MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Manewry wojskowe przed salonem obronnym

marzena
W piątek w Targach Kielce odbywały się wojskowe manewry przed rozpoczynającymi się w poniedziałek, 3 września, targami obronnymi. Symulowano akcję ewakuacji rannego w czasie patrolu.
W piątek w Targach Kielce odbywały się wojskowe manewry przed rozpoczynającymi się w poniedziałek, 3 września, targami obronnymi. Symulowano akcję ewakuacji rannego w czasie patrolu. Dawid Łukasik
Pięć kołowych transporterów opancerzonych Rosomak zostało zaatakowanych przez rebeliantów na ćwiczeniach wojskowych, które przeprowadzane były w piątek w Targach Kielce. Rannego żołnierza ewakuował śmigłowiec. Uszkodzony wóz trafił do bazy.

W czasie symulowanego na placu wokół Targów Kielce patrolu, pięć wozów bojowych Rosomak zostało zaatakowanych przez wroga. Jeden z transporterów został uszkodzony, ranny został też żołnierz. Pod ciągłym ostrzałem przeprowadzona została niebezpieczna powietrzna akcja ewakuowania rannego żołnierza z plutonu 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza. Identyczna, jak w czasie działań w Afganistanie. Śmigłowiec przejął rannego żołnierza i odtransportował do szpitala, a uszkodzonego Rosomaka odholowano do bazy.

Pokaz dynamiczny odbywał się w ramach ćwiczeń przed rozpoczynającym się już w najbliższy poniedziałek, 3 września, Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego, największym wydarzeniem wojskowym w Polsce i trzecim w Europie.

Zobacz wideo »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia