Przegląd prasy (1.04.2023). Zobacz prasówkę z najważniejszymi wydarzeniami z wczoraj. Bądź na bieżąco

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 31.03. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Osobowość Roku 2022. Poznaj laureatów z regionu radomskiego i zobacz zdjęcia z gali finałowej w hotelu Aviator”?

Prasówka 1.04: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Osobowość Roku 2022. Poznaj laureatów z regionu radomskiego i zobacz zdjęcia z gali finałowej w hotelu Aviator

W piątek, 31 marca odbył się uroczysty finał akcji "Echa Dnia" Osobowość Roku. W czasie gali, która odbyła się w radomskim hotelu Aviator nagrody odebrali laureaci z regionu radomskiego.

Nie przegap promocji!

📢 Rusza 10. edycja programu "Rolnik szuka żony"! Kiedy i gdzie oglądać? Kim będą uczestnicy? W święta fanów czeka niespodzianka

„Rolnik szuka żony” to bez wątpienia wielki hit TVP. Kiedy i gdzie oglądać odcinki nowej, 10. edycji programu? Kim będą uczestnicy? Marta Manowska nieco zaspokoiła ciekawość fanów programu, zdradziła pierwsze szczegóły. Okazuje się, że już w Niedzielę Wielkanocną wyemitowany zostanie zerowy odcinek show. Czy pokazani zostaną w nim rolnicy i rolniczki ze Świętokrzyskiego? Zobaczcie szczegóły.

📢 Papieska Droga Krzyżowa w Masłowie z biskupem Marianem Florczykiem zakończyła się przy pomniku świętego Jana Pawła II. Było kilkaset osób

Wiele osób uczestniczyło mszy świętej pod przewodnictwem księdza biskupa Mariana Florczyka i Papieskiej Drodze Krzyżowej ulicami Masłowa. Zakończyła się przy pomniku świętego Jana Pawła II.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 1.04: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto śliczna żona Kamila Grosickiego! ZDJĘCIA. Piękna Dominika Grosicka na gorących kadrach 31.03.2023

Kamil Grosicki to wielokrotny reprezentant kraju. Piłkarz, który swoją szybkością na boisku zasłużył na ksywkę "TurboGrosik". 34-letni zawodnik może się pochwalić bardzo piękną żoną.

📢 Kawa. Z tym nigdy nie wolno jej łączyć. Ten jeden błąd może Cię sporo kosztować

Poranna kawa dla wielu jest rytuałem. Jeszcze inni w biegu piją kawę dla energii, a jeszcze inni w ten sposób zaspokajają pragnienie. Są przypadki, gdy kawa może okazać się zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Z czym nie wolno łączyć kawy? Dlaczego jest to tak istotne?

📢 McDonald's powstanie we Włoszczowie. Będzie pierwszym w powiecie włoszczowskim

We Włoszczowie powstanie lokal znanej światowej sieci McDonald's. To będzie pierwszy McDonald's w powiecie włoszczowskim.

📢 Pani Helena Rębisz z Bukowy w gminie Krasocin ma 100 lat. Piękna uroczystość urodzinowa. Zobaczcie zdjęcia

Pani Helena Rębisz, mieszkanka gminy Krasocin, w niedzielę 26 marca 2023 roku w miejscowości Bukowa obchodziła setną rocznicę swoich urodzin.

📢 Uwaga! Nowa organizacja ruchu w Tarnobrzegu obejmie dziesięć dróg. Rusza wielka przebudowa. Tu wystąpią utrudnienia - zdjęcia

W kwietniu rozpoczyna się przebudowa dziesięciu dróg w Tarnobrzegu, współfinansowana przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Rozpoczęcie prac budowlanych wykonawcy zapowiedzieli tuż po świętach wielkanocnych. O tym, jak będzie wyglądała czasowa organizacja ruchu mówiono podczas piątkowej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Tarnobrzega. Gdzie wystąpią utrudnienia? Zobaczcie w galerii.

📢 Srebrny jubileusz święceń biskupich Mariana Florczyka. Uroczysta msza święta będzie 22 kwietnia w Kielcach. Zobacz wyjątkowe zdjęcia

18 kwietnia przypada srebrny jubileusz święceń biskupich księdza biskupa Mariana Florczyka z diecezji kieleckiej. Z tej okazji 22 kwietnia odprawiona zostanie uroczysta msza święta dziękczynna za 25 lat posługi w diecezji kieleckiej. Rozpocznie się o godzinie 11 w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

📢 Droga Krzyżowa z parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach Białogonie na Brusznię. Zobaczcie zdjęcia i wideo

W czwartek, 30 marca, odbyła się Droga Krzyżowa z kościoła Przemienienia Pańskiego w Kielcach Białogonie na Brusznię.

📢 Ostrzenie GIS. Co znika z półek sklepowych? Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland, Auchan wycofują produkty ze sklepów 31.03.2023

Aktualna lista produktów wycofanych ze sklepów - marzec 2023. Ostrzeżenie GIS dotyczy towarów wycofanych ze sklepów m.in. Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland, Auchan.

📢 Oni odeszli w marcu 2023. Zmarło wielu znanych ludzi z regionu świętokrzyskiego. Przypominamy ich

W marcu 2023 zmarło wielu znanych mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Przypominamy tych, którzy odeszli w ostatnim miesiącu.

📢 Protest na trasie z Warszawy do Radomia i gigantyczne korki na drodze. Zobaczcie zdjęcia

Od godziny 15 w dniu 31 marca w miejscowości Rembertów koło Tarczyna w powiecie piaseczyńskim na trasie z Warszawy do Radomia trwa protest dotyczący planów budowy trasy A50, części tak zwanej wielkiej obwodnicy Warszawy. Policja zorganizowała objazdy, ale i tak kierowcy muszą się spodziewać ogromnych korków. W akcji biorą także udział mieszkańcy powiatu grójeckiego.

📢 Zmiany w Lidze Mistrzów w piłce ręcznej. VAR, challenge, mecze możliwe w weekendy, inne zasady przyznawania dzikiej karty

Obradujący w Stambule Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) wprowadził kilka zmian, które będą obowiązywały w europejskich rozgrywkach od sezonu 2023/2024. Z najważniejszych - będzie dzika karta w rozgrywkach Ligi Mistrzów przyznawana według nowych kryteriów, wideoweryfikacja będzie możliwa we wszystkich meczach, sygnalizowanie wzięcia przerwy na żądanie będzie się odbywało za pomocą brzęczka, a pojedyncze mecze Ligi Mistrzów będą się mogły odbywać również w weekendy. Nie zdecydowano się natomiast na zgłaszaną przez wiele klubów potrzebę zmiany systemu rozgrywek fazy grupowej na cztery grupy po sześć zespołów.

📢 Premiera spektaklu "Kinowe Love" w Lipskim Centrum Kultury. Aktorzy porwali widownię do świetnej zabawy. Zobacz zdjęcia

W sobotę, 25 marca w Lipskim Centrum Kultury odbyła się premiera spektaklu "Kinowe Love". Aktorzy lokalnej grupy teatralnej "Otwarte Drzwi" porwali widownię do fantastycznej zabawy. emocjonującej otoczce prawdziwej gali na miarę hollywoodzkiego wydźwięku zobaczyliśmy miłosny rollercoaster najciekawszych scen ze znanych i ponadczasowych filmów z miłością na planie głównym.

📢 Niezwykłe odkrycie archeologiczne z czasów średniowiecza podczas budowy obwodnicy Opatowa. Zobacz zdjęcia

Dzięki inwestycjom drogowym odkrywamy cenne ślady przeszłości. Tak jest podczas budowy obwodnicy Opatowa. Znaleziono cenne przedmioty: grzebień z czasów średniowiecza oraz naczynia używane w gospodarstwie domowym.

📢 Politechnika Świętokrzyska w Kielcach ma nowych inżynierów i magistrów. Uroczyście wręczono dyplomy. Zobacz zdjęcia

Wręczenie dyplomów ukończenia studiów to wyjątkowy dzień w życiu każdego studenta. Na Politechnice Świętokrzyskiej ta uroczystość ma zawsze wyjątkowy charakter. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia i listę nowych inżynierów i magistrów.

📢 "Love island". Ależ zwrot akcji. Kub zwodził dwie uczestniczki, ostatecznie wybrał Agnieszkę, z którą spędził noc w kryjówce

W czwartkowym odcinku "Love Island" zaszło wiele zmian. Doszło do przeparowania. Kuba "Wojna" Wojnowski z Pionek musiał wybrać między Julią, a Agnieszką. Wyspę Miłości musiały opuścić dwie uczestniczki.

📢 Miłosne wyznania na planie serialu "Ojciec Mateusz" w Sandomierzu. W akcji młodzi statyści z Tarnobrzega. Zobacz zdjęcia i film

W Sandomierzu trwają zdjęcia do kolejnych odcinków popularnego serialu o księdzu detektywie "Ojcu Mateuszu". W piątek na planie można było zobaczyć bardzo młodych aktorów i statystów.

📢 Imprezy w kwietniu 2023 roku w Radomiu i okolicach. Będzie mnóstwo wydarzeń w weekend. Zobaczcie co się dzieje

Kwiecień 2023 roku będzie obfitował w mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Po okresie zimowym mieszkańcy Radomia nie będą mogli narzekać na nudę.

📢 Zdobyli Platynowe Indeksy 2023 na Politechnikę Świętokrzyską. Zobacz zdjęcia i listę nagrodzonych

Nie muszą już martwić się o wyniki na maturze. Dwudziestu dwóch uczniów z regionu zdobyło Platynowe Indeksy na Politechnikę Świętokrzyską i zostaną przyjęci bez obowiązkowej rekrutacji.

📢 Tłumy na lotnisku w Radomiu. Trwają testy wszystkich urządzeń i funkcjonowania wszystkich procedur. Zobaczcie zdjęcia

W Porcie Lotniczym Warszawa Radom trwa testowanie wszystkich urządzeń lotniskowych i sprawdzanie funkcjonowania wszystkich służb i procedur. W testowaniu weźmie udział w sumie około 750 osób.

📢 Jeżeli masz te objawy, nie pij kawy. Te osoby powinny uważać - im kawa może mocno zaszkodzić

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Wiele osób zaczyna swój dzień od kawy i sięga po ten aromatyczny napój kilka razy dziennie. Prozdrowotne właściwości kawy są powszechnie znane. Jednak choć picie kawy niesie wiele pozytywnych skutków, nie każdy może bezpiecznie pić kawę. Osoby z pewnymi objawami powinny natychmiast wykluczyć ją z diety. Niektórym kawa może bardzo zaszkodzić. Kto powinien unikać picia kawy? Sprawdź teraz w naszej galerii, kto jest na tej liście.

📢 Toyota Romanowski świętuje swoje trzydzieste urodziny. Wszystko zaczęło się w Radomiu. Zobaczcie jak wyglądały początki

Firma Toyota Romanowski świętuje swoje 30 urodziny. Jej działalność rozpoczęła się w 1992 roku w Radomiu. Poznaj historię firmy.

📢 Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 2 w Jędrzejowie zdobyli I miejsce w Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w języku obcym

W środę, 29 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się II Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w języku angielskim. Uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Jędrzejowie zdobyli I miejsce w konkursie swoim przedstawieniem pod tytułem "Beauty and the Beast".

📢 "Love Island. Wyspa Miłości". Tego chcieli widzowie! Agata z Kielc i Hubert znów razem. Zobacz zdjęcia i film

Widzowie oglądający w telewizyjnej Czwórce program "Love Island" nie kryją zadowolenia. Hubert w końcu postanowił dać drugą szansę Agacie Paź z Kielc i wybrał ją podczas "przeparowania". Noc spędzili w kryjówce. "Ta para powinna wygrać" - podkreśla wiele osób w komentarzach.

📢 Afera u Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego. Wyciekły prywatne nagrania. Aktor: Doszło do przestępstwa

W małżeństwie Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego znów jest gorąco. Po tym, jak na instagramowym profilu aktora pojawiły się prywatne nagrania żony, spadła na niego fala krytyki. Królikowski broni się. - Padłem ofiarą cyberprzestępstwa i zgłosiłem sprawę organom ścigania - deklaruje.

📢 Nowi konsultanci wojewódzcy w Świętokrzyskim. Kto dostał akt powołania? Zobacz zdjęcia

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz wręczył akty powołania dla konsultantów wojewódzkich w dziedzinie endokrynologii i pielęgniarstwa psychiatrycznego.

📢 Tak wygląda boisko na Suzuki Arenie dzień przed meczem Korony Kielce z Miedzią Legnica. Część murawy została wymieniona

W sobotę Korona Kielce zagra z Miedzią Legnica w meczu PKO BP Ekstraklasie. Sprawdziliśmy jak wygląda stan boiska po wymianie części murawy na Suzuki Arenie.

📢 Mieszkanka Kielc wygrała z bankiem! Musi jej teraz zwrócić 250 tysięcy złotych

Frankowiczka z Kielc wygrała z bankiem, który teraz musi jej zwrócić 250 tysięcy złotych. To już kolejne prawomocne unieważnienie umowy frankowej mieszkańca regionu świętokrzyskiego.

📢 Oto gdzie w Świętokrzyskiem najczęściej ludzie giną w wypadkach na drogach! Szokująca statystka

Policja przedstawiła statystyki prezentujące gdzie dochodzi do największej liczby śmiertelnych wypadków. Dane opracowaliśmy na podstawie przygotowanej przez policję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

📢 Oto Mistrzowie Parkowania w Radomiu. Zobacz 15 szokujących przykładów z marca 2023 roku. Tak parkuje się na ulicach Radomia

Mistrzowie Parkowania w Radomiu. To kolejna seria szokujących zdjęć z ulic największego miasta w regionie radomskim. Zobaczcie jak parkuje się w Radomiu.

📢 Oni odeszli w marcu 2023 roku. W tym miesiącu zmarło wielu znanych mieszkańców Radomia i regionu. Przypominamy ich

W marcu 2023 roku zmarło wielu znanych mieszkańców Radomia i regionu radomskiego. Przypominamy tych, którzy odeszli w trzecim miesiącu nowego roku.

📢 Ważne! Duże zmiany w organizacji ruchu na trasie Kielce-Chęciny. Powstało tymczasowe rondo. Zobacz zdjęcia

Od piątku, 31 marca, na trasie Kielce-Chęciny obowiązują duże zmiany w organizacji ruchu. Ma to związek z budową ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej numer 762 z wjazdem na Czerwoną Górę i w kierunku kopalni Jaźwica.

📢 Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Gdzie na zakupy 2 kwietnia 2023? Jak pracują Biedronka, Lidl, Carrefour, Netto, Dino i inne sieci?

Przed nami druga w 2023 roku niedziela handlowa. Przed świętami wielkanocnymi, 2 kwietnia czynne będą wszystkie sklepy, markety i galerie handlowe. Sprawdziliśmy, jak będą pracować Biedronka, Lidl, Carrefour, Netto, Dino i inne sieci. Zobacz godziny otwarcia i największe promocje dla klientów.

📢 Znana modelka z Kielc Patrycja Woźniak i popularny piłkarz Oskar Zawada mieszkają w Nowej Zelandii. Właśnie zostali rodzicami!

Pochodząca z Kielc Patrycja Woźniak-Zawada jest żoną polskiego piłkarza Oskara Zawady, który imponuje skutecznością w zespole Wellington Phoenix FC. Mieszkają w Nowej Zelandii, kilka dni temu zostali szczęśliwymi rodzicami! Na świat przyszedł ich syn Leo!

📢 Najlepszy ginekolog w Radomiu. Zobacz TOP 20 ginekologów w Radomiu polecanych przez użytkowników portalu znanylekarz.pl

Który ginekolog jest najlepszy w Radomiu? Do którego ginekologa warto się zapisać? Stworzyliśmy zestawienie najlepszych ginekologów w Radomiu. Oparliśmy się na opiniach zamieszczonych przez użytkowników na portalu "Znany Lekarz". Do którego warto się wybrać?

📢 Wielki objazd filmowców z serialu "Ojciec Mateusz" po powiecie sandomierskim. Gdzie powstaną kolejne odcinki? Zobacz zdjęcia

Obiekty sakralne i zabytki Koprzywnicy, Sulisławic, Klimontowa i Zawichostu staną się prawdopodobnie tłem do kolejnych odcinków popularnego serialu "Ojciec Mateusz". Zwiastunem scen w nowych plenerach był czwartkowy wyjazd w teren filmowców z serialu "Ojciec Mateusz" i przedstawicieli sandomierskiego starostwa.

📢 Życzenia wielkanocne 2023. Najpiękniejsze życzenia na Wielkanoc, messenger, SMS. Zobacz i wyślij rodzinie oraz znajomym - 31.03.2023

Życzenia na Wielkanoc 2023. Najpiękniejsze życzenia na Święta Wielkanocne. Jeśli jeszcze nie wiesz, jakie życzenia na Wielkanoc wysłać, sprawdź nasze propozycje. Podpowiadamy, jakie życzenia, wierszyki wielkanocne wysłać bliskim Wielką Sobotę, lub w Wielką Niedzielę. Możesz sam wymyślić życzenia, lub skorzystać z naszych typów.

📢 Oto najlepsi fizjoterapeuci w Świętokrzyskiem. Zobacz kogo polecają pacjenci

Rehabilitacja i fizjoterapia to bardzo ważny element procesu leczenia. W przypadku wielu dolegliwości bez fizjoterapii nie wrócimy do sprawności, do zdrowia. Ale jak znaleźć dobrego specjalistę? Który fizjoterapeuta jest najlepszy? Którego warto wybrać w województwie świętokrzyskim? Zobacz ranking lekarzy polecanych przez użytkowników portalu znanylekarz.pl.

📢 Tragedia w gminie Koprzywnica. Quad uderzył w ogrodzenie. Zginął człowiek

Do tragicznego wypadku doszło w czwartkowy wieczór w miejscowości Zbigniewice-Kolonia. Życie stracił 53-latek, którego quad uderzył w betonowe ogrodzenie.

📢 Z tych grzechów też trzeba się spowiadać, a mało kto o tym wie. Niektóre są bardzo "nowoczesne"

W czasie Wielkiego Postu większość katolików przystępuje do sakramentu pokuty. W parafiach odbywają się rekolekcje, podczas których jeden dzień poświęcony jest na spowiedź. Z czego należy się spowiadać? Na co zwrócić uwagę w czasie rachunku sumienia? Cenne podpowiedzi przekazali duchowni z jednej z kieleckich parafii, którzy wyliczają wszystkie, również te "nowoczesne" grzechy.

📢 Tak wyglądali polscy raperzy w latach 90. i na początku lat dwutysięcznych! Peja, Pezet, Sokół, Tede i inni. Pamiętacie?

Narodziny polskiego rapu przypadają na lata 90. Pierwszym przedstawicielem tego gatunku muzycznego był pochodzący z Kielc z Liroy. Z biegiem czasu pojawiało się coraz więcej artystów wykonujących tego typu muzykę, która z dnia na dzień zyskiwała nowych fanów. Dziś wszyscy znają, takich raperów jak, między innymi: Peja, Pezet, Sokół, Tede, Borixon, O.S.T.R, Fokus oraz legendarne grupy, takie jak: Paktofonika czy Kaliber 44. Jest również wielu znanych artystów młodego pokolenia: Taco Hemingway, Quebonafide czy Bedoes. Jak wyglądali raperzy w latach 90. i na początku lat dwutysięcznych? Zobaczcie!

📢 Cezary Żak na zdjęciach sprzed 20 lat. Zobaczcie jak zmienił się jeden z najwybitniejszych polskich aktorów

Cezary Żak to dziś 62-letni aktor, który przez lat występował w wielu filmach oraz serialach. Sławę zdobył jako Karol Krawczyk w "Miodowych latach" oraz wójt i ksiądz, czyli Paweł i Piotr Kozioł z "Rancza". Zobaczcie jaką przeszedł metamorfozę na przestrzeni lat. Ewidentnie czas mu służy. Zobaczcie zdjęcia w galerii.

📢 Ogólnopolska konferencja o autyzmie w Starachowicach. Było kilkadziesiąt osób z całej Polski. Zobacz zdjęcia

Kilkadziesiąt osób, przeważnie pań, z całej Polski, wzięło w czwartek udział w ogólnopolskiej konferencji pod nazwą „Świat niebieskich motyli”. Niebieski motyl to symbol autyzmu.

📢 Wiktoria Kurek z Niekłania Wielkiego z tytułem IV Wicemiss Warszawy 2023! Urocza brunetka zachwyca urodą. Zobaczcie zdjęcia

We wtorek, 28 marca w Teatrze Sabat odbyła się prestiżowa gala Miss Warszawy. Tytuł IV Wicemiss zdobyła pochodząca z Niekłania Wielkiego w gminie Stąporków, Wiktoria Kurek. Zobaczcie w galerii zdjęć piękną 19-latkę, która wyjechała na podbój stolicy.

📢 Pogrzeb księdza Marka Zawłockiego w Kozłowie Małogoskim. Byłego proboszcza parafii w Górnie żegnali biskupi, kapłani i wierni

W środę, 29 marca, w Kozłowie Małogoskim odbył się pogrzeb księdza kanonika Marka Zawłockiego, dotychczasowego proboszcza parafii świętego Wawrzyńca w Górnie. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

📢 Ksiądz biskup Marian Florczyk w Kielcach odprawił mszę świętą dla kolarzy. Dostał reprezentacyjną koszulkę z okazji 25 lat sakry biskupiej

Ksiądz biskup Marian Florczyk odprawił mszę świętą w kościele pod wezwaniem świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach. Zainaugurowała ona sezon rowerowy 2023.

📢 Tak Edyta Herbuś przyciąga spojrzenia. W tych sukienkach wygląda nieziemsko! Zobacz zdjęcia

Edyta Herbuś dobrze wie jak skupić na sobie uwagę. Na bankietach i ściankach trudno oderwać od niej wzrok. Tancerka i aktorka ma świetny gust! W eleganckich sukniach, kombinezonach wygląda olśniewająco. Świetnie wygląda zarówno właściwie w każdym kolorze. Zobaczcie sami - wybraliśmy dla Was najpiękniejsze i najciekawsze stylizacje.

📢 Oto horoskop dzienny na piątek 31 marca 2023 roku. Wróżbita Kris zdradza horoskop dla wszystkich znaków zodiaku na 31.03.2023

Horoskop dzienny na piątek, 31 marca 2023. Co mówią gwiazdy? Sprawdź horoskop i dowiedz się, co czeka Twój znak zodiaku 31.03.2023. Horoskop dzienny na piątek zdradzi Ci, jaki dzień przed Tobą. Sprawdź!

📢 Zakupy w PRL-u. Kartki żywnościowe i reglamentowane towary. Tak wyglądała rzeczywistość

28 lutego 1981 roku Rada Ministrów PRL z generałem Wojciechem Jaruzelskim na czele ogłosiła uchwałę w sprawie reglamentacji mięsa i jego przetworów. Sprzedaż mięsa na kartki weszła w życie 1 kwietnia 1981 roku. Co jeszcze kupowaliśmy w tamtych latach na kartki i jak wyglądały kartki żywnościowe z tamtych lat? Pamiętacie jeszcze? Zobaczcie w galerii.

📢 Sukces uczennicy jędrzejowskiego „Grota”. Wywalczyła tytuł finalistki w ostatnim etapie IX Olimpiady Wiedzy o Mediach w Warszawie

Uczennica Zespołu Szkół numer 2 w Jędrzejowie, Małgorzata Curył zmierzyła się z 153 najlepszymi uczniami szkół średnich z całego kraju na ostatnim etapie IX Olimpiady Wiedzy o Mediach na Uniwersytecie Warszawskim.

📢 Luksus, przepych i szyk. Oto TOP 20 najdroższych domów w Radomiu i regionie radomskim! Zobacz aktualne oferty w naszej galerii

Mając gruby portfel, można w Radomiu i regionie radomskim mieszkać naprawdę luksusowo. Zobacz galerię najdroższych domów w regionie radomskim. Sprawdź, jak wyglądają i ile kosztują wille na sprzedaż w regionie radomskim. Domy są prezentowane od najtańszego do najdroższego. Ostatnia oferta przedstawia dom, a w zasadzie willę na sprzedaż o wartości 15 milionów złotych!

📢 Na terenie starego amfiteatru w Grójcu wciąż trwają prace. Na miejscu rozpoczęła się budowa trybun. Zobacz zdjęcia

Na miejscu dawnego amfiteatru w Grójcu powstaje obiekt sportowo-rekreacyjny. Na zaniedbanym terenie staną między innymi nowe boisko czy amfiteatr. Obecnie trwa budowa trybun.

📢 W centrum Chęcin ruszyła Pracownia Słodkości "Słodka Półka". Te desery robią wrażenie! Zobacz zdjęcia i film

Torty na zamówienie, słodkie stoły i desery niczym małe dzieła sztuki – w samym centrum Chęcin ruszyła Pracownia słodkości „Słodka Półka”. Właścicielka jest cukiernikiem z zamiłowania i stawia na naturalność i sezonowość.

📢 Diana Walkiewicz, projektantka z Radomia przygotowuje nowe kreacje. Zaprezentuje je na jednym z największych wycieczkowców. Zobacz zdjęcia

Diana Walkiewicz, projektantka z Radomia zaprezentuje swoje kolekcje na jednym z największych wycieczkowców świata. Sesje zdjęciowe i pokaz mody zarejestruje i wyemituje na swojej antenie telewizja Polsat.

📢 Most w Sandomierzu przecięty na pół. Widok, że dech zapiera. Zobacz zdjęcia

Trwa rozbiórka starego mostu na Wiśle w Sandomierzu. Wykonawca od pewnego czasu prowadzi demontaż stalowej konstrukcji. W ramach rozbiórki most został już przecięty na pół. Demontowane elementy odbiera specjalna barka.

📢 Budowa sześciu bloków mieszkalnych "Enklawa Start" w Radomiu pod znakiem zapytania. Skuteczna skarga mieszkańca Radomia

Skarga mieszkanki Radomia spowodowała, że pod znakiem zapytania stanęła realizacja kolejnego etapu budowy osiedla mieszkaniowego przy ulicy Wernera w Radomiu.

📢 Iłża na zdjęciach sprzed 15 lat. Zobaczcie, co przez ten czas zmieniło się w mieście. Poznacie wszystkie miejsca?

Wracamy do czasów, do których wiele osób z chęcią by wróciło. Zastanawialiście się kiedyś, jak Iłża wyglądała na początku XXI wieku? Zobaczcie zdjęcia w galerii.

📢 Świętokrzyskie zamki, pałace i dworki. Idealne miejsca na kwietniową wycieczkę. Zobacz TOP 15

Region świętokrzyski pełen jest pięknych i zabytkowych zamków, pałaców i dworków. Jedne odrestaurowane i zachowane w idealnym stanie, inne w ruinie. Łączy je wspaniała historia i wiele legend. Przygotowaliśmy TOP 15 świętokrzyskich zamków, pałaców i dworków, które warto odwiedzić w kwietniowy weekend.

📢 Trwa remont zbiornika w Wąchocku. Powstaną nowe zasuwy, ścieżka rowerowa, ale wędkarze muszą się wstrzymać z łowieniem. Zobacz zdjęcia

Trwa rewitalizacja zalewu w Wąchocku. Prace skupiają się na remoncie jazu, ale padła już zapowiedź dodatkowych ścieżek rowerowych i spacerowych. Z tego powodu nie ma tu chwilowo możliwości wędkowania, część trasy jest zagrodzona, ale wszystko idzie sprawnie. Kiedy możemy spodziewać się końca remontu? Na pewno nie przeszkadza on wąchockim łabędziom... Zobacz zdjęcia w galerii.

📢 Teresa Lipowska, czyli Barbara Mostowiak z "M jak miłość", odpoczywa w Busku-Zdroju. "Tu jest cudownie"

Znana aktorka Teresa Lipowska wypoczywa w Busku-Zdroju. W sanatorium Włókniarz nabiera sił, wykorzystując przerwę między zdjęciami do serialu "M jak miłość", gdzie gra uwielbianą przez widzów Barbarę Mostowiak.

📢 Z Targów Kielce skradziono cenną figurkę. Policjanci odzyskali ją na Podkarpaciu

Dwaj młodzi ludzie z Podkarpacia są podejrzewani o to, że podczas szkolnej wycieczki na imprezę trwającą w Targach Kielce ukradli figurkę, której wartość jest wyceniana na sto tysięcy złotych.

📢 Zagrożone miliony unijnych dotacji dla jednostek powiatu włoszczowskiego?

Przedstawiamy zdanie mieszkanki powiatu włoszczowskiego w sprawie tak zwanej uchwały LGBT. Jest zaniepokojona, że w związku z jej przyjęciem, Powiat Włoszczowski może nie otrzymać dofinansowania z Unii Europejskiej na różne projekty.

📢 Kwietniowe Jezioro Aniołów w Tarnobrzegu z kolorowymi proszkami i dyskoteką na plaży. Szykuje się niezapomniana sobota. Dołącz i ty!

Już w tę sobotę 1 kwietnia kolejna odsłona - Kwietniowe Jezioro Aniołów z wieloma atrakcjami. Swój przyjazd zapowiedzieli amatorzy morsowania z wielu miejscowości w kraju. Akcja Jezioro Aniołów w Tarnobrzegu to nie tylko świetna zabawa i integracja, ale przede wszystkim wymierne pomaganie. Podczas dotychczasowych dziewięciu edycji - od lipca ubiegłego roku, zebrano 61 tysięcy 670 złotych na dokończenie budowy Hospicyjnego Domu Aniołków w Skowierzynie, w powiecie stalowowolskim.

📢 Nowy dziekan dekanatu pińczowskiego. Księdza Jana Staworzyńskiego zastąpił ksiądz Stanisław Kudełka

Zmiana na stanowisku dziekana dekanatu pińczowskiego. Księdza Jana Staworzyńskiego zastąpił Ksiądz Stanisław Kudełka.

📢 Dzień otwarty w Palarni Kawy NUNO w Radomiu. Można było obejrzeć proces tradycyjnego wypalania "czarnego złota". Zobacz zdjęcia

To była nie lada gratka dla miłośników tradycyjnie wypalanej kawy. W środę, 29 marca w rzemieślniczej palarni kawy Nuno w Radomiu odbył się dzień otwarty. Podczas wydarzenia odwiedzający mogli zobaczyć, jak wygląda proces tradycyjnego wypalania kawy wysokiej jakości. Dzień otwarty połączony został również z oficjalnym otwarciem sklepu.

📢 Kolejna afera u Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego. Aktorka z Buska-Zdroju apeluje do teściowej: "Zatrzymaj swojego syna"

Ciąg dalszy konfliktu na linii Joanna Opozda - Antoni Królikowski. W środowy wieczór na instagramowym profilu aktora pojawiły się zdjęcia i nagrania przedstawiające zapłakaną Joannę Opozdę, w tym wideo, na którym celebrytka wyjaśnia swojemu nienarodzonemu dziecku, jak koszmarnie partner traktował ją w czasie ciąży. W dołączonym do materiałów opisie Królikowski skarżył się, że Opozda miała stosować wobec niego przemoc fizyczną i werbalną. Aktorka szybko zareagowała na oskarżenia męża.

📢 "Love island". Julia Drewa to nowa partnerka Kuby Wojnowskiego z Pionek. Zobaczcie jak się prezentuje

"Love Island. Wyspa miłości" zaskakuje uczestników i fanów programu. Kuba "Wojna" Wojnowski wybrał Julię Drewa, nowopoznaną kobietę, która weszła do programu jeszcze później niż mężczyzna z Pionek. Na lodzie została Agnieszka.

📢 Kobieca Twarz Roku w Radomiu i regionie radomskim. Oto liderki w kategoriach. Zobaczcie zdjęcia

Kobieca Twarz Roku 2023. Z okazji Dnia Kobiet stworzyliśmy wielką galerię Mieszkanek naszego regionu. W trzech kategoriach pokoleniowych - Córki, Matki i Kobiety dojrzałe - zostaną przyznane tytuły Kobiecej Twarzy Mazowsza. Oto liderki w każdych kategoriach w Radomiu i regionie.

📢 Taka na co dzień jest Sanah, która ma sześcioro rodzeństwa. Mamy zdjęcia wnętrz jej mieszkania

Sanah to jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia. Bardzo szybko zdobyła rozgłos i sympatię wśród swoich fanów. Jest uwielbiana zarówno za swoją muzykę i tworzone do nich teledyski, jak i swój styl bycia. Jaka jednak jest na co dzień, poza koncertami? Przedstawiamy prywatne zdjęcia wokalistki! Koniecznie sprawdź naszą galerię!

📢 Oto partnerki piłkarzy Radomiaka Radom. Są piękne! Koniecznie zobaczcie, jak prezentują się na zdjęciach

Piłkarze Radomiaka Radom występujący w PKO BP Ekstraklasie w czasie meczów najczęściej mogą liczyć na tłumnie zgromadzoną publikę. Niejednokrotnie w czasie meczów w Radomiu wspierają ich jednak również partnerki. Zobaczcie jak prezentują się na Instagramie.

📢 Oto gminy województwa świętokrzyskiego w których najczęściej oszukują metodą na policjanta! Najgorzej jest w Lipniku

Oto 15 gmin województwa świętokrzyskiego, w których w 2022 roku najczęściej dochodziło do oszustw (lub ich prób) metodą na wnuczka (lub innego członka rodziny). Dane opracowaliśmy na podstawie przygotowanej przez policję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

📢 Szokujące informacje węgierskich mediów: sześciu zawodników Industrii Kielce i trener mają trafić do Picku Szeged!

Sensacyjne i wstrząsające dla kieleckich kibiców doniesienia węgierskich mediów. Według strony internetowej węgierskiego Eurosportu, Pick Szeged szykuje prawdziwy rozbiór drużyny mistrza Polski. Aż sześciu graczy i trener przeżywającej potężne problemy finansowe Industrii Kielce ma trafić do drużyny z Segedyna!

📢 Memy o Radomiu. Najlepsze śmieszne obrazki. Z czego śmieją się radomianie? Zobacz!

Przed Wami najlepsze memy o Radomiu. Zobaczcie, z czego śmieją się internauci. Niektóre memy rozbawią Was do łez! Zebraliśmy dla Was najzabawniejsze obrazki. Chcecie się pośmiać? Zajrzyjcie do naszej galerii memów.

📢 Wędkarze z Sandomierza zainaugurowali cykl "Grand Prix - Feeder 2023" w Połańcu. Kto wygrał?

19 zawodników wzięło udział w pierwszych w tym sezonie zawodach wędkarskich inaugurujących cykl "Grand Prix- Feeder 2023" , zorganizowanych w sobotę, 25 marca przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego numer 1 w Sandomierzu na kanale "Enea" w Połańcu, w powiecie staszowskim.

📢 Koniec afery w Szkole Podstawowej w Rykoszynie? Kontrola Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty wykazała nieprawidlowości! Zobaczcie film

Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty zakończyło kontrolę w Szkole Podstawowej w Rykoszynie, w gminie Piekoszów. Powodem pojawienia się w placówce wizytatorów było ogromne starcie na linii dyrekcja - rodzice oraz nauczyciele - dyrekcja. O szczegółach kontroli i zaleceniach dla szefowej szkoły oskarżanej między innymi o doprowadzanie jednej z nauczycielek do płaczu, mówi świętokrzyska wicekurator oświaty, Katarzyna Nowacka. Zobaczcie wideo.

📢 6-letnia Maja urodziła się bez oczka. Wierzy, że będzie wyglądać, jak inne dzieci... Pomóżmy dziewczynce pochodzącej z Brzezin. Zobacz film

Sześcioletnia Maja Malicka urodziła się bez oczka, ale dzięki ogromnej miłości i wsparciu rodziny wie, że absolutnie nie jest przez to gorsza. Dziewczynka marzy jednak o tym, żeby w przyszłości wyglądać tak jak inne dzieci i jest na to ogromna szansa, bo wykonywane za granicą operacje są na takim poziomie, że nie da się zauważyć, czy oczko jest prawdziwe, czy sztuczne. Poznajcie poruszającą historię pochodzącej z Brzezin, w gminie Morawica dziewczynki. Zobaczcie zdjęcia i film. Aby pomóc Mai potrzeba 53 tysiące złotych!

📢 W Dankowie samochód zjechał do zbiornika wodnego. Służby ratunkowe w akcji

Do nietypowego wypadku doszło w środę około godziny 15 w miejscowości Danków w gminie Daleszyce. Samochód wjechał tu do zbiornika wodnego.

📢 Firma produkująca nawozy spod Kielc „czyści magazyny”. Produkty taniej do wyczerpania zapasów

Przedsiębiorstwo Bio – Med ze Szczukowskich Górek w gminie Piekoszów przed startem nowego sezonu wyprzedaje produkty z magazynów. Taniej można kupić nawóz organiczno – mineralny do stosowania zasiewów wiosennych zbóż i kukurydzy.

📢 3,5-letnia Żanetka z gminy Imielno znów potrzebuje naszej pomocy. Dziewczynka wymaga kosztownej terapii i rehabilitacji

Żanetka Stępień z gminy Imielno wraz ze swoją siostrą bliźniaczką urodziła się w 27 tygodniu ciąży jako skrajny wcześniak. Obie dziewczynki były w stanie krytycznym. Jej siostra Laura po kilku dniach zmarła, a Żanetka doznała wylewu dokomorowego III stopnia powodującego u niej wodogłowie. Dziewczynka wymaga nieustannej rehabilitacji i kosztownego leczenia. Zobaczcie jak można jej pomóc.

📢 Po utonięciu w Wólce Turebskiej ruszył proces przed sądem w Stalowej Woli. Oskarżony nie chce adwokata, a jego brat go obciąża

Alkohol doprowadził do awantury pomiędzy dwoma serdecznymi kolegami, potem była bójka i tragiczny jej finał - popchnięty Rafał utonął w rzece San. Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci 27-latka ciąży na jego serdecznym koledze, 25-letnim dziś Eryku. Przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli w środę, 29 marca ruszył proces dotyczący tragedii, która wydarzyła się w lipcu ubiegłego roku w Wólce Turebskiej (powiat stalowowolski). Niecodzienne jest to, że oskarżony występuje w procesie bez obrońcy, a kluczowym i w zasadzie jedynym dowodem obciążającym oskarżonego, są zeznania jego brata.

📢 Karolina Olejniczak z powiatu białobrzeskiego walczy ze złośliwym guzem mózgu. Trwa zbiórka na leczenie i rehabilitację

Karolina Olejniczak ma 32 lata i pochodzi ze Starych Zdżar w powiecie białobrzeskim. Niestety, od jakiegoś czasu zmaga się ze złośliwym guzem mózgu. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację.

📢 Góralska Bacówka już działa na Ogrodach w Ostrowcu Świętokrzyskim. Byliśmy w dniu otwarcia. Zobaczcie jakie są nowości

Każdy kto ma ochotę na moskole lub kwaśnicę nie musi już jeździć w góry. Wystarczy wybrać się na osiedle Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dokładnie Ogrody 7f to nowe miejsce, w którym znajduje się restauracja Góralska Bacówka.

📢 Zdolni uczniowie Zespołu Szkół numer w w Przysusze otrzymali stypendia starosty powiatu

W Zespole Szkół numer 2 imienia Ludwika Skowyry w Przysusze odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Starosty Przysuskiego dla młodzieży wyróżniającej się w nauce.

📢 Niebezpieczny gad, żółw jaszczurowaty, został znaleziony w powiecie grójeckim. Zwierzę może odgryźć palce ludzkiej dłoni

Czegoś podobnego nie widzieli jeszcze mieszkańcy gminy Chynów w powiecie grójeckim. W niedzielę w rowie melioracyjnym został znaleziony żółw jaszczurowaty. To gatunek gada, który nie występuje w Polsce, a może być bardzo niebezpieczny dla człowieka.

📢 Tak dzisiaj wygląda Angela z serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Zobacz, jak zmieniła się Dominika Skoczylas z Buska - Zdroju

Nie boi się odważnych ról, choć większość kojarzy ją z postacią Angeliki w serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Dominika Skoczylas, piękna aktorka z Buska -Zdroju mocno się przez lata zmieniła. 32 -latka otwarcie mówi, że nie znosi napompowanych ust, czy zrobionych piersi, dlatego w swoich mediach społecznościowych chętnie pokazuje zdjęcia bez grama makijażu. Zobaczcie, jak prezentuje się w wersji "natural" i nie tylko.

📢 Najmocniejsze alkohole świata! Te trunki dosłownie zwalą Cię z nóg

Piwo, wódka, wino po takie alkohole najczęściej sięgają Polacy. Zazwyczaj mają one od kilku procent, zaczynając od piwa, do 40% kończąc na wódce. Istnieją jednak alkohole, które posiadają znacznie większą "moc", ale z ich piciem nie należy przesadzać. Poznajcie 10 najmocniejszych alkoholi świata.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Ela Czabator z programu TVP "Rolnik szuka żony". Wnętrza są bardzo eleganckie, czuć powiew luksusu?

Elżbieta Czabator spod Końskich wystąpiła w 8. edycji programu „Rolnik szuka żony”. Kobieta jakiś czas temu wystawiła swój dom na sprzedaż za 2 miliony złotych. Na nowych zdjęciach widzimy jednak, że rolniczka nadal mieszka w domu, który pokazała w programie TVP. Okazuje się, że Ela wycofała się ze sprzedaży i ma nowy pomysł na biznes! Zobacz, jak prezentuje się okazała posiadłość Elżbiety z „Rolnik szuka żony 8”.

📢 Piękne hostessy na targach "Przemysłowa Wiosna" w Kielcach. Wyjątkowe panie i najnowocześniejsze maszyny

We wtorek, 28 marca w Targach Kielce wystartowała tegoroczna edycja targów "Przemysłowa Wiosna". Do piątku, 31 marca w kieleckich targach można podziwiać najnowocześniejsze maszyny CNC, obrabiarki, frezarki, drukarki 3D czy lasery. Podczas pokazów, nie zabrakło również pięknych hostess, które zachęcają, by podejść do konkretnego stoiska i wystawcy. Zobaczcie.

📢 Kuriozalna sytuacja w tarnobrzeskim sądzie - adwokat wnioskował do sądu o uniewinnienie oskarżonego, oskarżony chciał... skazania [ZDJĘCIA]

Przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu we wtorek, 28 marca zapadł wyrok w procesie sześciu oskarżonych o udział w bójce i strzelaninie, jaka miała miejsce w październiku 2020 roku przy ulicy Energetyków w Stalowej Woli. Wcześniej w sądzie doszło do kuriozalnej sytuacji, bowiem w ostatnim słowie jeden z oskarżonych poprosił sąd o skazanie go na 2 lata pozbawienia wolności, mimo że pół minuty wcześniej jego adwokat po kwiecistej mowie obrończej wniósł o uniewinnienie oskarżonego. To jednak inny oskarżony opuścił sąd bez kajdanek na rękach i nogach...

📢 Wojna, inflacja – czy kiedyś będzie lepiej? Świadkowie Jehowy mają dobrą wiadomość! Będzie wykład w Kielcach

Pandemie, wojny, kryzysy gospodarcze, zmiany klimatyczne i tym podobne rzeczy spowodowały, że wiele osób obawia się o przyszłość. W związku z tym Świadkowie Jehowy w Kielcach zapraszają w niedzielę, 2 kwietnia na specjalny wykład publiczny pod tytułem „Patrz w przyszłość z ufnością!”.

📢 Dramat w Busku-Zdroju. Mężczyzna wypadł z balkonu i spadł na beton. Zrozpaczona żona prosi o pomoc

Wystarczyła jedna chwila, żeby diametralnie zniszczyć spokój i szczęście rodziny. 47-letni Hubert Pieczyrak z Buska-Zdroju wyszedł na balkon i najprawdopodobniej wołając psa przechylił się tak mocno, że spadł z wysokości pierwszego piętra na twarde, betonowe podłoże. Mężczyzna ma poważny uraz twarzoczaszki, potrzebuje pilnej rehabilitacji. O pomoc w zebraniu pieniędzy na ten cel apeluje żona pana Huberta. Pomóżmy!

📢 Wiosenne towary na targu w Przysusze. Tanie były jabłka, droga cebula. Były też palmy wielkanocne, koszyczki, buty. Zobaczcie zdjęcia

Zimny poranek, z przymrozkiem, przywitał kupców i klientów na targowisku we wtorek 28 marca w Przysusze. Handel jednak kwitł, było nawet więcej stoisk z ubraniami, warzywami, niż tydzień temu. Nadal można było kupić węgiel, po 2 tysiące złotych za tonę.

📢 W centrum Kielc ruszyła Bakehouse Klonova. Znajdziemy tu naturalne i świeże pieczywo z różnych stron Europy. Zobacz film i zdjęcia

Takiej piekarni w Kielcach jeszcze nie było. Przy ulicy Klonowej 81 ruszyła Bakehouse Klonova, która oferuje zawsze świeże i ciepłe pieczywo z różnych stron świata na naturalnych składnikach bez grama chemii. Najważniejsze dla właścicieli są jakość oraz smak.

📢 Oto poszukiwani przez policję z powiatu starachowickiego. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Policja poszukuje tych osób ze Starachowic i powiatu starachowickiego. W bazie świętokrzyskiej policji są mężczyźni i kobiety poszukiwani za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, kradzieże, oszustwa, niepłacenie alimentów i nie tylko. Może rozpoznajecie którąś z tych osób? Prezentujemy opublikowane przez policję dane - twarze i nazwiska.

📢 Matura próbna 2023 matematyka. Oto arkusz pytań oraz odpowiedzi. Sprawdź czy już jesteś przygotowany do egzaminu z matematyki

Trwa Świętokrzyska Matura Próbna 2023. Drugi dzień to egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, który rozpoczął się w szkołach w województwie świętokrzyskim i podkarpackim o godzinie 8 w środę, 15 marca. Maturzyści sprawdzą swoją wiedzę i stan przygotowań do prawdziwej, majowej matury, która będzie się różniła od egzaminów w poprzednich latach. O godzinie 11 w tym artykule opublikujemy arkusz pytań oraz odpowiedzi matury próbnej 2023 z matematyki.

📢 Matura próbna 2023 matematyka. Zobacz arkusz pytań i odpowiedzi. Sprawdź czy już jesteś przygotowany do egzaminu z matematyki

Trwa Próbna matura z "Echem Dnia" 2023. Drugi dzień to egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, który rozpoczął się w szkołach w regionie radomskim o godzinie 8 w środę, 15 marca. Maturzyści sprawdzą swoją wiedzę i stan przygotowań do prawdziwej, majowej matury, która będzie się różniła od egzaminów w poprzednich latach. O godzinie 11 w tym artykule opublikujemy arkusz pytań oraz odpowiedzi matury próbnej 2023 z matematyki.

📢 Próbna matura 2023 z języka polskiego. Oto arkusz pytań i odpowiedzi. Sprawdź czy jesteś przygotowany do prawdziwej matury?

Świętokrzyska Matura Próbna 2023 z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się w świętokrzyskich szkołach o godzinie 8 w środę, 14 marca. Tym samem rozpoczął się trzydniowy okres, w którym tysiące maturzystów będzie mogło sprawdzić swoją wiedzę i stan przygotowań do prawdziwej, majowej matury. W tym artykule publikujemy arkusz pytań oraz odpowiedzi matury próbnej 2023 z języka polskiego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Fogiel: bon-moty Korwin-Mikkego nie naprawią ekonomii

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie