Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszył Kielecki Inkubator Technologiczny

Mateusz KOŁODZIEJ [email protected]
Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego dziękował prezydentowi Kielc Wojciechowi Lubawskiemu za duży wkład w powstanie Inkubatora Technologicznego i wręczył mu pamiątkowy medal.
Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego dziękował prezydentowi Kielc Wojciechowi Lubawskiemu za duży wkład w powstanie Inkubatora Technologicznego i wręczył mu pamiątkowy medal.
Ponad 30 firm już dostało szansę na dynamiczny rozwój, drugie tyle może próbować swych sił.

Po ponad półtorarocznych przygotowaniach, w środę otwarto Kielecki Inkubator Technologiczny dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Pozytywną weryfikację do największego biznesowego przedsięwzięcia w regionie przeszło ponad 30 małych i średnich firm. To niemal połowa wszystkich miejsc przeznaczonych dla kandydatów. – Nadal przeprowadzamy rekrutację do naszego Inkubatora. Nie zamykamy też drzwi dla tych, których początkowo odrzuciliśmy – zapewnia Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

 

Tanio i wygodnie

 

A jest o co walczyć, bo możliwość rozwijania swojej firmy w takich warunkach, jakie zapewnia Kielecki Inkubator Technologiczny, to dla wielu początkujących przedsiębiorców znakomita pozycja startowa.

 

ZOBACZ: Kielecki Inkubator Technologiczny już otwarty

 

Na co więc mogą oni liczyć? Przede wszystkim na atrakcyjne ceny za wynajem powierzchni biurowej. Firmy, które przeszły weryfikację do Kieleckiego Inkubatora Technologicznego, w pierwszym roku użytkowania będą płacić tylko 30 procent ceny rynkowej. Stawka ta co prawda z roku na rok będzie rosnąć, ale 100 procent ceny osiągnie dopiero po czterech latach. W tej chwili, za pierwszy miesiąc użytkowania pomieszczeń, młodzi przedsiębiorcy zapłacą około 7 złotych za metr kwadratowy.

 

Pieniędzy nie zabraknie

Oprócz atrakcyjnych warunków finansowych, przyszli przedsiębiorcy mogą też liczyć na bezpłatne usługi biznesowe, takie jak szkolenia, warsztaty, wspólne przygotowywanie biznes planu, czy początkowe wsparcie kapitałowe. To ostatnie dotyczyć będzie przede wszystkim najlepszych pomysłów na biznes i będzie mogło jednorazowo wynieść nawet 40 tysięcy złotych. – Mamy różne rodzaje finansowania, dlatego nie mam obaw, że tych pieniędzy może zabraknąć. Część z nich pochodzić będzie ze środków unijnych, ale znaleźliśmy też prywatne osoby, które są gotowe na przeznaczanie swojego kapitału - dodaje Mazurkiewicz. Jest jeszcze inny, chyba nawet największy plus otwarcia Kieleckiego Inkubatora Technologicznego. Jego zarząd szacuje, że pracę w nowopowstałych firmach może znaleźć nawet 400 osób.

 

Koszt budowy Kieleckiego Inkubatora Technologicznego wyniósł prawie 85 milionów złotych. Znaczną część tej sumy (prawie 50 milionów) stanowią środki z dotacji unijnej.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia