Premier Ewa Kopacz w Kielcach spotkała się z „Kobietami Przedsiębiorczymi” Echa Dnia i zaprosiła je... na kawę

Marzena Smoręda
Premier Ewa Kopacz chętnie fotografowała się z paniami. Tu z Sandrą Tyszką, nominowaną w plebiscycie Kobieta Przedsiębiorcza 2014 mieszkanką Kielc oraz jej córeczką.
Premier Ewa Kopacz chętnie fotografowała się z paniami. Tu z Sandrą Tyszką, nominowaną w plebiscycie Kobieta Przedsiębiorcza 2014 mieszkanką Kielc oraz jej córeczką. Dawid Łukasik
- Poznałam dzisiaj w Kielcach kobiety wyjątkowe, które z sukcesem godzą w swoim życiu wiele ról. Bardzo cieszę się z tej znajomości i mam nadzieję na kolejne spotkania w gronie tak znakomitych pań. Wszystkie zapraszam do siebie, do kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie na kawę. Wpadajcie, kiedy tylko będzie okazja, by po prostu porozmawiać na ważne dla was tematy – mówiła w poniedziałek, 23 lutego, na spotkaniu z kobietami nominowanymi do plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza 2014, organizowanego po raz siódmy przez redakcję Echa Dnia.

 

ZOBACZ galerię zdjęć: Premier Ewa Kopacz na spotkaniu z Kobietami Przedsiębiorczymi w Kielcach

 

Spotkanie, które odbyło się w południe w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach okazało się wielkim wydarzeniem. Wzięło w nim udział 50 pań, które walczą w tym roku o tytuł przedsiębiorczych kobiet województwa świętokrzyskiego i każdego z powiatów.
Godzinną rozmowę z panią premier zdominowały zagadnienia dotyczące polityki zagranicznej naszego kraju. Alicja Redlich-Michalska, właścicielka kieleckiego Biura Turystycznego Abex ze wzruszeniem opowiadała o wojnie, jaka toczy się na Ukrainie i zwróciła się z apelem do premier Ewy Kopacz o zdecydowane działnia rzadu w tej sprawie. Nie zabrakło czasu, by pochwalić się osiągnięciami naszych kobiet biznesu.Nie lada sukcesem pochwalić się mogła obecna na spotkaniu Aneta Oleszek, kielecka przedsiębiorczyni, która po „drodze przez mękę”, w końcu dopięła swego i przez siebie opracowany wynalazek, czyli specjalne zdrowotne klamry do paznokci, może od niedawna wprowadzać na rynek.

 

Specjalistka od podologii wzbudziła ogromne zainteresowanie pani premier i z miejsca została zaproszona na rozmowy w gronie przedsiębiorców do Warszawy. 
Spotkanie było jednak stanowczo za krótkie, by rozmawiać na inne tematy i problemy, które mieszkanki Świętokrzyskiego zamierzały przedyskutować z Ewą Kopacz. Pani premier znalazła na to radę.

– Mam nadzieję, że było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie w tym gronie. Bardzo chętnie przyjadę na kolejne, dajcie tylko znać, gdzie i kiedy. Ze swej strony zapraszam do Warszawy w Aleje Ujazdowskie, do mojej kancelarii, na kawę i rozmowy. Wpadajcie w każdej chwili - mówiła pani premier, która wyraźnie zaskoczona była aktywnością i zainteresowaniem naszych pań nie tylko polityką, ale i konkretami na temat biznesu.

 

Agnieszka Wicha-Dauksza, dyrektor do spraw Public Relations i Marketingu w Targach Kielce, w imieniu swoim i wiceprezes Bożeny Staniak, zaprosiła z kolei szefową rzadu na Międzynarodowy Salon Obronny, wystawę,  która jest wizytówką nie tylko Targów Kielce, ale i całego regionu na świecie.   

 

Premier w Kielcach

Premier Ewa Kopacz, Kobiety Przedsiębiorcze Echa Dnia oraz Stanisław Wróbel, redaktor naczelny Echa Dnia. (fot. Dawid Łukasik)

 

Po spotkaniu długo nie cichły echa tej niezwykłej w historii Kielc i regionu wizyty. Panie dzieliły się wrażeniami i zgodnie przyznały, że była to wyjątkowa okazja w ich życiu do poznania i rozmowy z najważniejszą osobą w państwie, która potrafi rozmawiać na każdy temat w swobodny i przystępny sposób. Styl bycia pani premier wzbudził ogromną sympatię pań.

 

– To rzecz całkiem wyjątkowa w moim życiu. Ogromnie cieszę się, z zaproszenia na to spotkanie. To dla mnie wielki zaszczyt i niezwykłe wydarze– mówiła Mirosława Gałecka, Kobieta Przedsiębiorcza numer 1 w województwie świętokrzyskim w 2013 roku, która koronę najbardziej przedsiębiorczej z pań naszego regionu nosić będzie aż do rozstrzygnięcia kolejnej, tegorocznej edycji, czyli do 8 marca.  - To spotkanie było bardzo ważne dla nas, kobiet, ale zdecydowanie za krótkie, by porozmawiać o rzeczach bardzo istotnych dla ludzi prowadzacych biznes - mówiła Aleksandra Mróz, właścicielka firmy Budkol Gips -Bis z Kielc.

 

Poniedziałkowa wizyta premier rządu Ewy Kopacz w Kielcach okazała się wilkim wydarzeniem i przeżyciem dla Kobiet Przedsiębiorczych „Echa Dnia”.

Czytaj więcej o spotkaniu: Premier Ewa Kopacz gościła w kieleckim Caritasie. Obiecała pomoc materialną (zdjęcia, WIDEO)
 

Wideo

Dodaj ogłoszenie