Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa hala Targów Kielce za 8,6 mln złotych

Jarosław PANEK, [email protected]
Nowa hala za 8,6 miliona złotych powstanie w miejscu wyburzonej hali F. Fot. D. Łukasik
Nowa hala za 8,6 miliona złotych powstanie w miejscu wyburzonej hali F. Fot. D. Łukasik
Wybrano wykonawcę budowy nowej wyższej hali wysta-wienniczej, która zastąpi tę spaloną, oznaczoną jako F.

Przetarg wygrał Polimex Mostostal, który kończy właśnie budowę futurystycznej, stalowo - szklanej hali E. Targi kielce zapłacą za zbudowanie nowej hali 8,6 miliona złotych.

- Polimex Mostostal odbuduje halę w rekordowym tempie. Dzięki temu otwarcie pawilonu odbędzie się na Międzynarodo-wym Salonie Przemysłu Obronnego, co będzie swego rodzaju symbolicznym zamknięciem ubiegłorocznych wydarzeń. Zależy nam na czasie, bo chcemy naszym wystawcom stworzyć jak najlepsze warunki. Dzięki tak szybkiej odbudowie już we wrze-śniu dysponować będziemy 7 halami wystawienniczymi o łącznej powierzchni 36 tysięcy metrów kwadratowych. Udało nam się również zmniejszyć koszty budowy pawilonu F z 15 do 8,6 miliona złotych – mówi prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń.

W miejscu spalonej hali F powstanie całkiem nowy obiekt. Na nowo zostaną zbudowane ściany i strop. Będzie to kon-strukcja lżejsza ze świetlikami na dachu i ze znacznie mniejszą liczbą słupów nośnych, które do tej pory trochę przeszkadzały wystawcom. Nowa hala będzie także o 2 metry wyższa od tej spalonej, co dla wielu wystawców, prezentujących wielkie i wy-sokie maszyny ma niebagatelne znaczenie.

- Dopiero co rozstrzygnęliśmy przetarg na odbudowe spa-lonej w hali, a już w kwietniu rozstrzygniemy przetarg na budo-wę kolejnego wielkiego obiektu - centrum kongresowego – za-powiada prezes Mochoń.

 

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia