MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozmowy o zagrożeniach poprawią bezpieczeństwo w regionie

Marcin Radzimowski
W konsultacjach społecznych udział brało i bierze wielu mieszkańców, a także dyrektorzy szkół, przedstawiciele instytucji oraz władz lokalnych.
W konsultacjach społecznych udział brało i bierze wielu mieszkańców, a także dyrektorzy szkół, przedstawiciele instytucji oraz władz lokalnych. Policja Tarnobrzeg
Mapa zagrożeń wskaże policjantom typy przestępstw oraz szczegółowe miejsca ich występowania. To pomoże im w pracy.

We wszystkich gminach naszego regionu, podobnie jak w całym kraju, odbyły się konsultacje społeczne. Policjanci spotykali się z mieszkańcami, przedstawicielami lokalnych władz i rozmawiali o bezpieczeństwie. A właściwie o tym, gdzie nie jest zbyt bezpiecznie.

Wspólnie wskazują zagrożenia
W ostatnich dniach takie spotkania odbyły się między innymi w Grębowie i Tarnobrzegu.
- Celem tych spotkań było wypracowanie założeń do budowy „Map zagrożeń”, które będą narzędziem pozwalającym na zarządzanie bezpieczeństwem publicznym - przypomina podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. - Mapa ta zostanie utworzona przy współudziale funkcjonujących na danym terenie instytucji, odpowiadających za bezpieczeństwo oraz społeczności lokalnej.

W swoich założeniach mapa zagrożeń będzie odzwierciedlać zagrożenia dostrzeżone przez służby i instytucje, a przede wszystkim uwzględniać opinie i wnioski mieszkańców danych gmin.

- Gośćmi policjantów byli przedstawiciele gmin Tarnobrzega i Grębów, radni, strażacy, sołtysi, dyrektorzy szkół, leśnicy oraz mieszkańcy. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych gmin, konsultacje rozpoczęto przedstawieniem stanu bezpieczeństwa na wskazanym terenie oraz przedstawiono główne założenia budowania mapy zagrożeń - dodaje rzecznik tarnobrzeskiej policji.

Rozmawiają, podpowiadają

Podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona podkreśla, że w czasie spotkań każdy mógł przedstawić swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące występujących zagrożeń oraz zaproponować rozwiązania problemów albo obszar, który należy uwzględnić w tworzonych mapach zagrożeń. - Podczas spotkań policjanci omawiali również najczęściej pojawiające się zagrożenia i sposoby ich unikania - mówi.

Z kolei policjanci z komendy w Stalowej Woli w ostatnich dniach w czasie czterech spotkań przeprowadzili konsultacje społeczne z mieszkańcami Stalowej Woli.

Wciąż można zgłaszać

Takie bezpośrednie spotkania policji z lokalną społecznością są bardzo ważne. Stróże prawa często dowiadują się o rzeczach, o których dotychczas nie wiedzieli. Konsultacje pomogą poprawić poczucie bezpieczeństwa, które w naszym województwie akurat jest bardzo wysokie. Podkarpacie charakteryzuje najmniejszy w kraju poziom przestępczości.
- Każdy może pomóc w tworzeniu map zagrożeń bezpieczeństwa przesyłając informacje na specjalnie uruchomioną skrzynkę kontaktową poczty elektronicznej. W informacji należy wskazać, którego powiatu lub gminy dotyczy - dodaje aspirant sztabowy Andrzej Walczyna, oficer prasowy stalowowolskiej policji.

W tej sprawie można napisać na: [email protected] lub skontaktować się z dzielnicowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie