Rozmowy o współpracy między Formaster Group a Wojskami Obrony Terytorialnej. Pracownicy kieleckiej firmy zostaną żołnierzami?

p
Maciej Bursztein podczas krótkiego szkolenia w Wojskach Obrony Terytorialnej. 
Maciej Bursztein podczas krótkiego szkolenia w Wojskach Obrony Terytorialnej. 
Kielecka spółka Formaster Group, właściciel marki Dafi, zachęca swoich pracowników do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Pierwsi zainteresowani służbą w świętokrzyskiej jednostce „terytorialsów” już się zgłosili. Przed nimi spotkanie z przedstawicielami świętokrzyskiego garnizonu WOT.

Żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej zostają ochotnicy, którzy na co dzień mogą spełniać się zawodowo, a w przypadku wojny lub klęski żywiołowej – pomagają społeczności lokalnej. Zarząd Formaster Group postanowił zorganizować specjalne spotkania dla swoich pracowników, w trakcie których będą mogli porozmawiać z przedstawicielami WOT.

- Wsparcie mieszkańców Kielc i województwa świętokrzyskiego jest dla nas priorytetem - mówi Maciej Bursztein, dyrektor do spraw rozwoju i członek zarządu Formaster Group.

- Liczebność tej jednostki ma wpływ na skuteczność obrony naszego kraju czy pomoc w czasie klęski żywiołowej. Obecnie w spółce Formaster zatrudniamy ponad 300 pracowników i liczymy na to, że wśród nich są przyszli żołnierze – dodaje.

Służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej mogą pełnić zarówno mężczyźni, jak i kobiety – obywatele Polski, niekarani, po 18. roku życia. Kandydat powinien także być aktywny fizycznie oraz posiadać brak przeciwskazań zdrowotnych. Każde zgłoszenie jest rozpatrywane indywidualnie.

- Wspieranie naszych działań przez markę, która od początku swojego istnienia związana jest z naszym regionem, to świadectwo doskonałej współpracy wpisujące się koncepcję Wojsk Obrony Terytorialnej czyli działania lokalnego – mówi Bartosz Jasionowski z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

– Możliwość osobistego spotkania się z potencjalnymi rekrutami w miejscu pracy umożliwi nam zaprezentowanie Brygady oraz, pozwoli przedstawić ofertę wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Ponadto udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości oraz zachęcimy te osoby do służby w wojsku – dodaje.

Jak informuje Maciej Bursztein, pierwsi chętni już zapisali się na spotkanie. Termin wizyty żołnierzy WOT w Formaster Group został zaplanowany na 28 i 29 sierpnia 2019. 

- Mamy nadzieję, że będziemy przykładem dla innych firm, które również będą wspierać swoich pracowników w kształceniu postaw patriotycznych oraz rozwijaniu wojskowych pasji – mówi Maciej Bursztein. Dodaje, że sam także planuje przejść szkolenie wojskowe. 

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Największy aquapark w regionie już na finiszu


Czy mógłbyś zostać handlowcem? Test

Ruszyła budowa wielkiej tężni solankowej w Busku


Najbardziej absurdalne i najśmieszniejsze podatki


Ile zarabiają Polacy? Sprawdź, czy wiesz!


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – polska żywność nie jest eko

Źródło: vivi24

Wideo

Dodaj ogłoszenie