Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Olbrzymie centrum logistyczno-dystrybucyjne powstanie w gminie Połaniec. Ma zapewnić około 155 miejsc pracy

OPRAC.:
Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Nowy zakład powstanie na strefie inwestycyjnej "C" gminy Połaniec.
Nowy zakład powstanie na strefie inwestycyjnej "C" gminy Połaniec. UMiG Połaniec
W gminie Połaniec powstanie kolejny zakład pracy. Na strefie inwestycyjnej „C” w miejscowości Brzozowa wybudowane zostanie ogromne Centrum Logistyczno-Dystrybucyjne. Za inwestycje odpowiedzialne będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Wojciech Tycner.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Wojciech Tycner zostało założone w roku 1992 w Wadowicach Górnych koło Mielca. W pierwszych latach działalności firma zajmowała się produkcją artykułów z gumy oraz przetwórstwem tworzyw sztucznych. Z czasem działalność została poszerzona o handel hurtowy i dystrybucję artykułów instalacyjno-sanitarnych, która w chwili obecnej generuje większość przychodów przedsiębiorstwa. Budowę Centrum Logistyczno-Dystrybucyjnego PPUH w Połańcu Wojciech Tycner zamierza rozpocząć niezwłocznie po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń oraz dokumentów. Już wkrótce na obszarze 9 i 10 strefy inwestycyjnej „C” w Brzozowej powstanie hala magazynowo – produkcyjna o łącznej powierzchni 31 800 metrów kwadratowych i biurowiec z zapleczem socjalnym o powierzchni 3 000 metrów kwadratowych oraz drogi, parkingi i place składowe.

Inwestycja zostanie podzielona na trzy etapy. Pierwszy etap zakończy się 30 czerwca 2023 roku, a całość inwestycji zostanie oddana 30 kwietnia 2026 roku.

W Centrum Logistyczno-Dystrybucyjnym Wojciech Tycner będzie kontynuował i rozwijał dotychczasową działalność. Zamierza również uruchomić produkcję opakowań z tworzyw sztucznych na własne potrzeby. - Nasza firma zajmuje się konfekcjonowaniem i dystrybucją artykułów instalacyjno-sanitarnych takich jak na przykład odpływy i syfony, różnego rodzaju uszczelnienia i części zamienne do baterii, zawory, kształtki mosiężne, rury, kształtki kanalizacyjne i wiele innych. Jesteśmy dostawcą do największych sieci marketów budowlanych, takich jak Leroy Merlin, Castorama, Obi, PSB Mrówka, jak również wielu hurtowni i sklepów budowlanych oraz instalacyjno- sanitarnych - tłumaczy pan Wojciech.

Wielkość nakładów potrzebnych na realizację przedsięwzięcia szacuje się na 60 milionów złotych. W wyniku zrealizowanej inwestycji na trefie inwestycyjnej „C” w Brzozowej zostanie stworzonych na początku około 155 miejsc pracy. - Docelowo planujemy zatrudniać w Połańcu co najmniej 155 osób do połowy 2026 roku. Jako, że zawsze staram się być co najmniej umiarkowanym optymistą, to do projektowania zakładu przyjmuję założenia, że ostatecznie będzie mogło w nim pracować 200 osób. Warunki rozwojowe przedsiębiorstw oczywiście ulegają zmianie, postęp technologiczny, dostęp do informacji, dostęp do różnych form finansowania, dostęp do rynków - wszystko to sprawia, że mając pomysł na biznes, determinację i konsekwencję w działaniu można stosunkowo łatwo otworzyć firmę i szybciej ją rozwinąć niż 10 czy 20 lat temu. Oczywiście to co dla jednych jest szansą, dla innych może być zagrożeniem - dodaje inwestor.

Z nowej inwestycji zadowolone są także władze Połańca.

- Oczywiście nie kryjemy satysfakcji z faktu tak ogromnej inwestycji, która będzie realizowana na terenie gminy Połaniec. Określony kierunek rozwoju naszej gminy poprzez przygotowanie warunków do tworzenia miejsc pracy, jak się okazuje jest bardzo dobra decyzją. Ogrom pracy włożony w uzbrojenie terenów inwestycyjnych, jak również ciężki wysiłek włożony w przygotowanie i przekazywanie naszej oferty, głównie w setkach bezpośrednich spotkań z potencjalnymi inwestorami przynosi kolejne efekty - powiedział burmistrz Połańca Jacek Tarnowski. - Bardzo dobrą informacją dla mieszkańców jest fakt zainteresowania przez potencjalnych inwestorów kolejnymi terenami inwestycyjnym. Zostały już ogłoszone następne przetargi na grunty w strefie inwestycyjnej C na łączną powierzchnię 9,6168 hektara - dodał włodarz.

Przypomnijmy, że aktualnie na strefie inwestycyjnej "C" w Połańcu powstaje już jeden zakład pracy. Buduje się tutaj firma Multon zajmująca się na co dzień produkcją pelletu. Nowy zakład miał zatrudniać minimum 25 osób, ale jak powiedział nam burmistrz Połańca - Jacek Tarnowski ta liczba na pewno będzie większa. - Po wstępnych rozmowach właściciele spółki zapewnili mnie, że będą potrzebować więcej rąk do pracy - mówi. Firma Multon mieści się w Koniecpolu w województwie śląskim. Zajmuje się pozyskiwaniem i zakupem zrębki drzewnej i drewna na cele energetyczne jak i dla zakładów przemysłu celulozowego. Ponadto zajmuje się dostawami drewna dla energetyki: biomasa (zrębki drzewne), pellety do zakładów produkujących celulozę, wykorzystujących surowiec drzewny.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Olbrzymie centrum logistyczno-dystrybucyjne powstanie w gminie Połaniec. Ma zapewnić około 155 miejsc pracy - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia