MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie za granicą warto kupić dom?

opr. /MS/
W wielu krajach świata nieruchomości są dużo tańsze niż w Polsce.
W wielu krajach świata nieruchomości są dużo tańsze niż w Polsce.
Zakup nieruchomości za granicą wciąż wydaje się nam luksusową inwestycją. A przecież w wielu krajach świata nieruchomości są dużo tańsze niż w Polsce. Gdzie warto kupować dom?

Nieruchomości zagraniczne w ostatnim czasie stają się coraz ciekawszą alternatywą dla inwestorów z Polski. A dzieje się tak dlatego, że w wielu krajach mieszkania i domy są dużo tańsze niż w Polsce.

 

 

Światowy kryzys spowodował spadek tempa wzrostu cen nieruchomości na wszystkich rynkach europejskich. Można tam znaleźć wiele okazji cenowych. We Włoszech można kupić nieruchomość już od 50.000 euro. W Hiszpanii ceny za mniejsze nieruchomości są podobne. Szeregowce na Costa Blanca, niedaleko plaży, kosztują tylko 85.000 euro.

 

Hiszpania

W Hiszpanii Polacy kupują najwięcej nieruchomości. Przyciąga ona zarówno niskimi cenami, jak też rozwiniętym systemem zarządzania nieruchomościami. Kryzys na rynku hiszpańskim jest najbardziej odczuwalny i ceny nieruchomości przejętych przez bank są teraz nawet o połowę niższe niż przed kryzysem.

 

Modne kierunki

Ostatnio szczególnie modne stały się kurorty w Chorwacji, Bułgarii czy w Egipcie. Nieruchomości w Chorwacji, której rynek nieruchomości pomimo światowego kryzysu utrzymuje nadal ma tendencje wzrostowe, a perspektywa wejścia do Unii Europejskiej i coraz bardziej liberalne prawo także w nabywaniu nieruchomości przez obcokrajowców, cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów.

 

W Egipcie można kupić nieruchomość na własność kilkakrotnie lub kilkunastokrotnie taniej niż w krajach Unii Europejskiej. Ciekawą propozycją do zamieszkania jest Bułgaria. W dalszym ciągu jest ona stosunkowo tania. Metr kwadratowy mieszkania położonego na Słonecznym Brzegu kosztuje średnio od 1200 do 2500 euro.

 

Stany Zjednoczone

 

Zawirowania gospodarcze gwałtownie zmieniły cen, popytu i podaży na amerykańskim rynku nieruchomości. Teraz jest dobry czas dla zagranicznych inwestorów, którzy na tym rynku zdecydują się ulokować swój kapitał. Zniżki, na jakie możemy liczyć w stosunku do pierwotnych cen nieruchomości sięgają nawet 60 procent. Na Florydzie można znaleźć dom o bardzo dobrej lokalizacji nawet za 150.000 dolarów.

 

Trochę egzotyki

Ostatnio popularnym kierunkiem inwestycyjnym stała się Brazylia. Szczególnie atrakcyjne są mieszkania hotelowe w dużych kurortach. Poszukiwane są szczególnie luksusowe apartamenty na wybrzeżu. Koszty zarządzania i utrzymania takich nieruchomości są dużo niższe od europejskich. Innym egzotycznym kierunkiem jest Margarita - jedna z wysp archipelagu Karaibów, odkryta całkiem niedawno przez inwestorów. Motorem napędzającym wzrost wartości nieruchomości na tej wenezuelskiej wyspie ma być wzrastający ruch turystyczny. Do bogatych walorów krajobrazowych dochodzą stosunkowo niskie ceny nieruchomości. Domy i mieszkania można nabywać na własność właściwie bez żadnych ograniczeń.

 

Różowa wizja przyszłości?

Prognozuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat około dwóch milionów osób ma tam zamiar zakupić nowe nieruchomości za granicą. Prawdopodobnie w Polsce posiadanie zagranicznych nieruchomości również stanie się pewnego rodzaju stylem życia.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia