Kielecka firma Formaster - jedyny polski producent filtrów do wody kranowej, właściciel marki Dafi - zmieniła swój wizerunek. W nazwie spółki pojawił się dodatkowy człon "Group" jako akcent dla rozwoju przedsiębiorstwa. - Zmiana identyfikacji wizualnej odpowiada aktualnym celom firmy – mówi Maciej Bursztein, dyrektor do spraw rozwoju oraz członek zarządu Formaster Group. Jest też zapowiedź premiery nowych marek produktów.

- Ideą, która nam przyświecała, była chęć odzwierciedlenia ponadczasowej prostoty i minimalizmu. Prowadząc działalność nie zapominamy o potrzebie pielęgnowania zarówno relacji pracowniczych, jak i biznesowych. Jesteśmy wierni tradycji, ale równocześnie mamy otwarte umysły, z pasją wdrażamy nowe technologie, systematycznie doskonalimy swój warsztat. Spotykamy się z pozytywnym odbiorem wśród naszych partnerów, dzięki czemu zyskujemy pewność, że podjęliśmy słuszne kroki. Jesteśmy pełni nadziei, że zainicjowana zmiana dodatkowo umocni nasz wizerunek – mówi Katarzyna Bursztein, dyrektor do spraw marketingu Formaster Group.

Firma Formaster rozszerzyła nazwę o człon "Group" i teraz całość brzmi Formaster Group. Zmieniono także logotyp. W początkową literę „F” wpisana została dodatkowa cyfra „1”, która podkreśla pionierski charakter działalności spółki. Formaster jest bowiem firmą, która z małego rodzinnego biznesu stała się prężną organizacją obecną na polskim oraz światowych rynkach. Odświeżeniu uległa też kolorystyka znaku. Wybrano nowoczesne zestawienie czerni z jaśniejszym wariantem koloru, który występował w poprzedniej wersji logotypu. 

– Naszym głównym celem było stworzenie znaku, który reprezentuje wszystkie marki z portfolio firmy, a jednocześnie gwarantuje jakość każdej z nich – mówi Mateusz Siudak, autor projektu i art director w krakowskiej agencji Heads Advertising. 

W nowej wersji logotypu postawiono na prostotę i wyrazistość typografii. Siłą napędową przedsiębiorstwa jest jego ciągły rozwój. Przez ponad 30 lat funkcjonowania firma zapewniła sobie ugruntowaną pozycję na rynku, posiada w 100 procentach polski kapitał. Jej produkty wyróżnia design i innowacyjność, co udało się osiągnąć dzięki w pełni autonomicznej działalności. Dbałość o najbliższe otoczenie łączy z globalnym podejściem do ekologii. Właściciele Formaster Group podchodzą do zarządzania firmą z dużym zaangażowaniem, właściwym rodzinnym spółkom.

- Realizując zamówienia dla kilkudziesięciu krajów z całego świata, nie zapominamy o swoich korzeniach. Stąd zatrudniamy ponad 280 specjalistów z lokalnego rynku, czynnie angażujemy się w okoliczne inicjatywy, prowadzimy przyjazną dla środowiska produkcję. Zmiana identyfikacji wizualnej odpowiada aktualnym celom firmy, charakteryzuje nas i uwydatnia nasze atrybuty – mówi Maciej Bursztein, dyrektor do spraw rozwoju oraz członek zarządu Formaster Group.

Ponieważ firma nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, dopisek „Group” stał się również miejscem dla wszystkich powiązanych kapitałowo spółek, jak również marek z portfolio Formaster. Wśród nich widnieje marka Dafi (dzbanki z filtrem do wody kranowej oraz butelki filtrujące) oraz dwie pozostałe, których premiera zaplanowana jest na 2019 rok – SeeYoo oraz HexR.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosuZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

Źródło:vivi24