MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Masło Jędrzejowskie

Elżbieta ŚWIECKA [email protected]
Ręcznie formowane i pakowane Masło Jędrzejowskie zostało wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Ręcznie formowane i pakowane Masło Jędrzejowskie zostało wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Do czwartej edycji konkursu organizowanego przez Echo Dnia, w którym wybieramy najlepszy produkt i usługę z regionu świętokrzyskiego Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska zgłosiła jeden ze swoich wiodących produktów – Masło Jędrzejowskie.

Produkt, który dzisiaj Państwu przedstawiamy to, obok Jędrzejowskiego Twarożku Śmietankowego, najbardziej rozpoznawalny wyrób spółdzielni, dobrze znany mieszkańcom naszego regionu.

MASŁO Z TRADYCJAMI

- Masło Jędrzejowskie wytwarza się z mleka krowiego, które skupujemy od hodowców z ziemi świętokrzyskiej, to ważne, bo od dobrego surowca wszystko się zaczyna. Z mleka pozyskuje się śmietankę, którą następnie poddaje się procesowi zmaślania. Po zmaśleniu odprowadza się maślankę, a ziarna masła płucze się i wygniata. Potem z masielnicy masło przekłada się na wózek, a następnie jest ono ręcznie formowane i pakowane – zdradza tajniki produkcji Wojciech Kałka, prezes Jędrzejowskiej Spółdzielni Mleczarskiej.

Staranność, z jaką produkt jest przygotowywany nie umknęła uwadze Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który Masło Jędrzejowskie wpisał na Listę Produktów Tradycyjnych. Jesteśmy obecnie jedyną mleczarnią w województwie świętokrzyskim posiadającą swoje wyroby wpisane na tą prestiżową listę.

- Swoje walory smakowe, których nie można uzyskać w masowej produkcji przemysłowej, nasze masło zawdzięcza właśnie tradycyjnej produkcji i niestosowaniem środków konserwujących – zaznacza prezes spółdzielni. - Co więcej, naszymi wysokiej jakości produktami mamy zaszczyt promować nasze województwo – dodaje.

PONAD WIEK DOŚWIADCZENIA

Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska istnieje już 108 lat i swojemu bogatemu doświadczeniu zawdzięcza pozycję i zaufanie klientów. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody i certyfikat „Jakość Tradycja” przyznany trzem naszym wyrobom.

- Produkowane przez nas wysokiej jakości wyroby mleczarskie mają niepowtarzalny smak. Zachowanie tych walorów jest możliwe dzięki wysokiej jakości surowcowi, tradycyjnej technologii i ręcznej produkcji. Z tego też względu mamy zaszczyt być zapraszani przez Urząd Marszałkowski do reprezentowania województwa świętokrzyskiego. W kraju na Międzynarodowych Targach Naturalnej Żywności Natura Food oraz poza jego granicami. W tym roku braliśmy udział w Targach Agrokompleks w Nitrze na Słowacji – podkreśla Wojciech Kałka.

Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska należy do sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie, która jest częścią Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia