Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poczta zwalnia i daje odprawy

/pawlo/
Poczta Polska przechodzi obecnie gruntowną reorganizację.
Poczta Polska przechodzi obecnie gruntowną reorganizację.
Dwadzieścia trzy osoby z województwa świętokrzyskiego zgłosiły się już do Programu Dobrowolnych Odejść, realizowanego przez Pocztę Polską. Najdłużej pracujący mogą liczyć na spore odprawy.

Poczta Polska przechodzi obecnie gruntowną reorganizację. Właśnie wdrażany jest program dzięki, któremu cała firma działać sprawniej i taniej. Oznacza to zwolnienia i redukcję placówek pocztowych. W całej Polsce spółka zlikwiduje w sumie 45 z 62 oddziałów rejonowych. Teraz ma być ich 17. Zlikwidowane mają też być nierentowne palcówki z małych miejscowości. Cały program ma być wdrożony do 2015 roku.

Przeczytaj też: Nowości sportowe na wystawie Kielce Sport-zima w Targach Kielce.

Jeśli chodzi o zwolnienia to mają one objąć szczebel administracyjny, a nie same placówki pocztowe. Oznacza to zwolnienia na przykład pracowników działu kadr i księgowości, a nie listonoszy i osób pracujących przy obsłudze klientów w „okienkach”.

Właśnie w związku ze zwolnieniami pod koniec stycznia Poczta Polska uruchomiła Program Dobrowolnych Odejść dla pracowników. Do końca 2012 roku może z niego skorzystać 2300 osób. Na razie zgłosiło się ich około 1,5 tysiąca. Z naszego województwa do połowy lutego zgłosiły się 23 osoby.

 

W ramach tego programu przewidziane są między innymi odprawy dla wszystkich osób, które zdecydują się z niego skorzystać. Na największe pieniądze mogą liczyć ci, którzy przepracowali w Poczcie Polskiej ponad 16 lat. Takie osoby otrzymają równowartość czteromiesięcznego wynagrodzenia. Dodatkowo, jeśli zgłosiły się do programu w terminie 14 dni od jego wejścia w życie, mogą liczyć na wypłatę dodatkowego miesięcznego wynagrodzenia.

Przeczytaj też: Potrawy z różnych zakątków świata w Galerii Korona Kielce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia