Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na terenach inwestycyjnych w Nowinach powstanie warsztat samochodowy i parking dla ciężarówek

MAT
Od lewej: Sławomir Sobczyk zastępca kierownika referatu inwestycji, infrastruktury i ochrony środowiska, Robert Gruszczyński właściciel firmy, wójt Sebastian Nowaczkiewicz, Daniel Czerwiak, pracownik referatu, Andrzej Waśno, kierownik referatu.
Od lewej: Sławomir Sobczyk zastępca kierownika referatu inwestycji, infrastruktury i ochrony środowiska, Robert Gruszczyński właściciel firmy, wójt Sebastian Nowaczkiewicz, Daniel Czerwiak, pracownik referatu, Andrzej Waśno, kierownik referatu. archiwum gminy
Jest pierwszy dzierżawca terenów inwestycyjnych w gminie Sitkówka-Nowiny. Powstanie na nich zaplecze firmy transportowej.

Zakończona w połowie 2018 roku inwestycja polegająca na utworzeniu nowych terenów inwestycyjnych cieszyła się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Przypomnijmy, że gmina Sitkówka-Nowiny przygotowała prawie 8 hektarów gruntów dla prywatnych inwestorów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Uporządkowano teren po niedoszłej fabryce tlenku glino: usunięto betonowe konstrukcje, wykonano sieci wodno-kanalizacyjne, powstały nowe drogi i parkingi.

Całość inwestycji kosztowała 7,6 miliona złotych, z czego połowę pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. - Pomimo sceptycyzmu wielu osób, dziś już wiemy, że była to trafiona inwestycja – mówi wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz. – Zainteresowanie gruntami jest duże, jesienią ogłosiliśmy przetarg ograniczony na trzy działki. Jeden z oferentów spełniał nasze wymagania – dodaje.

Ostatnio w Urzędzie Gminy Sitkówka-Nowiny została podpisana została więc pierwsza umowa na dzierżawę terenów inwestycyjnych. Kim jest pierwszy dzierżawca, jaka działalność będzie prowadzona przez jego firmę? Pierwszym dzierżawcą terenów inwestycyjnych w gminie Sitkówka-Nowiny jest Robert Gruszczyński, prowadzący firmę Rob-Trans. Jak sam mówi, tereny inwestycyjne są doskonale zlokalizowane, co stanowiło jeden z powodów podjęcia decyzji o wystartowaniu w przetargu. - Jest to dla mnie niezwykle dogodna lokalizacja, a warunki, jakie zapewniła gmina również mi odpowiadają – podkreśla. Umowa została zawarta na 10 lat i dotyczy działki o powierzchni 6243 metrów kwadratowych.

– Teren zostanie przeznaczony na zaplecze firmy transportowej, jaką prowadzę – mówi Robert Gruszczyński. Przedsiębiorca planuje tam budowę warsztatu samochodowego dla samochodów osobowych oraz budowę parkingu dla kilkunastu samochodów ciężarowych, budynku biurowego, a także utwardzenie i ogrodzenie terenu. – W przyszłości być może powstanie tu również hala dla realizacji innowacyjnych technologii – dodaje. W najbliższym czasie gmina Sitkówka-Nowiny zamierza ogłosić przetarg na dzierżawę kolejnych działek.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Na terenach inwestycyjnych w Nowinach powstanie warsztat samochodowy i parking dla ciężarówek - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia