Gospodarka tworzona w oparciu o technologie. Tak może niebawem wyglądać Polska

Materiał informacyjny Banku Gospodarstwa Krajowego
Światy ludzi biznesu i nauki, powinny się ze sobą wzajemnie połączyć. Jak zatem transferować technologię ze świata nauki i biznesu? Chcemy być hubem do którego i biznes, i naukowcy będą się zwracać – tłumaczy Łukasz Maciejewski z BGK. Co na ten temat uważają eksperci?

Eksperci z różnych uczelni vs. przedsiębiorcy

W czasie Kongresu 3W w Warszawie rozmawiano o tym, jak transferować technologie ze świata nauki do biznesu. Bank Gospodarstwa Krajowego stworzył inicjatywę ICI oraz 3W, żeby pośredniczyć w kontaktach między tymi dwoma światami.

- Naszą rolą, jako BGK i inicjatywy 3W, jest to, żeby potrzeby były we właściwy sposób zaadresowane. One będą przychodzić zarówno ze świata biznesu, jak ze świata nauki. Ważne jest, żeby biznes wiedział, gdzie zapukać, do kogo się zwrócić, żeby daną technologię rozwijać. My chcemy - jako inicjatywa 3W - być hubem do którego i biznes, i naukowcy będą się zwracać - powiedział Łukasz Maciejewski, menadżer ds. współpracy z uczelniami BGK.

Jak dodaje, BGK chce zbudować miejsce, w którym będą tworzyć się interdyscyplinarne zespoły.

- Zebraliśmy ekspertów z różnych uczelni w Polsce, którzy oceniali projekty przygotowane przez biznes. Na tej podstawie wręczyliśmy certyfikaty mówiące o tym, że dana technologia jest przyszłościowa i ma wartość dla gospodarki – dodaje Maciejewski.

Kongres 3W w Warszawie. Co promuje wydarzenie?

W dniach 27-28 listopada w Warszawie odbyła się trzecia edycja Kongresu 3W. Wydarzenie ma na celu promocję idei, którą wypracował Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), by w ramach transformacji energetycznej i modernizacji gospodarki skupić się na 3W: wodzie, wodorze i nowych technologiach związanych z węglem.

Przez dwa dni organizowano spotkania, debaty i warsztaty. Głównym celem było spotkanie świata nauki, administracji i biznesu. Zdaniem organizatorów Kongresu 3W konieczna jest współpraca i tworzenie interdyscyplinarnych zespołów, by najpierw wypracować innowacyjne rozwiązania – czym zajmuje się świat nauki – a następnie wdrożyć je do polskich przedsiębiorstw osiągając tym samym przewagę technologiczną.

Hubem, który umożliwić ma transfer technologii jest Interdyscyplinarne Centrum Innowacji powołane w oparciu o ideę 3W przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Gospodarka tworzona w oparciu o technologie. Tak może niebawem wyglądać Polska - Strefa Biznesu

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia