Do osiągnięcia wielu sukcesów w promocji doprowadziły dobre pomysły i konsekwentna ciężka praca. Przełomowy okazał się rok 2009. Dzięki dobrze przygotowanym wnioskom unijnym i przyznanym dotacjom mogliśmy wypłynąć z promocją regionu na szerokie wody. Przychody organizacji zwiększyły się z 65 tysięcy złotych w 2002 roku do ponad 7 milionów w roku 2010. Liczba członków z 28 wzrosła do 130.
- Na nasze zlecenie PENTOR wykonał badania wizerunkowe, a efekty nie napawały optymizmem – mówi Małgorzata Wilk-Grzywna dyrektor biura ROT. - Jedyne pozytywne skojarzenia budził klimat magii i czarów kojarzony z sabatami czarownic na Łysej Górze, a rozpoznawalne i kojarzone z regionem miejsce to Góry Świętokrzyskie, Jaskinia Raj i dąb Bartek.
Postanowiono to wykorzystać. Atrakcyjne miejsca regionu są pokazywane w serialu Ojciec Mateusz, współfinansowanym przez ROT. Najwięcej na tej produkcji zyskał Sandomierz, teraz akcja przenosi się do innych miejsc - Kielc, Bałtowa, Chęcin, Ćmielowa, Nagłowic, Buska – Zdroju, Kurozwęk czy Sielpi. Każdy odcinek ogląda średnio 3 miliony widzów.
ROT będzie też współproducentem pełnometrażowego filmu, którego akcja dzieje się w świętokrzyskim, będzie to tak zwane kino familijne. Już teraz z reżyserem Pawłem Gulą pracuje nad filmem dokumentalnym „Świętokrzyskie Sztetle”, dotykającym tematu pogromu żydowskiego w Kielcach. Obraz ten ma być próbą zmiany, czy choćby ocieplenia wizerunku Kielc dla współczesnego pokolenia Izraelczyków.
Telewidzowie z całej Polski mogli podziwiać świętokrzyskie dzięki emitowanym na ogólnopolskich antenach widowiskom - Sabat Czarownic (wrzesień 2010, TVP2 na żywo), Świętokrzyskie Kolędowanie (styczeń 2010, TVP Polonia) oraz Kolędowanie z gwiazdami, czyli Święta na Świętym Krzyżu (grudzień 2010. Imprezy te wypadły doskonale – szczególnie Sabat Czarownic i Kolędowanie z Gwiazdami - każdy oglądało prawie 2,5 miliona widzów.
Od roku ROT kusi Polaków spotami promującymi region hasłem Świętokrzyskie Czaruje – poleć na weekend. Reklama emitowana na antenie TVN uznana została za jedną z najlepszych reklam regionów w Polsce.
- Możemy pochwalić się również współpracą podczas kręcenia programu „Wypasiona Zima” w ramach popularnej poran-nej audycji „Kawa czy herbata” w TVP 1, „Pytanie na śniadanie” w TVN, „Pojechany Łikend” w TVN Turbo oraz Travel 2010 w programie Travel Channel – dodaje Wilk-Grzywna. Zasługą ROT-u są bilboardy promujące świętokrzyskie na ulicach Łodzi, Krakowa, Warszawy, Katowic a także szlaki samochodowe – Świętokrzyski Szlak Literacki oraz Świętokrzyski Szlak Architek-tury Drewnianej. Stawiamy też na turystykę aktywną, stąd wy-znakowane w terenie szlaki rowerowe Szlak Miejsc Mocy oraz Szlak Architektury Obronnej.
ROT jest głównym organizatorem największych targów dla branży agroturystycznej „Agrotravel”. W zeszłym roku w targach tych uczestniczyło ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy. Stworzył profesjonalny serwis www.swietokrzyskie.travel oraz spójny Systemu Informacji Turystycznej. W jego ramach istnieje Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach (RCIT) oraz Centra (11) i Punkty (20) Informacji Turystycznej w całym regionie. ROT zatrudnia 10 osób.
Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Papież: Mam nadzieję, że będę miał odwagę powiedzieć wszystko, co chcę powiedzieć
- Torturowana i zgwałcona 29-latka od sierpnia przebywa w śpiączce. Ojciec oskarża sąd
- Węgry zacieśniają relacje z Rosją. Padły kolejne obietnice
- Rosyjski samolot ambulansowy przyleciał do Niemiec. Na pokładzie znajduje się Putin?