MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mięsny tort jak… fortepian

/ka/, [email protected]
Na stoisku powiatu kieleckiego na targach w Plauen, moż-na nabyć między innymi wędliny firmy „WiR” z Łopuszna.
Na stoisku powiatu kieleckiego na targach w Plauen, moż-na nabyć między innymi wędliny firmy „WiR” z Łopuszna.
Tort mięsny w kształcie fortepianu firmy „WiR” walczyć będzie o nagrodę na XV Międzynarodowych Targach Rolnych w Plauen w Saksonii. Powiat kielecki prezentuje się na nich jako jedyny wystawca z Polski.

Oprócz tortu, który został przygotowany specjalnie z okazji Roku Chopinowskiego, o targowe nagrody walczyć będą kompozycje kwiatowe Tomasza Kuczyńskiego z Rakowa oraz mio-dy Ryszarda Szymczucha. Ponadto na stoisku powiatu kieleckiego kupić można rzeźby Zbigniewa Jóźwika oraz rękodzieło Wiesławy Jaworskiej z Rakowa.

Przypomnijmy, że firma „WiR” z Łopuszna dwa lata temu otrzymała nagrodę za tort mięsny. W tym roku na targach w Plauen, które potrwają do 13 marca, prezentują się wystawcy z 12 krajów. Powiat kielecki jest jedynym reprezentantem Polski.

Przy okazji delegacji z powiatu kieleckiego w Plauen, przedłużona została współpraca z powiatem Vogtland. Przedstawiciele obu samorządów ustalili, że każdego roku na prze-mian u jednej ze stron organizowane będą Dni Polsko-Niemieckie. Niemiecka delegacja przyjedzie do Polski 16 maja na Jarmark Świętokrzyski.

Zawiązano wstępną współpracę pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych „Anne Frank” w Plauen i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych numer 5 w Łopusznie oraz pomiędzy Kliniką Obergöltzsch w Rodewisch i Świętokrzy-skim Centrum Matki i Noworodka – Szpital Specjalistyczny w Kielcach. W przypadku szkół współpraca dotyczyć będzie wymiany uczniów i kadry pedagogicznej oraz przygotowania wspólnego projektu do programu edukacyjnego Leonarda da Vinci. Natomiast jeżeli chodzi o szpitale, przewidziana jest wy-miana personelu oraz współpraca w takich dziedzinach jak chi-rurgia piersi oraz neonatologia.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia