PGE wspiera aktywność sportową dzieci i młodzieży

Materiał informacyjny PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
PGE Polska Grupa Energetyczna już od lat kładzie nacisk na rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży. Będąc firmą odpowiedzialną społecznie w działalności sponsoringowej wychodzi z założenia, że aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju młodych ludzi. Wśród głównych argumentów za promocją sportu PGE wskazuje wyrobienie wśród dzieci i młodzieży zdrowych nawyków, a jednocześnie umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu, takich jak np. systematyczność czy umiejętność współpracy w grupie. Jako partner polskiego sportu i animator rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży PGE zapewnia środki finansowe niezbędne do tworzenia struktur rozwoju sportu dzieci i młodzieży w społecznościach lokalnych oraz realizuje różnorodne programy rozwijające aktywność sportową najmłodszych.

PGE Junior – popularyzacja sportu w akademiach sportowych różnych dyscyplin

„PGE Junior” to program sponsoringu dziecięcych klubów sportowych w różnych regionach kraju. W ramach tego programu wsparciem PGE objętych jest łącznie ponad 6200 młodych zawodników różnych dyscyplin sportowych, wśród których znajdują się np. piłka nożna, siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna, ale również łyżwiarstwo synchroniczne, judo, squash czy rugby. Głównym założeniem programu jest kształtowanie charakteru młodych zawodników, podtrzymywanie ich pasji oraz rozwój umiejętności przez treningi z udziałem wykwalifikowanych trenerów. Do tej pory wsparciem zostało objętych 26 akademii sportowych.

W ramach programu „PGE Junior” organizowane są zawody sportowe, jak np. piłkarski „Turniej PGE Junior”, którego trzecia edycja odbyła się na murawie PGE Narodowego 21 września 2023 r. Uczestniczyło w niej aż 18 akademii piłkarskich z 244 zawodnikami i zawodniczkami wspieranymi przez PGE (z roczników 2012-2013 w przypadku drużyn chłopięcych oraz roczników 2011-2013 w przypadku zawodniczek). Zespoły podzielono na 3 grupy, w których każda rozegrała 5 meczów po 15 minut, na boiskach z naturalną nawierzchnią i bramkami w rozmiarze 5 x 2 m. Po zmaganiach sportowych młodym piłkarzom medale i upominki wręczyli byli reprezentanci Polski w piłce nożnej – Marcin Żewłakow, Michał Żewłakow czy Tomasz Kłos.

Największa Lekcja WF-u – spektakularne wydarzenie organizowane przez PGE

„PGE Największa Lekcja WF-u” to spektakularna lekcja wychowania fizycznego, która tradycyjnie, co roku organizowana jest pod egidą PGE przez Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka – byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej, wicemistrza świata z 2007 roku. Celem projektu jest popularyzacja zajęć WF-u wśród najmłodszych i zachęcenie do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach wychowania fizycznego, co ma się przyczynić do ich prawidłowego rozwoju, wyższej samooceny czy też zwiększenia zdolności nawiązywania relacji z rówieśnikami. Ponadto organizatorom zależy na zainicjowaniu kontaktu ze sportem oraz możliwości sportowej zabawy pod okiem profesjonalnych trenerów.

Kolejna edycja „PGE Największej Lekcji WF-u” odbyła się 9 listopada 2023 r. o godz. 9:00 na Ergo Arenie w Gdańsku. W wydarzeniu wzięło udział ponad 2000 uczniów z różnych polskich szkół podstawowych oraz 100 wolontariuszy, w tym młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy wyjątkowej Lekcji WF-u zostali podzieleni na kilkanaście grup w ramach przygotowanych specjalnych obwodów stacyjnych. Każda z grup otrzymała do wykonania interesujące sportowe zadania, jak np. gra w piłkę ręczną, mierzenie rzutu prędkości piłki do bramki (przy użyciu specjalnego urządzenia), ogólnorozwojowe ćwiczenia np. skok przez płotki kończący się rzutem do bramki, bieg przez drabinkę koordynacyjną oraz rzut do bramki.

Co ważne po raz kolejny dzięki temu wydarzeniu uczniowie mogli poznać profesjonalnych sportowców. Na „Największej Lekcji WF-u” w Gdańsku pojawili się bowiem m.in. Artur Siódmiak i Damian Wleklak (byli reprezentanci Polski w piłce ręcznej), Mariusz Wlazły (były reprezentant Polski w siatkówce), Jakub Wawrzyniak (były reprezentant Polski w piłce nożnej), Michał Karmowski (polski kulturysta, czterokrotny mistrz Polski) oraz Patryk Zaborowski (były reprezentant Polski w kickboxingu). Możliwość obcowania z gwiazdami różnych dyscyplin to dla uczniów doskonała motywacja do dalszego rozwoju sportowego.

W ramach „rozgrzewki” przed „PGE Największą Lekcją WF-u” w październiku odbyły się także „Szkolne Lekcje WF-u” wspierane przez PGE: w Siemieniu, Parczewie, Białej Podlaskiej, Siemiatyczach, Siechnicach i Pławnicy. Zebrały one łącznie 600 uczestników z mniejszych miejscowości, którzy podjęli wyzwanie ekipy Artura Siódmiaka.

„Największa Lekcja WF-u” to niejedyne wydarzenie sportowe, w ramach którego PGE wspiera promocję aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Doskonałym tego przykładem jest zorganizowana 15 czerwca 2023 r. na Energa Stadionie Letnim na plaży w Gdańsku-Brzeźnie „Letnia Największa Lekcja WF-u”, podczas której ponad 600 uczniów szkół podstawowych mogło spróbować swoich sił na przygotowanych na piasku stacjach, w plażowej piłce ręcznej i konkurencjach ogólnorozwojowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: PGE wspiera aktywność sportową dzieci i młodzieży - Portal i.pl

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia