MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kończy się czas na PIT

marzena
Pierwszy i Drugi Urząd Skarbowy w Kielcach przyjmował w dniach 18 i 25 kwietnia 2013 r. zeznania roczne w utworzonym tymczasowym punkcie obsługi podatnika w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Ostateczny termin skałdania PIT upływa za kilka dni.

W dwa kolejne czwartki kwietnia do punktu zgłosiło się około 500 podatników, którzy głównie przynosili zeznania roczne za 2012 r. Łącznie zostało przyjętych w punkcie 310 zeznań rocznych. Duże zainteresowanie składaniem PIT wynika z kończącego sie za kilka dni ostatecznego terminu.

Pracownice Izby Skarbowej w Kielcach i kieleckich urzędów skarbowych wydawały druki zeznań rocznych, broszury informacyjne i udzielały wyjaśnień w zakresie zagadnień podatkowych, z jakimi przychodzili do punktu podatnicy.

Mieszkańcy Kielc w szczególności zachęcali byli do składania zeznań rocznych drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego. W tym celu rozdawane były broszury „PIT przez Internet” zawierające informacje, jak krok po kroku złożyć swoje zeznanie za pośrednictwem Internetu za pomocą strony internetowej Ministerstwa Finansów www.e-deklaracje.gov.pl.

W poniedziałek i wtorek, 29 i 30 kwietnia wszystkie urzędy skarbowe w naszym regionie będą pracowały dłużej - do godziny 18.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia