MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsze nagrody "Lodołamaczy 2009” w regionie wręczone pracodawcom osób niepełnosprawnych

Aleksandra KOS
Biskup Kazimierz Ryczan Ordynariusz Diecezji Kieleckiej wręcza statuetkę Super Lodołamacza dyrektorowi Caritas Diecezji Kieleckiej księdzu Stanisławowi Słowikowi.
Biskup Kazimierz Ryczan Ordynariusz Diecezji Kieleckiej wręcza statuetkę Super Lodołamacza dyrektorowi Caritas Diecezji Kieleckiej księdzu Stanisławowi Słowikowi.
Po raz pierwszy w województwie świętokrzyskim został rozstrzygnięty konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie. Uroczysta gala odbyła się w Pałacyku Zielińskich w Kielcach.

W konkursie wyróżniono osoby, firmy i instytucje, które zatrudniają osoby niepełnosprawne, pokazując w ten sposób, że taki człowiek jest wartościowym pracownikiem, zaangażowanym w budowanie sukcesu w firmie.

Statuetki przyznawano w kilku kategoriach. "Super Lodołamacza” dla najlepszego z najlepszych otrzymała Caritas Diecezji Kieleckiej, która zatrudnia 60 osób niepełnosprawnych. Lodołamacza specjalnego otrzymał ksiądz infułat Czesław Wala, twórca i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Z jego inicjatywy powstał między innymi Dom Pielgrzyma, Wioska dla Dzieci Niepełnosprawnych czy Dom Dziecka.

W kategorii Zakład Pracy Chronionej trzecie miejsce przypadło firmie PPHU SUBOR ze Staszowa, drugie wyróżnienie trafiło do INFOMAX sp.j z Kielc, natomiast pierwsze miejsce otrzymała Międzywojewódzka Usługowa Spółdzielnia Inwalidów z Kielc.

W kolejnej kategorii Otwarty Rynek statuetkę lodołamacza dostało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SUPON z Kielc, w którym pracuje 7 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

W kategorii Pracodawca, który nie jest przedsiębiorcą, trzecie miejsce otrzymało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z Jędrzejowa, drugie przypadło Komendzie Wojewódzkiej Policji z Kielc, natomiast najwyższe miejsce na podium zarezerwowano dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Buska - Zdroju.

W ostatniej kategorii Przedsiębiorca - Osoba Niepełnosprawna trzecie miejsce otrzymała Anna Wicha z wypożyczalni przyczep ANWER, drugie Henryk Wojciechowski, który prowadzi sklep rowerowy, a zwycięzcą tej kategorii został Jarosław Cymbalak z firmy Ambud PHU.

Laureaci etapu regionalnego automatycznie przechodzą do ogólnopolskiej części konkursu, który odbędzie się 21 maja w Warszawie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia