MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mało nowych mieszkań w Świętokrzyskiem

esw
Mało nowych mieszkań w ŚwiętokrzyskiemW pierwszej połowie 2012 roku oddano w całym Świętokrzyskiem 1436 mieszkań. To tylko 2,1 procent wszystkich oddanych w tym czasie w Polsce.
Mało nowych mieszkań w ŚwiętokrzyskiemW pierwszej połowie 2012 roku oddano w całym Świętokrzyskiem 1436 mieszkań. To tylko 2,1 procent wszystkich oddanych w tym czasie w Polsce.
Od stycznia do czerwca tego roku oddano w regionie niewiele ponad 1400 mieszkań.

W pierwszej połowie 2012 roku, według danych Urzędu Statystycznego w Kielcach, oddano w regionie świętokrzyskim o 11,9 procent więcej mieszkań, niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Ale i tak to bardzo mało na tle kraju. Mieszkania budują przede wszystkim inwestorzy indywidualni.

W całym regionie świętokrzyskim oddano w sumie 1436 mieszkań. Więcej niż przed rokiem odnotowano mieszkań w budownictwie komunalnym oraz indywidualnym, mniej natomiast powstało mieszkań przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Najwięcej, 346 lokali powstało w Kielcach oraz powiecie kieleckim, gdzie zbudowano 314 mieszkań. Na przeciwległym biegunie są powiaty opatowski z 29 mieszkaniami oddanymi od stycznia do czerwca tego roku, pińczowski, w którym powstało 26 mieszkań i kazimierski, gdzie zbudowano ich tylko 15. Co ciekawe, w tym ostatnim powiecie oddano lokale o największej powierzchni użytkowej – aż 172,4 metry kwadratowe. Równie dużą powierzchnię miały też niektóre mieszkania zbudowane w powiecie starachowickim – 155,7 metrów kwadratowych. Mieszkania o najmniejszej powierzchni, 72,5 metrów kwadratowych powstały w Kielcach. Według danych urzędu, średnia powierzchnia mieszkania oddanego do użytku w I półroczu 2012 roku wynosiła 109,4 metry kwadratowe.

W czerwcu bieżącego roku w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku liczba mieszkań, oddanych do użytkowania zwiększyła się aż o 99,2 procent. Do użytkowania przekazano 239 mieszkań, o 119 więcej niż przed rokiem. Wszystkie przekazali indywidualni inwestorzy. Liczba mieszkań oddanych w Świętokrzyskiem to tylko 2,1 procent wszystkich oddanych w Polsce. W czerwcu o ponad 27 procent zmniejszyła się natomiast liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto oraz o ponad 3 procent mieszkań, na realizację których wydano pozwolenia.
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia