Infover - największa na świętokrzyskim rynku firma informatyczna ma na koncie wiele spektakularnych sukcesów. Wy-starczy wymienić pierwszy w Polsce terminal do sprzedaży do-ładowań do telefonów komórkowych czy program do czytników e-booków eClicto.

Kielecka firma Infover jest producentem oprogramowania oraz integratorem rozwiązań informatycznych, obecnym na polskim rynku od 2001 roku. Oferuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie informatyki: oprogramowanie dedykowane, oprogramowanie klasy ERP, markowy sprzęt komputerowy, projektowanie i montaż urządzeń elektronicznych oraz usługi: doradcze, integracyjne, outsourcing i serwis.

- Naszą siłą jest ogólnopolski zasięg, kompetencje i do-świadczenie 200-osobowego zespołu specjalistów, a każde podejmowane przez nas działanie potwierdzane jest referencjami – mówi Jarosław Ambroziak, prezes zarządu spółki Infover, który zarządza firmą od początku jej istnienia.

– Swoją przygodę z informatyką zacząłem prawie 30 lat temu. Pisałem oprogramowanie dla kieleckiego Miejskiego Zakładu Komunikacji, świętokrzyskich firm wodociągowych. Krzysztofa Klickiego, prezesa Kolportera, poznałem na początku lat 90. ubiegłego wieku, gdy pisałem dla jego firmy oprogramowanie na potrzeby kolportażu. Zrobiłem je zresztą szybko, korzystając z wcześniej przygotowanego systemu dla wodociągów. I tak zaczęła się moja przygoda z Kolporterem – opowiada prezes.

Firma jeszcze jako pion informatyki Kolportera stworzyła pierwszą wersję oprogramowania do obsługi dystrybucji prasy. Rozpoczęła również prace nad nowoczesnym oprogramowaniem klasy ERP, dedykowanym firmom handlowym i usługowym, obecnie sygnowanym marką Insignum.
- Współpracujemy z wieloma dużymi firmami, przygotowujemy dla nich projekty od początku do końca. Oprócz Kolportera, jednym z naszych największych klientów jest Grupa PSB, świętokrzyska firma posiadająca składy i sklepy budowlane w całej Polsce. Naszym klientem jest też Megastore, firma sprzedająca w Internecie materiały budowlane, narzędzia do domu i dla firm. Mamy na koncie wiele dużych osiągnięć w dziedzinie informatyki – mówi prezes Jarosław Ambroziak. – Wymienię tylko niektóre. Jako pierwsi w Polsce opracowaliśmy i wyprodukowaliśmy terminal KOLTERM przeznaczony do sprzedaży kodów doładowań do telefonów komórkowych. To była nowość na polskim rynku. Wyprodukowaliśmy ich około 20 tysięcy sztuk – mówi prezes Ambroziak. Pamiętam doskonale, z jakimi emocjami pracowaliśmy nad tym projektem. Żeby wyeliminować ewentualne słabe punkty, testowaliśmy go drukując kilometry papierowych taśm - opowiada prezes.

Ostatnio w ramach programu cyfryzacji telewizji naziemnej Polski, wygraliśmy przetarg na obsługę call center tego gigantycznego przedsięwzięcia. Nasi pracownicy włączeni są w system wsparcia dla wszystkich telewidzów w Polsce. To u nas, w kieleckim biurze, pod numerem telefonu, który ukazuje się na ekranach telewizorów, w związku z cyfryzacją, czyli przechodzeniem telewizji z sygnału analogowego na cyfrowy, wsparciem technicznym i informacjami służą konsultanci Infovera. – Chyba nikt z mieszkańców naszego kraju nie wie, że po pomoc dzwoni właśnie do Kielc – mówi prezes Ambroziak.

– Sukces firmy jest zasługą bardzo dobrze wykształconej i doświadczonej 200-osobej kadry pracowników. Ale wciąż potrzebujemy ludzi z duszą programisty i odpowiednim wykształceniem. Przyjmiemy ich do firmy z otwartymi ramionami, bo stawiamy na pasjonatów w tej branży. U nas mogą nauczyć się naprawdę dużo. - Sporo już osiągnęliśmy i wypracowaliśmy sobie dobrą markę na rynku, ale na tym nasze ambicje się nie kończą – dodaje prezes.