MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Świętokrzyskie 2013. Kiełbasa swojska wąchocka hycowana Zakładu Wyrobów Wędliniarskich Paweł Nowak z Wąchocka

esw
Walory kiełbasy swojskiej wąchockiej hycowanej doceniło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wpisując ten wyrób na listę Produktów Tradycyjnych.
Walory kiełbasy swojskiej wąchockiej hycowanej doceniło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wpisując ten wyrób na listę Produktów Tradycyjnych. archiwum
Wyśmienity, naturalny smak i tradycyjny sposób wytwa-rzania kiełbasy swojskiej wąchockiej hycowanej Zakładu Wyro-bów Wędliniarskich Paweł Nowak z Wąchocka sprawiły, że wy-rób ten trafił na listę Produktów Tradycyjnych. Co więcej, miej-sce poświęciła mu też mieszkanka Kielc w swojej pracy magi-sterskiej.

Wąchockie przedsiębiorstwo dynamicznie się rozwija i po-dąża za trendami rynkowymi oraz potrzebami konsumentów. Oferuje produkty tradycyjne, bez ulepszaczy i wielokrotnie w ostatnich latach nagradzane było za swoje wyroby.

Czym charakteryzuje się ten naturalny produkt? Kiełbasa swojska wąchocka hycowana to wyrób wędliniarski z grupy kiełbas średniorozdrobnionych niskowydajnych. Napełniana jest w naturalne jelito wieprzowe i wędzona w gorącym dymie z drewna liściastego olchowo-dębowego. Skórka jest lekko po-marszczona i ma barwę jasno-brązową. Kiełbasę swojską wą-chocką hycowaną charakteryzuje też specyficzny i bardzo in-tensywny zapach wędzenia oraz naturalnych przypraw, szcze-gólnie czosnku.

Peklowana jest samą solą, bez saletry. Co nie-zmiernie ważne dla każdego, kiełbasa ta produkowana jest bez dodatku fosforanów, azotanów i azotynów.
Dzięki swoim właściwościom i tradycyjnemu sposobi wyrabiania kiełbasa swojska wąchocka hycowana została w 2010 roku wpisana na listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ciekawostką jest również fakt, że ta wyśmienita kiełbasa Zakładu Wyrobów Wędliniarskich Paweł Nowak z Wąchocka była jednym z pięciu produktów, na podstawie których została napisana praca magisterska mieszkanki Kielc, absolwentki Uniwersytetu Rolniczego imienia Hugo Kołłątaja w Krakowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia