Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Megakontrakt kieleckiej firmy

/jap./, [email protected]
Mieliśmy bardzo mało czasu, a dodatkowo Centrum Zdrowia Dziecka, musiało cały czas działać podczas remontu. Ale  udało się - mówi wiceprezes Dorbudu Produkcja Grzegorz Tworek
Mieliśmy bardzo mało czasu, a dodatkowo Centrum Zdrowia Dziecka, musiało cały czas działać podczas remontu. Ale udało się - mówi wiceprezes Dorbudu Produkcja Grzegorz Tworek
Firma z Kielc wymieniła stolarkę okienno – drzwiową w sześciu pawilonach Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Na jaką sumę opiewa ten prestiżowy kontrakt i o jaką spółkę chodzi?

W sierpniu tego roku Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie w wyniku przetargu powierzył Przedsiębiorstwu „DORBUD – Produkcja” z Kielc, jakie niedawno w konkursie Echa Dnia zdobyło statuetkę „Skrzydeł”, wykonanie wymiany stolarki okienno-drzwiowej w budynkach A, B, C, D, F i G wraz z dociepleniem ścian zewnętrznych w budynkach A i B. Ten kontrakt wart był 2 miliony złotych.

Zakończenie prac ustalono na listopad 2009, a ze względu na sposób dofinansowania inwestycji środkami unijnymi i z funduszu ochrony środowiska, termin ten musiał być bezwzględnie dotrzymany. I został.

- Mimo krótkiego okresu na realizację podjęliśmy wyzwanie. Już w dniu podpisania umowy, w oparciu o dokumentacje projektową poczynione zostały szczegółowe uzgodnienia z inwestorem. Zaraz potem pracownicy Dorbudu produkcja przystąpili do intensywnych działań – mówi wiceprezes Dorbudu Produkcja Grzegorz Tworek.

Dzięki doświadczeniu kadry oraz posiadanym technologiom, roboty zostały wykonane w terminie, z należytą starannością, solidnie i zgodnie z umową.

- Co ważne prace były wykonywane w obiektach czynnych, czyli bez wyłączenia pomieszczeń z bieżącej działalności szpitala. Nie było to łatwe z uwagi na specjalistyczny sprzęt o znacznej wartości znajdujący się w budynkach, jak też ustalony harmonogram zaplanowanych zabiegi w salach operacyjnych. Mimo tak ekstremalnych warunków Centrum Zdrowia Dziecka nie zgłosiło uwag odnośnie uciążliwości remontu dla pracowników czy pacjentów – dodaje nasz rozmówca.

 

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia