Od dziś do niedzieli włącznie można zwiedzać w Kielcach największe w Polsce XV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH i towarzyszące im IX Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi. Prezentowanych będzie ponad 200 ciągników i 800 maszyn rolniczych, które wczoraj rozstawiano w halach wystawienniczych na placach kieleckich targów. Zobaczyć te maszyny może każdy, a targi spodziewają się oblężenia. W zeszłym roku zwiedziło je około 35 tysięcy osób.
- Ciekawostką, która na pewno przyciągnie zwiedzających są wielkogabarytowe maszyny rolnicze. Jeden z pawilonów będzie poświęcony paszom i środkom ochrony, inny zdrowej żywności. Oprócz tego polecam nowoczesne technologie stosowane w leśnictwie i przemyśle drzewnym - mówi Kamil Perz, dyrektor projektu XV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.
– Olbrzymi walorem tych targów jest także ich edukacyjna rola. Na stoiskach i punktach konsultacyjnych instytucji wspomagających i pracujących dla rolnictwa, każdy będzie mógł się dopytać o dotacje unijne, dopłaty do zakupu maszyn rolniczych czy ubezpieczenia.
Wczoraj wszystkie stoiska dopiero powstawały, a na terenie całych Targów Kielce panował olbrzymi ruch. Na wszystkich halach unosił się także ...delikatny zapach środków do pielęgnacji lakieru, opon i plastików. Dziś wszystkie wielkie maszyny rolnicze są przyszykowane dla oglądających „na błysk”.
Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?