Pracodawcy pomagają młodym mamom

Bartosz OSZCZEPALSKI, [email protected]
Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” rozpoczął realizację projektu „Mamy pracujące mamy”
Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” rozpoczął realizację projektu „Mamy pracujące mamy”
Udostępnij:
Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” rozpoczął realizację projektu „Mamy pracujące mamy”, który jest skierowany do młodych kobiet, które chcą łączyć macierzyństwo z karierą zawodową oraz przedsiębiorców.

- Głównym celem tego projektu jest niwelowanie zarówno w społeczeństwie, jak i wśród przedsiębiorców stereotypów pracujących młodych matek jako osób niepotrafiących zorganizować sobie czasu i godzić opieki nad dzieckiem z pracą. Chcemy zaprzeczyć tym stereotypom poprzez informowanie o tym, że młode matki są bardzo dobrze przygotowane pod względem merytorycznym i organizacyjnym do pełnienia obowiązków służbowych – informuje Karol Kaczmarski ze Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”.

 

Projekt został podzielony na kilka etapów. – Pierwszy etap badawczy właśnie trwa. Poprosiliśmy świętokrzyskich przedsiębiorców o wypełnienie ankiety dotyczącej problemów w zatrudnianiu kobiet. W najbliższym czasie opublikujemy wyniki tych badań. Drugi etap rozpocznie się pod koniec stycznia. Będzie on polegał głównie na prowadzeniu szeroko zakrojonej akcji informacyjnej prowadzonej w radiu, prasie oraz na billboardach. W lutym uruchomimy również cykl seminariów, na których młode matki, które chcą być czynne zawodowo, będą mogły uzyskać informacje dotyczącego tego jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak założyć własną działalność gospodarczą. Na seminariach będziemy również mówić o elastycznych formach zatrudnienia, które są ułatwieniem dla pracujących matek. Zatrudnienie na umowę o dzieło lub na umowę zlecenie jest korzystne dla kobiet, które nie chcą, żeby ich praca kolidowała z wychowywaniem potomstwa – dodaje nasz rozmówca.

 

Po wakacjach w ramach projektu odbędą się także tzw. „babińce”, czyli spotkania, na których wypowiadać się będą kobiety działające w biznesie, którym udało się połączyć pracę w zawodzie z opieką nad dziećmi. Projekt zakończy się w listopadzie.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie