Kielce zorganizują targi rolnicze we Lwowie!

Redakcja
Udostępnij:
Targi Kielce zorganizują w dniach 17-19 listopada 2016 roku Euro Agro Show we Lwowie – Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej. Wydarzenie zadebiutuje w ośrodku Pivdennij Expo we Lwowie. Jest to wspólne przedsięwzięcie Targów Kielce i firmy Gal-Expo, realizowane przy wsparciu Ministerstwa Rolnictwa Ukrainy, władz obwodu lwowskiego i wiodących firm zachodniej Ukrainy.

- Ideą jest promocja najnowszej techniki i współczesnych technologii dla dynamicznie rozwijającego się rolnictwa Ukrainy oraz nowe rynki zbytu dla firm, w szczególności polskich producentów, dystrybutorów sprzętu rolniczego – komentuje Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Jako ośrodek wystawienniczy Targi Kielce są rozpoznawalne w Europie, na świecie, także na Wschodzie. Nasze 22-letnie doświadczenie w organizacji wystaw, także rolniczego Agrotechu będzie atutem.

- Targi we Lwowie mogą stać się tą biznesową platformą dla zapoczątkowania ścisłej współpracy między polskimi i ukraińskimi firmami. Wiele nowych technologii oraz nowoczesnych maszyn pojawiło się na Ukrainie, dzięki polskim firmom – wyjaśnia Dariusz Michalak, dyrektor  Wydziału Targów w Targach Kielce - W szybkim tempie rośnie eksport ukraińskiej produkcji rolnej do krajów Unii Europejskiej. Aż 25 milionów ludzi zatrudnionych jest w rolnictwie. Ukraina jest członkiem Strefy Wolnego handlu z Unią Europejską. Ma dodatkowo korzystne warunki naturalne dla dalszego rozwoju produkcji rolnej.

To, co oferuje Ukraina poprzez swój rolniczy rozwój, powinny wykorzystywać polskie firmy. Wspólna polsko-ukraińska inicjatywa organizacji targów Euro Agro Show we Lwowie zmierza do nawiązania długiej współpracy biznesowej obu gospodarek i producentów po obu stronach granicy – dodaje dyrektor Michalak.

Kim jest ukraiński współorganizator Euro Agro Show? To firma Gal-Expo  ze Lwowa. Ma ponad 25- letnie doświadczenie w prowadzeniu działalności targowej na Ukrainie jak i za granicą.

-  Od połowy lat 90. Gal-Expo współpracuje z polskimi firmami oraz organizatorami wystaw. Szereg wspólnie organizowanych projektów zakończyło się pełnym sukcesem. Odbywały się w takich miastach jak Lwów, Ługańsk, Donieck, Harków, Dniepropietrowsk – mówi Andrij Stegura, prezes Gal-Expo. - Specjalizujemy się w wystawach o różnej tematyce. Jesteśmy organizatorami międzynarodowych wydarzeń targowych z serii „Galijskich Wystaw”, odbywających się we Lwowie. Wiele zagranicznych firm, dzięki tym imprezom nawiązało kontakty z partnerami biznesowymi i z sukcesami rozpoczynało prowadzenie biznesu na Ukrainie.

Zakres branżowy targów będzie taki sam jak kieleckiego Agrotechu. Będą więc nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, jak również nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe oraz budownictwo inwentarskie.

Marzena Ślusarz

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie