MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łysicora, Mejdej… i Ojciec Mateusz

Jarosław PANEK, [email protected]
Dzięki naszym działaniom promocyjnym przyjeżdza do nas więcej turystów, co potwierdzają dane statystyczne. A więcej turystów, to więcej miejsc pracy w Kielcach i regionie.
Dzięki naszym działaniom promocyjnym przyjeżdza do nas więcej turystów, co potwierdzają dane statystyczne. A więcej turystów, to więcej miejsc pracy w Kielcach i regionie.
Co najbardziej interesowało potencjalnych gości, którzy są zainteresowani przyjazdem w Góry Świętokrzyskie. Albo możliwość szusowania na naszych stokach albo spotkanie z… Ojcem Mateuszem. W Poznaniu zakończyła się 21 edycja targów Tour Salon, na której nasze województwo miało 50 - metrowe stoisko promocyjne.

Prezentowało się zresztą ono bardzo eleganckie, ale najbardziej targowych gości i potencjalnych turystów interesowało co się na tym świętokrzyskim stoisku dzieje, a działo się naprawdę dużo. W tym roku wspólnie świętokrzyską ofertę turystyczną promowali: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, Stowarzyszenie Nad Czarną i Kamienną oraz Urząd Miejski w Sandomierzu.

Koło Fortuny i czarownica

- Goście odwiedzający nasze stoisko interesowali się szczególnie możliwościami białego szaleństwa w naszym regionie i spędzeniem okresu świąteczno-noworocznego w gospodarstwach agroturystycznych. Dodatkowym elementem kuszenia było Turystyczne Koło Fortuny, które wzięli w swe władanie oryginalna świętokrzyska Czarownica Łysicora i… Zbój Mejdej. Wszyscy turyści, którzy potrafili odgadnąć charakterystyczne miejsca i atrakcje województwa świętokrzyskiego zaznaczone na kole nagradzani byli ciekawymi pamiątkami - relacjonuje świętokrzyską promocję na targach w Poznaniu prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Jacek Kowalczyk.

W ciągu czterech październikowych dni przestrzenie Tour Salonu pełne były muzyki, egzotyki, słońca i inspirowały gości do wojaży w odległe lub całkiem bliskie zakątki. W szczególny sposób zaprezentował się w tym roku Kraj Partnerski targów - Bułgaria, a także Polski Region Partnerski, czyli Mazowsze. Targom towarzyszył I Festiwal Podróży i Fotografii, spotkania z takimi podróżnikami jak Martyna Wojciechowska, Anną Lichota i Marek Kamiński.

Skuteczna promocja regionu!

- Na targach potwierdziliśmy także swoje wcześniejsze spostrzeżenia, dotyczące skuteczności promocji regionu poprzez telewizję oraz programy czy seriale o wysokiej oglądalności. Wiele osób pytało nas tam bowiem o możliwość spotkania z Ojcem Mateuszem podczas pobytu w świętokrzyskich atrakcjach turystycznych – dodaje prezes Kowalczyk. – Warto pamiętać, że jesteśmy jednym z niewielu województw, które zwłaszcza w pierwszym półroczu, gdy na rynku wciąż było odczuwalne gospodarcze spowolnienie, nie odnotowano spadku ruchu turystycznego. Wręcz przeciwnie, dzięki trafnym decyzjom Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, której mam zaszczyt szefować, turystów przyjeżdża coraz więcej. Zostawiają coraz więcej pieniędzy i tworzą dzięki temu coraz więcej miejsc pracy. I taki był nasz cel. Każdą złotówkę wydaną na promocję turystyki traktowaliśmy od samego początku jako dobrą inwestycję, która sprawi, że tych złotówek wróci do nas kilka. I tak się właśnie dzieje. Jestem przekonany, że po niezwykłym sukcesie promocyjnym, jakim był Sabat Czarownic, transmitowany na żywo przez telewizję, turystów na narciarski sezon zimowy przyjedzie jeszcze więcej – dodaje Jacek Kowalczyk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia