebastian Chwałek - wiceminister spraw wewnętrznych; Monika Lipnicka - firma Wtórpol, Wiesław Tkaczuk - dyrektor firmy Effector; Arkadiusz Siwko - prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Waldemar Skowron - prezes Mesko, Stanisław Wróbel - redaktor naczelny "Echa Dnia", Ryszard Pizior - wiceprezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Włoszczowa, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Beata Radek - dyrektor z Polskich Składów Budowlanych, Alojzy Kubiak-prezes firmy Sulphur, Władysław Jacewicz - dyrektor Wodociągi Kieleckich , Kamil Suchański - prezes firmy Ekobox, Zdzisław Ciecierski - Lewiatan i Tomasz Lorencik- marka Boramax. Dawid Łukasik
W poniedziałek wieczorem na uroczystej gali już po raz szósty "Echo Dnia" zaprezentowano firmy, które otrzymały nagrody specjalne, czyli Diamenty Świętokrzyskie. W ten sposób wyróżniono przedsiębiorstwa najlepiej działające w swoich dziedzinach, będące wizytówką regionu świętokrzyskiego. W tym roku wyróżnienie to dostało aż 11 firm. Przyznano też Diament Honorowy. Otrzymała go Polska Grupa Zbrojeniowa.

Mesko - ostro do przodu

Spółka Mesko ze Skarżyska-Kamiennej w branży zbrojeniowej nie ma sobie równych. Może także poszczycić się pozycją wyjątkowej firmy nie tylko w regionie czy kraju, ale bardzo ważnego graczem na światowym rynku zbrojeniowy. W tej edycji nagrody Diament Świętokrzyski firma nie uszła uwadze Kapituły, która doceniła jej osiągnięcia oraz bardzo szybki awans na liście stu największych firm regionu świętokrzyskiego Złota Setka. Jest jednym z liderów branży metalowej o raz pod względem zatrudnienia.

Mesko powstało w 1924 roku jako Państwowa Fabryka Amunicji w Skarżysku-Kamiennej. Mesko Spółka Akcyjna jest spadkobiercą i kustoszem tej imponującej inwestycji dwudziestolecia międzywojennego. Obecnie jest największym w Polsce producentem amunicji i rakiet przeciwpancernych i przeciwlotniczych.

Mesko jest w Polsce największym producentem amunicji i rakiet przeciwpancernych i przeciwlotniczych. W szerokiej ofercie firmy można wyróżnić: amunicję małokalibrową od 5,56 mm poprzez 7,62mm do 9mm zarówno w standardzie NATO-wskim jak i rosyjskim, amunicję średniokalibrową od 12,7mm do 35mm, amunicję artyleryjską: 120mm (dedykowana do czołgów Leopard) i 125mm a także zestawy rakietowe: PPZR GROM, będący w trójce najlepszych rakiet przeciwlotniczych na świecie, SPIKE przeciwpancerny pocisk kierowany znajdujący się w czołówce światowych rozwiązań pod względem skuteczności i precyzji, FENIKS oraz rakieta NLPR-70 mm., z przeznaczeniem na wyposażenie śmigłowców armii NATO, jak również do użycia w myśliwcach F-16. Z. Spółka ma swój udział w zakresie technologii jakie były i są pozyskiwane w ramach offsetu. Poza produkcją typowo wojskową, świadczy także usługi narzędziowe, obróbki plastycznej, chemicznej, cieplnej oraz utylizacji zbędnych i przeterminowanych środków bojowych. Może się poszczycić posiadaniem wielu krajowych i międzynarodowych certyfikatów jakości m. in.: ISO 9001:2008; ISO 14001:2004; AQAP 2110:2009; Wewnętrzny System Kontroli; PN-N 18001:2004. Spółka ma na koncie wiele sukcesów. Warto przypomnieć choćby te ostatnie. W 2015 roku spółka została zwycięzcą VII edycji Świętokrzyskiej Victorii w kategorii Przedsiębiorczość, a na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach otrzymała Defendera za 120-milimetrowy nabój z pociskiem podkalibrowym bojowym APFSDS-T do czołgu Leopard. Otrzymała też Polską Nagrodę Innowacyjności za działalność dla modernizacji i rozwoju gospodarki. Na tegorocznym salonie obronnym została nagrodzona nagrodą Prezydenta Rzeczpospolitej czyli Superdefenderem za rakietę Piorun, produkowaną w skarżyskiej firmie.

Waldemar Skowron prezes zarządu: - Na koncie Mesko zapisało się wiele osiągnięć i wyróżnień. Dzisiaj dołącza do nich kolejna, bardzo wazna nagroda. Statuetka Diamentu Świętokrzyskiego jest dla nas dowodem na bardzo silny związek z regionem świętokrzyskim i wysoką oceną naszej działalności.

Sulphur. Zdrowie zaklęte w minerałach

Wśród tegorocznych laureatów nagrody Diament Świętokrzyski jest Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Sulphur Zdrój z Buska-Zdroju. To jedyny producent leków w województwie świętokrzyskim i jedyny w Polsce wytwarzajacy produkty lecznicze na bazie wody siarczkowo- siarkowodorowej słonej ze źródeł mineralnych Buska i Solca Zdroju oraz peloidów, czyli borowin. Tę działalność i wysokiej jakości produkty doceniła Kapituła nagrody Świętokrzyski Diament, przyznając firmie prestiżową statuetkę.

Nazwa Sulphur, oznacza siarkę i związana jest ze słynnymi wodami siarczkowymi znanymi w całej Polsce i świecie, którymi leczy się pacjentów ze schorzeniami zwyrodnieniowymi i zapalnymi stawów, kręgosłupa i skóry, głównie łuszczycę oraz chorób zapalnych przyzębia.

Leki produkowane przez Sulphur stosuje się w leczeniu pacjentów w uzdrowiskach, zakładach fizykoterapii. Przedłużają one lub czasami mogą zastąpić leczenie sanatoryjne w domu pacjenta. Hasło „Sanatorium w Twoim Domu” daje szanse choremu na poprawę stanu zdrowia. Dla wielu pacjentów leczenie w sanatorium nie jest bowiem możliwe ze względu na warunki finansowe i przeciwwskazania do leczenia w uzdrowisku.

Leki są szansą na poprawę zdrowia pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu prowadzącymi do ograniczenia ruchomości i przynoszą ulgę w bólach utrudniających poruszanie się i pracę. Firma posiada zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego na wytwarzanie leków. Wpisanie produktów na listę Leków Polskich, wymóg rejestracji co pięć lat, stałe badania kliniczne, prowadzone głównie przez akademie medyczne, specjalne pozwolenie na wprowadzenie do obrotu przez hurtownie farmaceutyczne i apteki dają pewność, że pacjent jest leczony produktami leczniczymi. Sulphur gwarantuje wymaganą Prawem Farmaceutycznym jakość produkowanych leków oraz dermokosmetyków, czyli produktów uzdrowiskowych na bazie wód siarczkowych i borowin.Potwierdzeniem wysokiej jakości wytwarzanych przez firmę produktów jest również certyfikat GMP - Dobrej Praktyki Wytwarzania.

Naturalne pochodzenie leków, znikome działanie uboczne, umiarkowana cena i dostępność bez recepty w aptekach i sklepach zielarskich potwierdza, że Busko Zdrój i Solec zasłużenie słyną jako miejsca, gdzie odzyskuje się zdrowie.

Alojzy Kubiak dyrektor generalny: - Zdrowie pacjentów to dla nas cel nadrzędny, dlatego Sulphur Zdrój dokłada wszelkich starań, by nasze leki służyły im jak najskuteczniej. Dziękujemy, że dostrzeżone zostało to przez Kapitułę.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa. Sery takie smaczne, że palce lizać

Kolejny laureat Diamentu- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa to firma, której produkty zna każdy mieszkaniec regionu świętokrzyskiego.

Zalet produktów serowego giganta z Włoszczowy nie można opisać, aby je poznać wystarczy sięgnąć po smakowite sery, serki, masła, napoje mleczne, desery, twarogi i twarożki

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie rozpoczęła działalność w roku 1936. W czerwcu 1936 roku rozpoczęły się pierwsze dostawy mleka do spółdzielni. Produkowano z niego wówczas masło, mleko konsumpcyjne oraz ser biały. W swej działalności spółdzielnia przechodziła wiele zmian.

Obecnie jednym z czołowych producentów wyrobów mleczarskich w Polsce i liderem sektora przemysłu spożywczego w województwie świętokrzyskim. Z roku na rok w rankingu największych świętokrzyskich firm pnie się coraz wyżej. Mleczarnia we Włoszczowie należy do czołówki zakładów w Polsce jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży, średnią cenę mleka płaconą rolnikom, wydajność w przeliczeniu na jednego zatrudnionego oraz ilość przerabianego mleka. Jest także jednym z największych pracodawców w powiecie włoszczowskim.

Powstałą w 1936 roku Okręgową Spółdzielnią Mleczarską Włoszczowa już od dziewiętnastu lat zarządza znakomity menedżar Stanisław Skóra. Pod dyrekcją prezesa spółdzielnia nieustannie się rozwija i obronną ręką wychodzi z wszelkich kryzysów. W tym czasie wielokrotnie wzrosła sprzedaż produktów firmy, poszerzyła się gama produktów. Wzrosła także liczba dostawców mleka.

Firma stawia na ciągły rozwój poprzez inwestycje w park maszynowy oraz rozwój sprzedaży zarówno w kraju, jak i poza granicami. Marka Włoszczowa jest znana przede wszystkim z wysokiej jakości serów żółtych typu szwajcarskiego, które stanowią około 60 procent wartości sprzedaży ogółem oraz znakomitych wyrobów galanteryjnych takich jak serek wiejski, serki do chleba, śmietany twarogi. Niedawno masło extra, twaróg na sernik, jogurt naturalny, śmietana, serek wiejski z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Włoszczowa już zyskały nowe opakowania. Wkrótce kolejne produkty przejdą metamorfozę. Mleczarnia idzie bowiem z duchem czasu i aby skutecznie prezentować produkty, musi się rozwijać i szukać nowych rozwiązań.

Włoszczowska spółdzielnia to jedna z najsilniejszych marek ziemi świętokrzyskiej. Jest nie tylko jednym z największych pracodawców w powiecie, ale i znakomitą wizytówką miasta w całym kraju i na świecie. Niedawno obchodziła jubileusz 80-lecia działalności.

Stanisław Skóra prezes spółdzielni: - Jesteśmy znani przede wszystkim z wysokiej jakości serów żółtych typu szwajcarskiego, ale i znakomitych wyrobów galanteryjnych. Cieszymy sie, że nasza marka znalazłą uznanie u Kapituły. Diament Świętokrzyski to dla nas bardzo prestiżowe wyróżnienie.

PSB. Lider, który imponuje rozmachem

Grupa Polskie Składy Budowlane, lider w branży dystrybucji artykułów budowlanych oraz dla domu i ogrodu jest kolejnym laureatem nagrody Diament Świętokrzyski. Firma imponuje rozmachem, z jakim rozwija się na świętokrzyskim i krajowym rynku i z roku na rok umacnia swoją pozycję. Grupa Polskie Składy Budowlane Spółka Akcyjna z siedzibą w Wełeczu koło Buska-Zdroju działa na rynku już od 18 lat. Przez te lata stała się największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w Polsce.Wyrosła na giganta w branży i z roku na rok poprawia swoją pozycję nie tylko wśród przedsiębiorstw o podobnym profilu działalności, ale i w rankingu największych firm województwa świętokrzyskiego. Od kilku lat Grupa PSB tworzy w miastach powiatowych nowoczesne sklepy samoobsługowe sektora „dom i ogród” pod nazwą PSB-Mrówka. Ich celem jest uzupełnienie aktualnej oferty składów PSB o nowy asortyment, kupowany przede wszystkim przez klientów detalicznych, prosto z półek marketu. Sklepy te posiadają w ofercie od kilku do kilkunastu tysięcy pozycji asortymentowych. Powstają też mniejsze sklepy detaliczne pod nazwą Mini-Mrówka, o powierzchni 300-800 metrów kwadratowych, głównie w miejscowościach gminnych. Obecnie działa działa 228 marketów PSB-Mrówka. Planowane są otwarcia kolejnych marketów. W 2010 roku Grupa PSB rozpoczęła wdrażanie programu uruchomiania placówek PSB-Profi, dla obsługi firm budowlanych.

Grupa Polskie Składy Budowlane zrzesza 350 małych i średnich, rodzinnych firm, które prowadzą handel w 425 składach budowlanych, w 220 marketach PSB-Mrówka oraz w 45 centrach handlowych PSB-Profi. W placówkach tych pracuje około 12 tysięcy osób. Firma od wielu lat wspiera działania mające na celu rozwój lokalnej społeczności. Do najważniejszych, mających charakter charytatywny i filantropijny należą: pomoc finansowa i materialna dla placówek edukacyjnych, domów dziecka w Winiarach i Pacanowie, wspieranie szpitali, fundacji oraz stowarzyszeń i poszkodowanych rodzin. Jest mecenasem corocznego festiwalu muzycznego imienia Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, wspiera także Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie. Jest także wydawcą albumu „Świętokrzyskie z lotu ptaka” oraz mecenasem wydania albumu „Ponidzie”.

Bogdan Panhirsz, dyrektor Grupy PSB: - Diament Świętokrzyski to dla Grupy PSB bardzo znaczace wyróżnienie. Jesteśmy firmą bardzo mocno związaną z ziemią świętokrzyską i jego mieszkańcami i nasza oferta kierowana jest również dla przedsiębiorców, którzy tu działają.

Ekobox. Mocna i pewna marka w energetyce

Diament Świętokrzyski przypadł w tym roku także spółce akcyjnej Ekobox z Wiśniówki koło Kielc - mocnej marce w branży energetycznej.

Spółka notowana od 2011 roku na na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych na rynku działa już 1990 roku. Od początku specjalizuje się w świadczeniu usług w zakresie projektowania i realizacji robót energetycznych i telekomunikacyjnych. Filarem firmy jest doświadczona kadra, projektanci oraz robotnicy wywodzący się przede wszystkim z Przedsiębiorstwa Elektryfikacji i Technicznej Obsługi Rolnictwa ELTOR z Kielc i Łodzi.

Spółka Ekobox dała się poznać na rynku jako solidny wykonawca i została przyjęta do Fundacji Elektryfikacji Rolnictwa, zrzeszającej przede wszystkim dawne ELTOR-y, będąc w niej pierwszym prywatnym przedsiębiorstwem. W początkowym okresie działalności firma zajmowała się usługami projektowymi i budowlanymi w zakresie robót energetycznych przy budowie linii niskiego i średniego napięcia do 30 kV. Stopniowo jednak poszerzała ofertę. W 1996 roku, w związku z dynamicznym rozwojem usług telekomunikacyjnych, spółka rozszerzyła działalność na roboty projektowe i budowlane związane z telekomunikacją.

W latach 90. XX wieku przedsiębiorstwo zdobyło doświadczenia w zakresie handlu zagranicznego, trudniąc się w okresie kilku lat sprowadzaniem specjalistycznych urządzeń, maszyn oraz materiałów elektrycznych, na przykład świdroustawiaczy, przewodów energetycznych dla sieci NN i SN z Ukrainy. EKOBOX eksportował zaś do tego kraju między innymi samochody oraz rękawice dielektryczne. Dodatkową działalnością spółki w tym okresie było świad czenie usług w zakresie międzynarodowego transportu towarów w Europie.

Od roku 2000 spółka zajmuje się także wykonywaniem robót elektroenergetycznych, związanych z budową linii wysokiego napięcia w zakresie 110 kV–220 kV. Odbiorcami usług są spółki dystrybucyjne, odpowiedzialne za budowę linii dystrybucyjnych (NN oraz SN) oraz firmy budujące drogi i autostrady, które zlecają wykonanie infrastruktury energetycznej, takiej jak słupy energetyczne, oświetlenie, sygnalizacja i tym podobne firmom zewnętrznym.

1 lipca 2010 roku EKOBOX Spółka z o.o. przekształciła się w EKOBOX Spółka Akcyjna. Pozycja firmy na rynku z roku na rok umacnia się, a przychody dynamicznie rosną. W 2011 roku spółka, po pozytywnej weryfikacji, zadebiutowała na rynku NewConnect, prowadzonym jako Alternatywny System Obrotu przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kamil Suchański prezes zarządu: - Właściwa strategia firmy przynosi sukcesy i stały dynamiczny rozwój spółki, ale bardzo dobrą pozycję w branży i laury zawdzięcza ona przede wszystkim sprawdzonej i doświadczonej kadrze pracowników, którzy mocno angażują się w działania.

Wtórpol. Tradycja, potęga i ciągły rozwój

Wtórpol ze Skarżyska-Kamiennej, na rynku obecna od blisko 25 lat, jest kolejnym laureatem Diamentu Świętokrzyskiego - nagrody przyznawanej przez Echo Dnia.

Jest jedną z największych na świecie w branży przetwarzania tekstyliów i w pełni polskim, rodzinnym przedsiębiorstwem, dającym utrzymanie dwu tysiącom rodzin w kraju. Jej prezesem i założycielem jest Leszek Wojteczek. Znakomitą i coraz lepszą pozycję na świętokrzyskim i krajowym rynku dostrzegła w tym roku Kapituła nagrody, przyznając firmie prestiżową statuetkę.

Wtórpol zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i handlem używaną odzieżą. Ze zużytych tekstyliów produkowane jest czyściwo fabryczne, część odzieży trafia do ponownej sprzedaży w sieci kilkudziesięciu sklepów „second hand”. Prowadzi także działalność w Czechach i na Słowacji. Skarżyska firma jest również eksporterem odzieży do wielu państw świata, między innymi Indii, Pakistanu, Turcji, Iraku i wielu państw na kontynencie afrykańskim. Dzięki nowoczesnym liniom technologicznym Wtórpol jako jedna z nielicznych firm może pochwalić się stuprocentowym recyklingiem pozyskanego surowca. Dzięki temu co roku na wysypiska śmieci nie trafia ponad 50 milionów kilogramów tekstyliów!

Od początku działalności firma prowadzi szeroko zakrojoną działalność charytatywną. Wspiera ośrodki specjalne, domy dziecka, dom spokojnej starości dla samotnych rolników, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i wiele innych instytucji oraz osób prywatnych. Przy firmie od kilku lat działa fundacja „Eco Textil Od Was dla Was”, zajmująca się pomocą osobom niepełnosprawnym. W ramach autorskiego programu fundacji „Rower dla Niepełnosprawnego” specjalne pojazdy rehabilitacyjne wartości ponad siedmiu milionów złotych otrzymało ponad 3500 osób w całej Polsce. Za tę działalność oraz społeczną odpowiedzialność biznesu fundacja otrzymała nagrodę Pozytywista Roku, nadaną przez Fundację Wokulskiego, a wyróżnienie jej prezes, Leszek Wojteczek. Założyciel Wtórpolu został również wybrany przez czytelników Echa Dnia Człowiekiem 25-lecia Powiatu Skarżyskiego. Wtórpol jest też mecenasem sportu i kultury; strategicznym sponsorem corocznego międzynarodowego biegu Półmaraton Rejów, Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do Nieba”, oraz wielu innych imprez.

Leszek Wojteczek prezes zarządu: - Ogromnie cieszę się z przyznanej nam statuetki Diamentu Świętokrzyskiego, którą co roku mogą się szczycić najlepsze firmy w regionie. Odbieram ją jako uznanie dla naszych starań i ciągły rozwój oraz zaangażowanie pracowników.

Effector. - Naszym priorytetem jest jakość

Jednym z tegorocznych laureatów nagrody Świętokrzyski Diament jest firma Effector Spółka Akcyjna, jeden z krajowych liderów branży przemysłowej i budowlanej.

Effector ma swoją siedzibę we Włoszczowie, od ponad 20 lat działa w branży budowlanej. Włoszczowska firma dostarcza wysokiej jakości listwy wykończeniowe i elementy aranżacji wnętrz, aluminiowe systemy okładzin okiennych, okapniki rynnowe, listwy przyszybowe, progi drzwiowe, a także okienne systemy drewniano-aluminiowe. Effector zajmuje się również prefabrykacją stolarki aluminiowej oraz jest ekspertem w zakresie powierzchniowej i mechanicznej obróbki aluminium.

Produkowane profile charakteryzują się różnorodnymi wariantami wykończenia powierzchni, począwszy od anodowania, przez piaskowanie, elektro­polerowanie, polerowanie mechaniczne, szczotkowanie, na lakierowaniu proszkowym kończąc.

Wysoka jakość wytwarzanych wyrobów, profesjonalny serwis oraz kompleksowa obsługa klienta, to od lat najważniejsze priorytety firmy, które ugruntowały jej pozycję na międzynarodowym oraz krajowym rynku. Spółka jestznaczącym eksporterem do krajów Unii Europejskiej, a także na rynki azjatyckie.

Firma dbająca o jakość, ekologię oraz środowisko. WdrożyłaZintegrowany System Zarządzania Jakością i Ochrony Środowiska zgodny z normami ISO 9001/ISO 14001. Głównymi kierunkami realizacji celów strategicznych dotyczących jakości i środowiska jest Systemowe podejście do jakości oraz zarządzania środowiskiem poprzez doskonalenie wdrożonego w organizacji Zintegrowanego Systemu Zarządzania. EFFECTOR nieustannie doskonali procesy produkcyjne, by spełniać potrzeby i oczekiwania klientów oraz przestrzegać uregulowań prawnych dotyczących ochrony środowiska. Systematyczne szkolenia pracowników mają na celu zapewnienie najwyższej jakości wyrobów i usług oraz kształtowanie postawy, że odpowiedzialność za jakość i środowisko jest równoznaczne z odpowiedzialnością za firmę. Effector posiada prestiżowe, uznane w branży certyfikaty, takie jak: QUALANOD, AUALICOAT, certyfikaty jakości ISO 9001/14001oraz zaszczytne nagrody i wyróżnienia, jak tytuł Świętokrzyskiej Victorii - Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w 2016 roku. Firma z powodzeniem realizuje idee Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, zachowuje wysokie standardy zrównoważonego rozwoju w wielu obszarach prowadzonejdziałalności. Od wielu lat angażuje się w sponsoring sportu, dostrzegając w kształtowaniu aktywności fizycznej źródło wielu pozytywnych cech. Od2012 roku jest sponsorem klubu EFFECTOR KIELCE, grającego w siatkarskiej ekstraklasie - Pluslidze.

Leszek Ciesek prezes zarządu: - Wysoka jakość produkowanych przez firmę wyrobów, profesjonalny serwis oraz kompleksowa obsługa klienta, to od lat nasze najważniejsze priorytety firmy, które ugruntowały pozycję na rynku. Ogromnie ciesze się, że dostrzegła to kapituła.

Boramax. Marka z każdym rokiem lepsza

Wśród laureatów nagrody Echa Dnia Diament Świętokrzyski jest także uznana świętokrzyska marka w chemii budowlanej Boramax. Z każdym rokiem coraz mocniejsza na rynku.

To firma produkcyjno-dystrybucyjna o ugruntowanej pozycji na rynku chemii budowlanej. Działa od 2000 roku stale powiększając ofertę handlową. Te działania nie uszły uwadze Kapituły nagrody Diament Świętokrzyski, która przyznała marce prestiżową statuetkę.

W roku 2007 firma wprowadziła na rynek własną profesjonalną markę Boramax i systematycznie poszerza ofertę o kolejne produkty i usługi, dbając o ich jakość, innowacyjność oraz atrakcyjność. Boramax współpracuje z regionalnymi dystrybutorami, hurtowniami, składami budowlanymi, marketami, sklepami oraz ekipami remontowo-budowlanymi.

Dynamiczny rozwój firmy spowodował, że obecnie aktywnie działa na terenie całej Polski i każdy teren obsługiwany jest przez grupę dobrze przeszkolonych przedstawicieli handlowych służących radą i pomocą. Swoją działalność firma poszerzyła o kraje europejskie, między innymi: Łotwę, Litwę, Rosję, Białoruś, Estonię, Słowację, Czechy, Niemcy, Szwecję, Norwegię, Anglię oraz Ukrainę. Od kilku lat Boramax zobaczyć można zarówno na krajowych, jak i zagranicznych targach budowlanych: BUDMA-Poznań, INTERBUILD-Kijów, MOSBUILD-Moskwa, IBF-Brno, BAU-Monachium, INTERBUD-Łódź.

W roku 2015 firma otworzyła nowy certyfikowany zakład produkcyjny w Masłowie oraz zakład produkcji folii budowlanej. Przyczyniło się to do dalszego dynamicznego rozwoju firmy. Z każdym rokiem marka zwiększa sprzedaż, bazę logistyczną, powierzchnie magazynowe, park maszyn.

Od chwili powstania spółka stale inwestuje w coraz to lepsze surowce i komponenty, nowe technologie, ludzi i urządzenia. W tym roku otworzyła w Świętokrzyskim dwa nowe zakłady produkcyjne, które pozwolą nam na dalszy rozwój oferty. W swojej codziennej pracy kieruje się dbałością o zadowolenie klientów. największymi potentatami w branży. Firmie udaje się stopniowo wchodzić na rynki zagraniczne.

Produkty Boramax doczekały się wielu prestiżowych nagród, jak Złote Skrzydła I Mocna Marka w latach 2009, 2011, 2012, 2013,2015.

Marcin Putowski prezes zarządu: - Bardzo cieszy nas fakt, iż nasza marka Boramax jest pozytywnie postrzegana na rynku świętokrzyskim i ogólnopolskim. Diamenty Świętokrzyskie traktujemy jako uznanie za nasze starania włożone w rozwój firmy i jej produktów.

Lewiatan. Biznes przyjazny każdemu klientowi

W tegorocznej edycji statuetka Diamentu Świętokrzyskiego powędrowała także do Lewiatana Kielce. Doskonale wszystkim znana i doceniana przez klientów sieć Lewiatan, to aż 3000 sklepów w całej Polsce. W naszym regionie pod tym szyldem działa już ponad setka marketów, a ich liczba stale rośnie. Nic dziwnego - wysoka jakość produktów, przyjazna formuła sklepów i zaangażowanie w życie regionu, to tylko niektóre ze znaków rozpoznawczych marki.

Pierwszy sklep Lewiatan w regionie świętokrzyskim powstał w Jędrzejowie w 1997 roku. Klienci docenili markę, a sieć szybko zaczęła otwierać kolejne placówki, zdobywając zaufanie konsumentów. Dziś Lewiatan Kielce - sieć oparta wyłącznie na polskim kapitale - to lider rynku, pod którego szyldem działa 110 sklepów, a kolejne są już w planach. Pracę w sieci znalazło już ponad 2500 osób. Sklepy w dużej części działają na zasadzie franczyzy. W ten sposób sieć dodatkowo rozwija lokalną inicjatywę biznesową i zrzesza regionalnych przedsiębiorców tworząc stabilną, silną i rozwijającą się „grupę sukcesu”. Sposobem na sukces Lewiatana Kielce jest lojalność wobec klientów i - co najważniejsze - szeroko zakrojona współpraca z regionalnymi producentami oraz dostawcami.

By być blisko klientów Lewiatan Kielce stworzył sieć doskonale funkcjonujących sklepów osiedlowych. Kupujący cenią sobie w nich przede wszystkim szeroki asortyment dostępny do tej pory wyłącznie w oddalonych od domów hipermarketach. Teraz duży wybór świeżych warzyw, mięs i wędlin oraz innych produktów spożywczych wysokiej jakości i w atrakcyjnej cenie jest w zasięgu ręki. Lewiatan Kielce oprócz gospodarczego „lokalnego patriotyzmu” w swoich działaniach kieruje się także społeczną odpowiedzialnością biznesu. Współpracuje m.in. ze szkołami, samorządami oraz organizacjami pożytku publicznego. Sieć wspiera domy dziecka i placówki wychowawcze w całym regionie, propaguje prospołeczne zachowania , włącza się w liczne akcje charytatywne i współpracuje z organizacjami młodzieżowymi. Marka jest również mecenasem sportu - wspiera poprzez kontrakty sponsorskie silne marki sportowe regionu. Logo sieci dumnie prezentuje się na koszulkach zwycięzców Ligi Mistrzów Vive Tauron Kielce, klubu piłkarskiego Korona Kielce i żeńskiej drużyny piłki ręcznej - Korona Handball. Szczególną opieką sieć otacza najmłodszych adeptów sportowych wspierając w kilkudziesięciu gminach ponad 1000 dzieci grających w Świętokrzyskiej Akademii Sportu. Zaangażowanie w sport obrazuje misję sieci i postawę fair play wobec klientów, partnerów i pracowników.

Aleksander Sieradzan, prezes zarządu: - Działalność sieci Lewiatan Kielce to doskonały przykład na to, że biznes to nie tylko ilość, ale przede wszystkim mistrzowskie połączenie jakości, współpracy i zaangażowania w sprawy bliskie klientom.

Wodociągi Kieleckie. Dbają o najwyższą jakość wody

Wodociągi Kieleckie otrzymały nagrodę Diament za wyróżniającą się na rynku jakość usług oraz inwestycyjny rozmach na świętokrzyskim i krajowym rynku.

To jeden z największych inwestorów w regionie i kraju, który realizuje olbrzymiej wartości rozbudowy sieci i inwestuje w ekologię. Te przedsięwzięcia wyróżnia Świętokrzyski Diament.

Wodociągi Kieleckie są beneficjentem unijnego projektu Kompleksowej Ochrony Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej, wartości 198 milionów złotych. Przewiduje on budowę 182 kilometrów nowej kanalizacji, 17 kilometrów nowego wodociągu, modernizację 9 kilometrów kanalizacji i 6 kilometrów wodociągu oraz budowę 37 pompowni ścieków. Rok 2016 oznaczał zakończenie największych kontraktów. Kielczanie otrzymali aż 61 odcinków całkowicie zmodernizowanej – a więc uszczelnionej i wzmocnionej – kanalizacji, co kosztowało 7 milionów złotych. Między innymi dokonano dużej naprawy kanału w parku miejskim między ulicą Jesionową a aleją IX Wieków Kielc, pod ulicą Nowy Świat oraz w okolicach ulic Kościuszki i Kaczorowskiego (dawna Niska). Na większości odcinków modernizacja przebiegała nowoczesnymi metodami bezwykopowymi, które pozwalają oszczędzić nawierzchnie ulic, ścieżek rowerowych i chodników. Zakończono również modernizację sieci wodociągowej w Kielcach, na najbardziej awaryjnych odcinkach, co kosztowało ponad 4 miliony złotych. Nowe odcinki rur zbudowano między innymi w rejonie alei IX Wieków Kielc i ulic: Okrzei, Malachitowa, Berlinga, Berberysowa, Duńska, Norweska, Chałubińskiego, Dąbka, Sucharskiego, Starzyńskiego, Średnia, Gipsowa, Dębowa, Bukowa, Daleka, Jarzębinowa, Wielkopolska, Zgoda. Łącznie modernizacja objęła 4 kilometry sieci. Również i w tym przypadku wszędzie, gdzie to było możliwe, zastosowano metody bezwykopowe. Szczególnie zaawansowane z technologicznego punktu widzenia było przeciśnięcie nowych rur pod nawierzchnią szerokiej alei IX Wieków Kielc. Bez modernizacji sieci nie byłaby też możliwa naprawa ruchliwej ulicy Okrzei czy budowa drogowego węzła Żelazna. Zanim za pracę wzięli się tam drogowcy, Wodociągi Kieleckie zmodernizowały swoją infrastrukturę.

Rok 2016 oznaczał również zakończenie rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny, w ramach tego samego projektu unijnego.

Henryk Milcarz, prezes zarzadu: - Jesteśmy jednym z liderów inwestycji wodociągowych w kraju i ta pozycja wynika z nieprzerwanego ciągu realizacji ważnych dla miasta i jego mieszkańców projektów.Ostatnie lata są pełne ogromnych wyzwań, ale już na kolejne lata zapowiadamy kolejne.

Uzdrowisko Busko-Zdrój. Po zdrowie i relaks

Spółka, któremu na sercu leży mocno nasze zdrowie, czyli Uzdrowisko Busko-Zdrój , to kolejny laureat nagrody Diament Świętokrzyski. Doceniony za szeroką ofertę zdrowotną i sukcesy na rynku.

Uzdrowisko Busko-Zdrój Spółka Akcyjna nazywane jest świętokrzyską perłą przyrodolecznictwa. Zdrowotne walory pobytu w uzdrowisku i urokliwe otoczenie docienią wszyscy, którzy odwiedzą to miejsce. Gości przyjeżdżających po zdrowie jest z roku na rok coraz więcej w Busku-Zdroju. Po zdrowie przyjeżdżają mieszkańcy regionu świętokrzyskiego. a także goście z całej Polski i z zagranicy. Drugiego takiego miejsca, jak Busko, nie ma bowiem na mapie przyrodolecznictwa w całej Europie. Każdy, kto odwiedzi to miejsce, z pewnością podreperuje swoje zdrowie i kondycję, wspomagając sie klimatem, wodą i zabiegami leczniczymi.

Uzdrowisko Busko-Zdrój od blisko 200 lat skutecznie wspomaga leczenie schorzeń ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, neurologicznych, dermatologicznych i kardiologicznych. Wyjazdy do wód były popularne i wciąż są na topie.

Największymi bogactwami spółki są woda siarczkowa oraz solanka jodkowa, a także produkowana od 1960 roku naturalna woda mineralna Buskowianka Zdrój. Doskonałym uzupełnieniem kuracji jest linia Słonecznych Kosmetyków, pielęgnujących i leczniczo działających na skórę.

Uzdrowisko dba o najwyższe standardy obsługi przyjeżdżających do Buska-Zdroju gości, którzy skorzystać mogą z gamy blisko 80 rodzajów zabiegów leczniczych. W ramach Spółki funkcjonują cztery sanatoria (Marconi, Mikołaj, Oblęgorek, Willa Zielona) oraz dwa szpitale uzdrowiskowe (Krystyna i Górka).

Uzdrowisko Busko-Zdrój Spółka Akcyjna jest uznaną marką, rozpoznawalną we wszystkich zakątkach Polski, ale również co ważne za granicą. Oferuje leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, rehabilitacyjne, sanatoryjne, ambulatoryjne, turnusy rehabilitacyjne na skierowania i pełnopłatne oraz pobyty rekreacyjne. Istnieje możliwość konsultacji specjalistycznych, badań analitycznych i diagnostycznych.

Do dyspozycji kuracjuszy jest zaawansowany technologicznie, nowoczesny sprzęt, m.in. do diagnostyki osteoporozy. Goście Uzdrowiska mogą liczyć na opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Wszystko to sprawia, że Uzdrowisko Busko-Zdrój jest często nagradzane i plasuje się w ścisłej czołówce podmiotów w związku z prowadzoną działalnością, a ci którzy raz je odwiedzili chętnie powracają.

Wojciech Legawiec, prezes zarządu: - O walorach zdrowotnych pobytu w naszym uzdrowisku nie trzeba nikogo przekonywać. Ale tych, którzy jeszcze tego nie sprawdzili, zapraszamy. Diament Świętokrzyski to dla nas wielka duma i uznanie naszych starań.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Diamenty po raz szósty. Zobacz laureatów - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia