MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Okazja dla świętokrzyskich przedsiębiorców

/jap./, [email protected]
Świętokrzyscy przedsiębiorcy mogą dostać nawet 100 procent dofinansowania swojego udziału w targach SIAL oraz HANSEBOOT
Świętokrzyscy przedsiębiorcy mogą dostać nawet 100 procent dofinansowania swojego udziału w targach SIAL oraz HANSEBOOT
Tylko do najbliższego poniedziałku można składać wnioski na dwa wyjazdy na zagraniczne imprezy targowe, organizowane jesienią we Francji oraz Niemczech. Przedsiębiorcy mogą uzyskać 100 procent dofinansowania swojej obecności na tych imprezach.

Pierwszą z wystaw są międzynarodowe targi sektora spożywczego SIAL The Global Food Marketplace 2010 w Paryżu odbywające się w dniach 16-22 października tego roku. Liczba miejsc jest ograniczona do 20 osób, a ostateczna lista przedsiębiorców zostanie wybrana w drodze konkursu.

Drugą imprezą są międzynarodowe targi jachtowe HANSEBOOT 2010 odbywające się w dniach 30 października – 7 listopada w Hamburgu. W obu przypadkach termin nadsyłania wniosków upływa 9 sierpnia o godz. 12.00.

Oba wydarzenia finansowane są w 100 procentach z wyjątkiem diet, ubezpieczenia oraz dojazdu z/do Warszawy z budżetu Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej.

Każdy uczestnik ma zapewniony:

- bezpłatny przelot w obydwie strony,

- nocleg, przygotowanie materiałów informacyjnych o delegacji,

- organizację spotkań na miejscu, w tym koszt wynajęcia powierzchni wystawienniczej oraz zabudowę stoiska na targach itp.

Regulaminy oraz formularze aplikacyjne dotyczące obydwu organizowanych misji są dostępne na stronie internetowej PAIiIZ, w zakładce Polska Wschodnia / przetargi i ogłoszenia / misje:

http://www.paiz.gov.pl/o_agencji/przetargi_ogloszenia/polska_wschodnia/misje

Lista dokumentów potrzebna do złożenia wniosków:

- Wniosek (będący załącznikiem nr 1 do Regulaminu Wyjazdu);

- Odpis z Rejestru Przedsiębiorców KRS lub zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej (EDG) wydane nie później niż na 3 miesiące przed terminem składania Wniosku („poświadczona „za zgodność z oryginałem”)

- deklaracja podatkowa PIT lub VAT za maj i czerwiec 2010 roku (oryginał bądź kopia poświadczona „za zgodność z oryginałem”);

- wypełniony dokument (załącznik nr 2 do Regulaminu) „Informacja o otrzymanej pomocy de minimis” (dokument należ wypełnić nawet jeśli taka pomoc do tej pory nie była udzielana przedsiębiorcy);

- wyciąg z umowy dokumentujący rodzaj prowadzonej działalności, to jest wyciąg z umowy z partnerem handlowym z treścią, która świadczy o zakresie i rodzaju prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności (poświadczona „za zgodność z oryginałem”);

- Kopie bilansów oraz rachunków zysków i strat za lata 2007, 2008 i 2009 wraz z dowodem złożenia do Urzędu Skarbowego (poświadczone za zgodność z oryginałem”);

- kopie certyfikatów zarządzania jakością ISO lub innych dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem (jeśli przedsiębiorstwo takie posiada);

- Kopie certyfikatów bezpieczeństwa, zgodności lub innych umożliwiających eksport produkcji lub nawiązanie współpracy na danym rynku (w zależności od sektora będą to np. certyfikaty produktów żywnościowych, materiałów budowlanych, itp.);

- Inne dokumenty wymienione w „Kryteriach wyboru uczestników” (wskazane w tabeli „Dokument źródłowy), które stanowią załącznik nr 6 do Regulaminu.

UWAGA: Wszystkie dokumenty załączane do Wniosku, czyli: KRS lub EDG, kopie certyfikatów, deklaracje podatkowe PIT lub VAT, wyciąg umowy z partnerem handlowym, należy przesyłać podpisane oraz „za zgodność z oryginałem”.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia