MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jeśli chętnie wypłacasz gotówkę BLIK–iem, możesz teraz przeżyć niemiłą niespodziankę. Duży bank wprowadza opłatę za BLIK. Ile wynosi?

Jerzy Mosoń
Jerzy Mosoń
Od 4 czerwca 2024 r. klienci mBanku za wypłatę pieniędzy z bankomatu, z pomocą BLIK–a płacą 2,5 zł lub 5 zł prowizji. Od czego zależy różnica w opłacie?
Od 4 czerwca 2024 r. klienci mBanku za wypłatę pieniędzy z bankomatu, z pomocą BLIK–a płacą 2,5 zł lub 5 zł prowizji. Od czego zależy różnica w opłacie? Jerzy Mosoń/PPG
Wprowadzenie opłat prowizyjnych za transakcje bankomatowe, przy pobraniu gotówki z pomocą BLIKA–a to, jak na razie, ostatnia dotkliwa zmiana dla klientów mBanku, zapowiedziana jeszcze w styczniu tego roku. Już w kwietniu posiadacze kont w tym banku musieli zmierzyć się z podwyżkami niektórych opłat. Wprowadzenie prowizji za niektóre transakcje z użyciem popularnego BLIK–a jest jednak symboliczna.

Spis treści

W styczniu 2024 r. mBank mogący szczycić się liczbą ponad czterech milionów polskich klientów zapowiedział zmiany w opłatach. Niestety większość z nich dotyczyła wzrostów, a tylko niektóre były korzystne dla posiadaczy kont w tym banku. Pierwsze z nich weszły w życie już w kwietniu. Na przygotowanie się do najważniejszej zmiany bank dał klientom czas do 4 czerwca 2024 r. Wprowadzenie opłat za BLIK oznacza bowiem koniec pewnej ery związanej z popularnością tego polskiego narzędzia do płatności; przez lata bezpłatnego.

Tyle trzeba zapłacić za wypłatę gotówki BLIK–iem z bankomatu nienależącego do mBanku

Od 4 czerwca 2024 r. klienci mBanku za wypłatę pieniędzy z bankomatu, z pomocą BLIK–a zapłacą 5 zł prowizji, jeśli skorzystają z maszyny nienależącej do mBanku. To kwota równa tej, która użytkownik tego banku musi zapłacić za taką transakcję, używając karty płatniczej.

Klienci banku muszą spełnić dwa warunki, by prowizja za skorzystanie z bankomatu była niższa

Są jednak też dobre wieści. Klient, który potrzebuje pobrać tylko minimalną kwotę, zapłaci za taką operację jedynie 2,5 zł. Aby jednak opłata była tak niska, powinien skorzystać z bankomatu należącego do sieci mBank.

To Cie może zainteresować

Warto przypomnieć, że od 3 kwietnia.2024 r., na sieć bankomatów własnych mBanku składają się urządzenia Planet Cash oraz bankomaty zlokalizowane w placówkach. Najwięcej takich urządzeń jest na Górnym Śląsku – 48 oraz w Warszawie i okolicach – 42.

Osoby mające konta w mBanku doświadczyły pierwszych podwyżek opłat już w kwietniu

Od 3 kwietnia 2024 r. mBank wprowadził zmiany dotyczące opłat dla: eKonta osobistego, eKonta izzy od 13 roku życia, eKonta, eKonta mobilnego, eKonta dla młodych, eKonta standard. Objęły one wypłatę w bankomatach spoza sieci mBank (5 zł). Zmiana oznaczała dla posiadaczy eKonta osobistego i eKonta dla Młodych (umowy od 26 września 2013 r.) de facto wprowadzenie opłaty 5 zł, ale dla pozostałych kont spadek opłat z 7 zł do 5 zł. Dobrą wiadomością był też wzrost do 300 zł kwoty minimalnej, czyli bezpłatnej wypłaty w bankomatach sieci banku (Planet Cash i urządzenia w placówkach mBanku).

Niestety jednocześnie bank postanowił wyłączyć ze swojej sieci bankomaty Euronet i Santander Bank Polska z wyjątkiem urządzeń ulokowanych w placówkach mBanku. Za wypłatę w nich trzeba od kwietnia płacić 5 zł.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jeśli chętnie wypłacasz gotówkę BLIK–iem, możesz teraz przeżyć niemiłą niespodziankę. Duży bank wprowadza opłatę za BLIK. Ile wynosi? - Strefa Biznesu

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia