Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Polacy wrócili do podróżowania samolotami. Nasze lotniska chwalą się liczbą obsłużonych pasażerów. Jest lepiej niż przed pandemią

Mikołaj Wójtowicz
Mikołaj Wójtowicz
Jak poinformował serwis OAG. globalne oferowanie linii lotniczych osiągnęło w minionym tygodniu tegoroczny szczyt i jest bardzo bliskie wyrównania poziomu sprzed pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Jak poinformował serwis OAG. globalne oferowanie linii lotniczych osiągnęło w minionym tygodniu tegoroczny szczyt i jest bardzo bliskie wyrównania poziomu sprzed pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Robert Woźniak / Głos Wielkopolski / Polska Press
Polskie lotniska obsługują więcej pasażerów niż przed pandemią – takimi wiadomościami dzielą się poszczególne z nich. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w portach lotniczych w Krakowie, Katowicach i Zielonej Górze. Czy w 2023 roku chętniej latamy samolotami niż przed pamiętnym rokiem 2019?

Ilu pasażerów obsłużyły polskie lotniska? Jest szczyt sezonu turystycznego

Jak poinformował serwis OAG, globalne oferowanie linii lotniczych osiągnęło w minionym tygodniu tegoroczny szczyt i jest bardzo bliskie wyrównania poziomu sprzed pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak się okazuje, wynik ten jest niższy o 1,7 proc. w porównaniu do tego samego tygodnia z roku 2019. To właśnie 2019 jest punktem odniesienia, ponieważ był ostatnim „normalnym” przedpandemicznym rokiem.

Krakowskie lotnisko półmetek wakacji zamknęło wynikiem 5 290 279 obsłużonych pasażerów. To w dotychczasowej historii Kraków Airport najlepszy wynik osiągnięty w skali danego roku. W lipcu z usług Kraków Airport skorzystało 918 899 pasażerów, czyli o 17 proc. więcej w stosunku do lipca 2019 r. i o 23 proc. więcej w stosunku do lipca 2022 r. – dowiadujemy się z serwisu rynek-lotniczy.pl.

Równie pozytywnymi wieściami podzieliło się Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, czyli spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach.

W lipcu na tym lotnisku obsłużono rekordowe 756 559 podróżnych. Był to najlepszy lipiec oraz miesiąc w historii tego lotniska. Pobito rekordowy wynik z lipca 2018 (694 415 pasażerów) oraz pierwszy w historii portu lotniczego obsłużono ponad 750 tys. osób w czasie jednego miesiąca.

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost w lipcu 2023 zanotował wzrost liczby odprawionych pasażerów w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku. W samym tylko lipcu odprawiono 6 933 pasażerów. To najlepszy wynik pod względem liczby obsłużonych podróżnych od początku tego roku.

W lipcu 2019 r., czyli w ostatnie wakacje przed pandemią, lubuski port odprawił 4 513 osób. Od początku roku w porcie tym obsłużono łącznie 29 594 pasażerów. To prawie dwa ray więcej niż przez pierwsze 7 miesięcy w ostatnim roku przed pandemią.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Polacy wrócili do podróżowania samolotami. Nasze lotniska chwalą się liczbą obsłużonych pasażerów. Jest lepiej niż przed pandemią - Strefa Biznesu

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia