MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kielecki Park Technologiczny wybuduje nową halę. Budowa pochłonie blisko 12 milionów złotych (WIDEO)

ALBO
Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy nowej bazy magazynowo-logistycznej Kieleckiego Parku Technologicznego. Na zdjęciu: marszałek Andrzej Bętkowski oraz dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Justyna Lichosik.
Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy nowej bazy magazynowo-logistycznej Kieleckiego Parku Technologicznego. Na zdjęciu: marszałek Andrzej Bętkowski oraz dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Justyna Lichosik. Krzysztof Krogulec
Kielecki Park Technologiczny otrzymał ponad 9 milionów dofinansowania na budowę nowego inkubatora logistycznego - bazy magazynowo-logistycznej, świadczącej pakiet usług logistycznych. Mająca 2100 metrów kwadratowych powierzchni hala będzie podzielona na kilkudziesięcio- i kilkusetmetrowe moduły biznesowe. Przedsiębiorcy będą mogli wynajmować magazyny na pewien czas - nawet na kilka dni. Całkowita wartość projektu to 11 milionów 883 tysiące złotych.

Kielecki Park Technologiczny, gmina Kielce otrzymały miliony złotych na rozwój pakietu usług logistycznych Kieleckiego Parku Technologicznego dla małych i średnich przedsiębiorstw

Przedmiotem projektu jest budowa inkubatora logistycznego w Kieleckim Parku Technologicznym, w celu pobudzenia rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw poprzez udostępnienie odpowiednio dopasowanej oferty usług na rzecz świętokrzyskich małych i średnich przedsiębiorstw poprzez udostępnienie kilkudziesięcio – kilkusetmetrowych modułów biznesowych z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe oraz wsparcie doradcze w prowadzeniu działalności gospodarczej w fazie początkowej oraz w fazie rozwoju i ekspansji rynkowej.

Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego opowiedziała szerzej o projekcie:

- Kielecki Park Technologiczny, gmina Kielce otrzymały nowe środki na stworzenie pakietu usług logistycznych. Będzie się to wiązało z budową nowego obiektu - hali magazynowo-logistycznej. W tym momencie zarówno budynki jak i usługi Kieleckiego Parku Technologicznego cieszą się dużym zainteresowaniem. Tę infrastrukturę, która składa się z powierzchni biurowej, produkcyjnej, laboratoryjnej chcieliśmy uzupełnić o powierzchnię magazynową i logistyczną, tak żeby firmy, które działają między innymi w obszarze e-commerce albo też produkują i przed wysyłką muszą gdzieś złożyć materiały, mogły to zrealizować właśnie w tym miejscu - mówi dyrektor Justyna Lichosik.

Hala będzie miała 2100 metrów kwadratowych powierzchni, przy czym Kielecki Park Technologiczny będzie oferował powierzchnie mniejsze, od 30, 50 do 200 metrów kwadratowych, łącznie z usługą logistyczną.

Hala będzie najbardziej na północ wysuniętym obiektem Kieleckiego Parku Technologicznego, na terenach inwestycyjnych. Obecnie trwają tam prace związane z przedłużeniem ulicy Olszewskiego do ulicy Zagnańskiej i Witosa.

Wyjątkowo elastyczna oferta
W obiekcie swoje miejsce znajdzie od kilkudziesięciu do kilkuset przedsiębiorców.

- Liczymy, że pewne powierzchnie będą dostępne tylko na kilka dni przed ekspedycją towaru. Przez to te magazyny będą się same uwalniały, będą trafiały do wolnej puli i kolejni przedsiębiorcy będą mogli z nich skorzystać. Będzie to wyjątkowo elastyczna oferta. - dodała dyrektor Justyna Lichosik.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kielecki Park Technologiczny wybuduje nową halę. Budowa pochłonie blisko 12 milionów złotych (WIDEO) - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia