Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkursy i zabawa ze "skarbówką"

marzena
Konkursy i zabawa ze "skarbówką"w spotkaniach edukacyjnych pracowników Urzędu Kontroli Skarbowej i świętokrzyskich urzędów skarbowych biorą udział całe rodziny.
Konkursy i zabawa ze "skarbówką"w spotkaniach edukacyjnych pracowników Urzędu Kontroli Skarbowej i świętokrzyskich urzędów skarbowych biorą udział całe rodziny. archiwum
Informacyjno-kontrolna akcja „Weź paragon” ma coraz większe poparcie społeczne, zarówno wśród uczciwych przedsiębiorców, jak i samych konsumentów. Kartki pocztowe z rysunkiem Andrzeja Mleczki zachęcają klientów i sprzedających do udziału w kampanii.

Od 1 lipca do 31 sierpnia inspektorzy i pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach oraz pracownicy Urzędów Skarbowych naszego województwa w ramach ogólnokrajowej akcji Weź Paragon – podobnie jak w latach ubiegłych prowadzą kampanie informacyjno – edukacyjną oraz kontrole ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych.

Podczas spotkań z mieszkańcami naszego województwa pracownicy skarbówki formują o korzyściach (prawach) wypływających z tego, że kupujący posiadają dowód potwierdzający dokonanie zakupu towaru lub usługi – paragon (choćby do dokonania zwrotu wadliwego towaru lub jego zamiany na inny czy też złożenia reklamacji) oraz o tym, że każdy z nas żądając paragonu ma bezpośredni wpływ na wartość podatków wpływających do budżetu państwa. Podczas tych spo-tkań rozdawane są przygotowane kartki pocztowe z rysunkiem An-drzeja Mleczki, jednego z najpopularniejszych polskich rysowników. W charakterystyczny sposób – lekki i satyryczny –edukuje klientów i sprzedających o potrzebie brania i wydawania paragonu.

5 lipca odbyło się spotkanie z mieszkańcami podkieleckiej miej-scowości Sitkówka Nowiny. Zorganizowano konkurs dla dzieci polegający na rozwiązaniu krzyżówki z zakresu akcji Weź Paragon. Dzieci które prawidłowo rozwiązały krzyżówkę otrzymały nagrody w postaci koszulek z nadrukiem rysunku Andrzeja Mleczki „Nie Bądź Jeleń, Weź Paragon”.

Kolejne spotkanie odbyło się 8 lipca w Starachowicach podczas letniej imprezy „Wakacje". Również w Starachowicach dzieci chętnie rozwiązywały przygotowaną krzyżówkę . Poprawne rozwiązania tym razem zostały nagrodzone okolicznościowymi kubkami. Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs wiedzy dla posiadaczy paragonów fiskalnych na temat akcji. Zwycięzcom wręczono koszulki z nadrukiem rysunku Andrzeja Mleczki.

W tym roku po raz pierwszy Świętokrzyska Izba Gospodarcza w Ostrowcu Świętokrzyskim wyraziła poparcie dla prowadzonych działań przez Urząd Kontroli Skarbowej w Kielcach w zakresie akcji Weź Paragon i przyłączyła się do tej kampanii poprzez rozmieszczenie kilkudziesięciu plakatów promujących akcję w punktach handlowych zrzeszonych w Izbie przedsiębiorców.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia