W piątek, 23 lutego, na wielkiej gali w Kielcach poznaliśmy Liderów Regionu 2017 - najlepsze firmy, instytucje i samorządy w województwie świętokrzyskim.

Oglądaj zapis transmisji z Gali Liderzy Regionu 2017 i Człowiek Roku 2017

Kapituła przyznała nagrody już po raz osiemnasty.

Liderzy Regionu to jedno z najstarszych wyróżnień gospodarczych w regionie świętokrzyskim, którym nagradzamy asy biznesu i przedsiębiorczości. Statuetki, dyplomy i prestiżowe tytuły naszym laureatom wręczyliśmy w Hotelu Kongresowym podczas wieczornej gali.

Dwóch Super Liderów

W tym roku, z uwagi na ogromne zasługi dla świętokrzyskiej gospodarki, nasza kapituła wręczyła także dwie nagrody specjalne - Super Lidera 2017.

Otrzymały je wyjątkowe na świetokrzyskiej mapie biznesu firmy - Grupa PSB Handel Spółka Akcyjna z Wełecza koło Buska-Zdroju, ktora działa na rynku już od 20 i jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów typu dom i ogród w Polsce oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Amid z Ostrowca Świętokrzyskiego. To największy w kraju producent opakowań typu Big-Bag. Stworzona przed 19 laty marka opakowań elastycznych jest dziś synonimem jakości i wytrzymałości.

Debiutanci na liście

Wśród tegorocznych laureatów nagrody są firmy, które nie po raz pierwszy odbierają statuetkę, są też debiutanci – firmy które zostały wyróżnione nagrodą Liderzy Regionu po raz pierwszy w swojej historii. Wśród nich na przykład: Kompleks Opiekuńczy u Stępniów, Kozia Wola koło Końskich czy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profilaktyka, Osiny koło Pierzchnicy oraz Solaris OZE z Kielc.

Nagroda Lider Regionu jest wręczana za osiągnięcia roku poprzedniego, który dla naszych przedsiębiorców był nadal rokiem wyzwań, ale i lepszych perspektyw na przyszłość. Świętokrzyska gospodarka idzie w górę. Przybywa miejsc pracy, w górę idą także płace. Dzięki takiej sytuacji na rynku, firmy-laureaci nagrody mogą się pochwalić lepszymi, a nawet bardzo dobrymi wynikami finansowymi.

Laureaci

Super Lider Regionu 2017: Grupa PSB Handel Spółka Akcyjna z Wełecza koło Buska-Zdroju działa na rynku już od 20. Spółka jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów typu dom i ogród w Polsce.

Super Lider Regionu 2017: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Amid z Ostrowca Świętokrzyskiego. To największy w kraju producent opakowań typu Big-Bag. Stworzona przed 19 laty marka opakowań elastycznych jest dziś synonimem jakości i wytrzymałości. Od początku działalności firma systematycznie poszerza swój asortyment, rozbudowuje park maszyn i zasięg sprzedaży.

Rekreacja: Ryszard Grzyb Nieruchomości, Kielce. Ryszard Grzyb znany jest głównie z działalności deweloperskiej, swoją firmę założył w 1991 roku. Dziś jego firma działająca pod nazwą Ryszard Grzyb Nieruchomości to uznana i ciesząca się na naszym rynku zaufaniem klientów marka, której inwestycje zmieniają z roku na rok oblicze ukochanych przez właściciela Kielc.

Nowe: Horyzonty Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji Krystyna w Busku-Zdroju. Wyróżnienie za Anthropos, Ośrodek Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu, jeden z najnowocześniejszych Ośrodków Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu w tej części Europy.

Budownictwo Mieszkaniowe: Przedsiębiorstwo Budowlane Chałupka, Kielce. To najstarszy deweloper na kieleckim rynku, ma na koncie długą listą ciekawych realizacji mieszkaniowych. Mocną stroną wszystkich są doskonała lokalizacja, nowoczesność w rozwiązaniach konstrukcyjnych i budowlanych, solidność wykonania i wygoda mieszkańców, priorytetowe walory, na które stawia.

Zdrowie: Świętokrzyskie Centrum Medyczne Artmedik z Kielc jest częścią grupy Artmedik – dynamicznie rozwijającej się spółki o ugruntowanej pozycji na rynku medycznym. Powstało na gruncie wieloletnich doświadczeń i wiedzy zarządu spółki, które z powodzeniem wykorzystuje na co dzień, zdobywając zaufanie pacjentów, otaczając ich kompleksową opieką oraz ratując ich zdrowie i życie.

Inwestycje: Eko-Invest z Kielc. Istnieje na rynku od 2000 roku. W chwili obecnej działalność firmy skupia się przede wszystkim na inwestycjach deweloperskich i kompleksowych usługach budowlanych jako Generalny Wykonawca, realizując zlecenia w ramach zamówień publicznych oraz dla prywatnych inwestorów.

Energetyka: Ekobox Spółka Akcyjna z Wiśniówki. Firma z ugruntowaną i znaczącą już pozycją w branży budownictwa energetycznego i telekomunikacyjnego. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Przedsiębiorczość: Wojsa Nieruchomości Eurolocum.Pl z Kielc. Kieleckie biuro Wojsa Nieruchomości Eurolocum.pl to profesjonalizm i doświadczenie na rynku pośrednictwa nieruchomości. Rynek mieszkań, lokali czy działek budowlanych w regionie świętokrzyskim dla specjalistów tej firmy nie ma tajemnic.

Samorząd: Gmina Łagów. 2017 rok może zaliczyć do szczególnie udanych pod względem dynamicznego rozwoju. Nowe nawierzchnie asfaltowe, oświetlenie, place zabaw i siłownie zewnętrzne oraz inwestycje oświatowe to tylko część zrealizowanych przedsięwzięć. Jednym z najważniejszych wydarzeń 2017 roku było przywrócenie praw miejskich dla Łagowa.

Usługi: Kompleks Opiekuńczy u Stępniów, Kozia Wola koło Końskich. To miejsce stworzone z myślą o osobach starszych i zapewnieniu im spokojnej, bezpiecznej, godnej i szczęśliwej starości. Okazały obiekt położony jest w malowniczej miejscowości. Otoczony naturalnym lasem, ma blisko hektarowy ogrodzony plac, podjazdy, a tereny rekreacyjne umilają seniorom pobyt.

Górnictwo: Kopalnia Wapienia Morawica. To świętokrzyski lider w branży górnictwa odkrywkowego. Od 50 lat działa w gminie Morawica. Ale tradycje wydobywania kamienia wapiennego sięgają na tych terenach już około 150 lat. Przez lata górnictwo zmieniło się w znaczącym stopniu, jednak stały rozwój, doświadczenie i jakość kopalni pozwoliły jej na zdobycie pozycji lidera.

Europa i Świat: Miasto i Gmina Morawica. To wyjątkowe miejsce na mapie regionu świętokrzyskiego. To właśnie tu z roku na rok sprowadza się coraz więcej mieszkańców i szybko przybywa firm. Gmina oferuje przyjazny klimat do pracy i życia. Jak żadna inna jest szeroko otwarta na współpracę za-graniczną, która jest elementem polityki rozwoju gminy.

Mocna Marka: Muzeum Wsi Kieleckiej, Kielce. Park Etnograficzny w podkieleckiej Tokarni to nasza mocna turystyczna marka, magiczne miejsce, którego popularność wśród zwiedzających skansen rośnie z roku na rok. Ma ogromne znaczenie w promocji Świętokrzyskiego oraz rolę w kultywowaniu regionalnej historii, architektury i tradycji.

Usługi Medyczne: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profilaktyka, Osiny koło Pierzchnicy. Specjalizuje się w udzielaniu szeroko rozumianych świadczeń opiekuńczych, pielęgniarskich i rehabilitacyjnych. Najwyższy poziom profesjonalnych usług w zakresie swojej branży to najmocniejsze strony firmy.

Nowy Produkt: Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy. Od 1996 roku Gminna Mleczarnia słynie z produktów mlecznych, zachwycających smakiem. Do pysznych twarogów, dołączyła właśnie masło extra.

Motoryzacja: Dealer BMW ZK Motors, Kielce. Dealer BMW ZK Motors to pierwszy autoryzowany salon i serwis marki BMW w województwie świętokrzyskim, który mie-ści się przy ulicy Wystawowej 2 w Kielcach. Oferuje najnowsze modele samochodów marki BMW, w tym elektryczne BMW I, oraz motocykle BMW. Salon posiada ponadto autoryzację na sprzedaż aut BMW M.

Edukacja: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, Kielce. Od samego początku zajmuje się promocją walorów turystycznych województwa w Polsce i na świecie, a od niedawna także działalnością edukacyjną.

Nauka: Społeczna Akademia Nauk, Kielce. Na ogólnopolskim rynku istnieje od 1994 roku, corocznie zdobywając prestiżowe wyróżnienia i nagrody. Kolejne czołowe miejsca SAN w ogólnopolskich rankingach mówią same za siebie – są potwierdzeniem dbałości o poziom kształcenia i rosnącej pozycji uczelni w kraju. Podstawą kształcenia w uczelni jest łączenie teorii z praktyką.

Nowe Technologie: Solaris Oze, Kielce. na kieleckim rynku działa od siedmiu lat. Dziś ma już pozycję potentata na rynku Odnawialnych Źródeł Energii. To, co wyróżnia firmę, to oferta, na którą składają się jedynie najwyższej jakości produkty, wytwarzane w Polsce.


POLECAMY RÓWNIEŻ:

Studniówki 2018 w Świętokrzyskiem. Zobacz najlepsze zdjęcia naszych fotoreporterów


QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny, wybierz miss studniówki

Top 10 restauracji w Kielcach według portalu TripAdvisor [ZDJĘCIA]

O włos od śmierci na przejazdach kolejowych [ZOBACZ NAGRANIA]

Takich Kielc już nie ma. Zostały na fotografiach [DUŻO ZDJĘĆ]

Najpiękniejsze świętokrzyskie sportsmentki [ZDJĘCIA]