Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak bezpiecznie prowadzić biznes na bezpłatnej konferencji w Kielcach. Już można się zapisać

Marzena Smoręda
W Hotelu Kongresowym w Kielcach we wtorek, 29 listopada odbędzie się konferencja dla biznesu, podczas której poruszane będą ważne kwestie prawne pomocne przy prowadzeniu działalności gospodarczej oraz nowe rozwiązania w prawodawstwie. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Już można się zapisywać.

Co zrobić, gdy kontrahent zalega z zapłatą? Jak zabezpieczyć swoje roszczenia przed nieuczciwym kontrahentem? Jakie podjąć działania, gdy firma ma długi i traci płynność finansową? O tym i wielu innych aspektach prawnych związanych z prowadzeniem własnej firmy już niebawem będą mogli dowiedzieć się świętokrzyscy przedsiębiorcy podczas bezpłatnej konferencji „Nowe możliwości prawne i ich praktyczne zastosowanie”.

Przedsiębiorcy w dalszym ciągu przepisy prawne obowiązujące w Polsce uznają za skomplikowane i mało przyjazne w prowadzeniu biznesu. Tymczasem pojawiły się nowe możliwości w zakresie dochodzenia należności, sporządzania dokumentów zabezpieczających interesy przedsiębiorców, restrukturyzacji firmy oraz zewnętrznego finansowania działalności gospodarczej, które mogą mieć znaczący wpływ na rozwój ich działalności. Jak zatem zabezpieczyć interesy własnej firmy? O tym świętokrzyscy przedsiębiorcy dowiedzą się podczas konferencji organizowanej 29 listopada w Hotelu Kongresowym przez Kancelarię Piekarski & Partnerzy oraz Wertus Windykacja i Restrukturyzacja Sp. z o.o.

Konferencja składać się będzie z kilku paneli eksperckich. Podczas pierwszej części spotkania dowiemy się m.in. jak konstruować umowy handlowe, aby mogły stanowić dokument chroniący interesy firmy oraz jakie działania przyczyniają się do szybkiego odzyskiwania należności.

Kolejny moduł poświęcono nowelizacji przepisów kodeksu cywilnego - poznamy m.in. nową definicję dokumentu i zasady elektronicznego obrotu pism, dowiemy się także czy e-maile, sms-y, nagrania mogą stanowić dowód w sądzie.

Czwarte wystąpienie dotyczyć będzie kwestii oddłużania własnego biznesu, czyli tego, co należy robić gdy firma traci płynność finansową.
Ostatni temat poświęcony zostanie zagadnieniu zewnętrznego finansowania przedsiębiorstwa, o czym uczestnikom spotkania opowiedzą specjaliści z Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości.

W programie konferencji uwzględniono panele dyskusyjne, podczas których będzie okazja do zadawania pytań, poruszania nurtujących tematów i uzyskania szybkiej porady prawnej. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest wysłanie zgłoszenia na adres [email protected]. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc zgłoszenia będą przyjmowane do 24 listopada bieżącego roku

Szczegółowe informacje na temat konferencji można uzyskać pod numerem telefonu 41 301 00 38.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia