Nasza Loteria

Mistrzowie grają razem

Materiał powstał we współpracy z TAURON
Wideo
od 16 lat
Mistrz Polski gra z energetycznym liderem – tak należy krótko opisać nową umowę na współpracę Grupy Tauron z Rakowem Częstochowa. Przedstawiciele obu organizacji ogłosili to w piątek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej na stadionie przy ul. Limanowskiego 83. W ramach umowy logo Taurona nadal będzie widoczne na strojach drużyny.

- Cieszymy się, że Grupa Tauron w kolejnym sezonie kontynuuje współpracę z naszym klubem. Wsparcie Taurona zapewnia nam stabilizację w rozwoju organizacyjnym i sportowym. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w tę współpracę, w szczególności prezesowi Pawłowi Szczeszkowi i europoseł Jadwidze Wiśniewskiej za wsparcie i wiarę w nasz projekt. Wierzę, że wspólnie będziemy świętować kolejne sukcesy - mówi Piotr Obidziński, prezes zarządu Raków Częstochowa.

Tauron od wielu lat aktywnie angażuje się w działalność społeczną w regionie. Wśród wielu projektów, jednymi z najważniejszych są te mające na celu wsparcie szeroko pojętego sportu. Koncern wspiera piłkę nożną, żużel, hokej, a także organizuje piłkarski Tauron Junior Cup.

- Sukces rodzi się z ciężkiej pracy, solidności i dbałości o detale, tak działa Raków Częstochowa i jak widać przynosi to wielkie sukcesy, czyli Mistrzostwo Polski. Cieszę się, że jako firma jesteśmy częścią tej wielkiej drużyny, że mieliśmy w tym sukcesie swój udział. Jestem przekonany, że nowa umowa nadal będzie wspierać realizację naszych celów biznesowych - wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron.

- Jesteśmy dumni z Rakowa, który zdobył tytuł Mistrza Polski! Dzięki klubowi marka Tauron powędruje poza Polskę, na stadiony europejskie, w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. O tym marzy każdy sponsor, że team w który zainwestował i uwierzył osiąga tak duży sukces – mówi Artur Warzocha, wiceprezes Grupy Tauron.

Wojciech Cygan, przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa Częstochowa cieszy się z tego, że po pierwszym sezonie, w którym ta współpraca była ogłoszona wszyscy z uśmiechem na ustach przystąpili do negocjacji kolejnej umowy i nie ukrywa, że współpracę z tak ważnym sponsorem udało się nawiązać dzięki Jadwidze Wiśniewskiej, europosłance z Częstochowy.

- Pani poseł Jadwiga Wiśniewska jest dobrym duchem dla Rakowa w tych ostatnich sezonach, w których Raków osiągał sukcesy. Bez tego wsparcia byłoby dużo trudniej. Staramy się to zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni ze strony Grupy Tauron i pani poseł, pokazywać, że jesteśmy tego godni i warci - stwierdził przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa.

- Przed nami nowy sezon, jestem przekonana, że Raków brawurowo wejdzie na europejskie salony piłkarskie. Cieszymy się z tegorocznego sukcesu Rakowa Częstochowa i czekamy na kolejne - mówi Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jadwiga Wiśniewska.

W poprzednim sezonie Raków Częstochowa po raz pierwszy w historii klubu zdobył Mistrzostwo Polski w piłce nożnej. Medaliki dotarły także do finału ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski.

- Ten rok to szczególny czas dla Taurona i Rakowa Częstochowa. Jesteśmy dumni, że klub, który sponsorujemy zdobył mistrzostwo Polski. Myślę, że niewiele jest spółek Skarbu Państwa, które mogą się poszczycić, że sponsorują taki klub, jakim jest Raków. Zespół napisał na boisku historię wręcz filmowa - skomentował Tomasz Szczegielniak, wiceprezes grupy Tauron.

Trwający rok 2023 dla Rakowa może być jeszcze lepszy, w lipcu częstochowianie rozpoczną eliminację do rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA, a także staną przed szansą zdobycia trzeciego z rzędu Superpucharu Polski. Tauron to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dostarczający energię elektryczną do prawie sześciu milionów klientów. Nowa strategia Grupy Tauron do 2030 roku przewiduje znaczne przyspieszenie zielonej transformacji i wyznacza ścieżkę do neutralności klimatycznej w 2050 roku. Planowany jest m.in. kilkukrotny wzrost mocy zainstalowanych w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 procent.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Mistrzowie grają razem - Dziennik Bałtycki

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia