MKTG SR - pasek na kartach artykułów

MSWiA zapowiada podwyżki dla policjantów. Ile obecnie zarabia się w policji? O ile mają wzrosnąć stawki? Sprawdź

Mateusz Bąk
Mateusz Bąk
Funkcjonariusze służb podległych MSWiA, w tym policjanci, w 2022 roku dostaną podwyżki. Będzie to dodatkowe 500 zł netto! Ile obecnie zarabia się w policji? Na jakie dodatki można liczyć? Jakie są uposażenia na konkretnych stanowiskach służbowych? Stawki prezentujemy w galerii.CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH --->ZOBACZ TAKŻE: Emerytury policjantów. Tyle na konto dostają byli mundurowi. Oto stawki!
Funkcjonariusze służb podległych MSWiA, w tym policjanci, w 2022 roku dostaną podwyżki. Będzie to dodatkowe 500 zł netto! Ile obecnie zarabia się w policji? Na jakie dodatki można liczyć? Jakie są uposażenia na konkretnych stanowiskach służbowych? Stawki prezentujemy w galerii.CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH --->ZOBACZ TAKŻE: Emerytury policjantów. Tyle na konto dostają byli mundurowi. Oto stawki! Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Funkcjonariusze służb podległych MSWiA, w tym policjanci, w 2022 roku dostaną podwyżki. Będzie to dodatkowe 500 zł netto! Ile obecnie zarabia się w policji? Na jakie dodatki można liczyć? Jakie są uposażenia na konkretnych stanowiskach służbowych? Stawki prezentujemy w galerii. Sprawdź szczegóły!

ZOBACZ WIDEO: "Każdy powinien nosić maseczki. To obowiązek. Warto klientom o tym przypominać"

Spis treści

Będą podwyżki dla policji, straży pożarnej i straży granicznej

Jak poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński, na dalszy rozwój formacji, w tym podwyżki dla służb, resort wyda w ciągu czterech ponad 10 mld zł. 1 stycznia 2022 roku funkcjonariusze będą dostawać dodatkowe 677 zł brutto, czyli 500 zł netto. Wyższe wynagrodzenia otrzyma:

 • 64 tys. policjantów,
 • 11 tys. strażaków,
 • 9 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Czytaj więcej

NSZZ Policjantów podpisał już z rządem porozumienie w sprawie podwyżek. Jak zatem związki zawodowe odebrały taką decyzję?

- Są głosy, że związek mógł wywalczyć więcej, ale nie możemy zapominać, jaka jest sytuacja. Nie jesteśmy osamotnioną grupą społeczną, przecież cały kraj nie wstąpi do policji. Trzeba też pamiętać o odczuciach ludzi, policja dopuściła się ostatnio kilku błędów, co budzi negatywny odbiór formacji. Najważniejszym teraz problemem jest dotrzymanie przez rząd warunków porozumienia - powiedział Piotr Kujawa, przewodniczący NSZZ policjantów w województwie kujawsko-pomorskim.

Polecamy

Ile zarabiają obecnie policjanci?

Według danych z czerwca 2020 roku, polska policja liczy 95 tys. funkcjonariuszy. Wysokość ich wynagrodzeń zależy oczywiście od grupy zaszeregowania - począwszy od kursanta, poprzez dzielnicowego, policjanta, detektywa, na komendancie skończywszy. Stawki netto zaczynają się od 2 884 zł. Zobacz w galerii, jakie jest średnie uposażenie w policji na konkretnym stanowisku.

Jakie są dodatki w policji?

W galerii prezentujemy uposażenia policjantów. Trzeba jednak pamiętać, że do tego dochodzą jeszcze różne dodatki jak

 • dodatek za stopień,
 • dodatek służbowy,
 • dodatek stołeczny,
 • dodatek za opiekę nad służbowym koniem lub psem,
 • dodatek instruktorski,
 • dodatek lotniczy,
 • dodatek kontrolerski,
 • dodatek terenowy.

Wynagrodzenie policjanta to suma kilku składników: wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania, dodatku stażowego, a także dodatków służbowego/funkcyjnego i za stopień. Policjant dostaje ponadto mundurówkę, nagrodę roczną – tzw. trzynastkę, a także świadczenia w ramach systemu socjalnego. To wszystko sprawia, że zawód policjanta pod względem finansowym jest atrakcyjny dla młodych ludzi - czytamy na stronie info.policja.pl.

Emerytura w policji. Po ilu latach służby? Ile wynosi?

Policjanci na emeryturę mogą odejść po 25 latach służby. Wysokość świadczeń bywa jednak zróżnicowana i zależy od wielu czynników. Ile wynoszą średnie emerytury dla poszczególnych funkcji od dzielnicowego do komendanta wojewódzkiego? Poznajcie stawki w poniższej galerii!

"Średnia wysokość emerytury policyjnej w ZER [Zakładzie Emerytalno-Rentowym] MSWiA wynosi 3 910 zł" - to odpowiedź wydziału prasowego MSWiA.Przy czym należy zauważyć, że wysokość uposażenia emerytalnego policjantów zależy od wielu czynników, takich jak staż służby, pełnione stanowisko, wydział, w którym pracował dany mundurowy.Czytaj więcej na kolejnych slajdach >>>

Emerytury policjantów. Tyle na konto dostają byli mundurowi....

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: MSWiA zapowiada podwyżki dla policjantów. Ile obecnie zarabia się w policji? O ile mają wzrosnąć stawki? Sprawdź - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia