Jerzy Cholewiński od początku października stoi na czele zarządu Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Końskich. Zastąpił na stanowisku prezesa wieloletniego szefa spółdzielni, który odszedł na emeryturę, Stanisława Harazińskiego.

Kariera Jerzego Cholewińskiego zaprzecza często spotykanym karierom prezesów „przywożonych w teczce”. A to dlatego, że 40-letni konecczanin, przeszedł niemal wszystkie szczeble zawodowe w PSS „Społem”. – Zaczynałem w roku 2003 jako stażysta w dziale handlu – opowiada Jerzy Cholewiński. – Rok później już byłem samodzielnym referentem, potem specjalistą, kierownikiem działu handlu, a od 2011 roku dyrektorem do spraw handlu i produkcji. Tak więc można powiedzieć, że dotknąłem każdego szczebla zawodowego, co jest niezwykle pomocne w zarządzaniu firmą.

Podczas spotkania, na którym żegnano odchodzącego na emeryturę prezesa Stanisława Harazińskiego usłyszeliśmy, że kondycja spółdzielni jest bardzo dobra. Co na to nowy prezes? – Potwierdzam słowa pana prezesa Harazińskiego – odpowiada Jerzy Cholewiński. – A to świadczy o tym, że podejmowane przez niego decyzje były słuszne. Dlatego nie będę wprowadzał żadnych rewolucyjnych zmian lecz kontynuował politykę swego poprzednika.

Jak dodaje prezes Cholewiński, jedną z ostatnich kluczowych decyzji Stanisława Harazińskiego było zbudowanie sklepu w samym centrum Sielpi. – Trafiliśmy doskonale z potrzebami wypoczywających w Sielpi osób. Nie spodziewaliśmy się tak doskonałej dynamiki obrotów. Na razie jest to sklep sezonowy, jednak w razie potrzeby może on być całorocznym.

Czy obecna sieć sklepów jest wystarczająca? Zdaniem prezesa Jerzego Cholewińskiego, tak. – Teraz musimy skupić się przede wszystkim na dostosowaniu aktualnej oferty do potrzeb klienta, a także na stałym podnoszeniu kwalifikacji pracowników – odpowiada. – Stąd plany wielu szkoleń, na których sprzedawcy poznają nowe techniki sprzedaży. Myślę też o większej obecności na półkach sklepowych produktów z rynku lokalnego oraz produktów świeżych czyli mięsa, wędlin, warzyw, owoców, pieczywa. Będziemy informować klientów, skąd te produkty pochodzą.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. EMERYTURY DLA MATEK